Klaidos, kurių jūsų plaukai neatleis

Kad plaukai būtų gražūs ir sveiki, reikia skirti jiems šiek tiek dėmesio. Tai nereiškia, kad turėsite kaip reikiant papurtyti piniginę – užteks bent jau nedaryti labiausiai paplitusių klaidų.
 
1 klaida: netinkamas šampūnas
 
Jūsų išsirinkta priemonė darys didelę įtaką plaukų būklei. Kad išvengtumėte negatyvių pasekmių, įsitikinkite, kad net ir „super geras“ bei populiarus šampūnas tinka būtent jūsų plaukų tipui.
 
2 klaida: plauti plaukus per dažnai arba per retai
 
Kaip dažnai reikia plauti galvą – tai priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir naudojamo vandens kietumo. Jeigu plaukai labai riebaluojasi, juos rekomenduojama plauti kasdien arba kas antrą dieną.
 
3 klaida: netaisyklingas šampūno naudojimas
 
Prieš plovimą gerai iššukuokite plaukus. Šampūno kiekis priklausys nuo jūsų plaukų ilgio. Nenaudokite priemonės daugiau, negu reikia. Iš pradžių įsipilkite jo truputį į delnus ir patrinkite, kad suputotų, tada užtepkite ant plaukų šaknų ir švelniai masažuodami pirštų galiukais (ne nagais!) plaukite galvą.
 
4 klaida: nepakankama priežiūra
 
Mes pamirštame drėkinti ir maitinti plaukus. Kad jie neišsausėtų, naudokite specialias kaukes, balzamus, kondicionierius (beje, balzamų ir kondicionierių trinti į plaukų šaknis nereikia!).
 
Plaukų kaukes patartina naudoti ne dažniau kaip 1 kartą per savaitę.
 
5 klaida: netinkama vandens temperatūra
 
Daugelis galvos plovimui naudoja per karštą vandenį. Tai – labai didelė klaida. Karštas vanduo veikia plaukų spalvą, suaktyvina riebalinių liaukų veiklą, dėl ko plaukai riebaluojasi greičiau. Idealiu atveju plaukus derėtų plauti su šiltu arba netgi vėsiu vandeniu – taip jie riebaluosis mažiau. Po plovimo patartina išskalauti su šaltu vandeniu – pagerinsite kraujotaką, plaukai bus lygesni ir labiau žvilgės.
 
6 klaida: plaukų džiovinimas rankšluosčiu
 
Po to, kai išsiplovėte plaukus, nesusukite jų į rankšluostį – galite pažeisti plaukų folikulus. Jeigu plaukus būtina greitai išdžiovinti, geriau vietoj rankšluosčio naudoti medvilninius marškinėlius.
 
7 klaida: dažnas ir intensyvus šukavimas

 
Jei plaukus šukuosite per dažnai, jie gali pradėti smarkiai lūžinėti. Nešukuokite jų iš karto po plovimo – leiskite, kad sruogos išdžiūtų natūraliai. Po to galima švelniai perbraukti per juos pirštais, ir tik tada pradėti šukuoti šepečiu ar šukomis retais dantukais, pradedant nuo plaukų galų ir po truputį kylant į viršų.
 
8 klaida: per dažnai naudojamos šukuosenos formavimo priemonės
 
Plaukų džiovintuvai, tiesintuvai ir kiti panašūs prietaisai smarkiai išsausina plaukus, skatina jų lūžinėjimą. Jei negalite be viso to apsieiti, bent jau nepamirškite specialių priemonių, saugančių plaukus nuo neigiamo aukštos temperatūros poveikio.
 
9 klaida: nemokėjimas naudotis plaukų džiovintuvu
 
Jei plaukų džiovintuvas naudojamas netinkamai, tai taip pat gali pažeisti jūsų plaukus. Visų pirma, plaukus reikia džiovinti ant kokios nors plokštumos, pakreipus plaukų džiovintuvą į plaukus ne stačiu, o smailu kampu. Iš pradžių, kol plaukai dar šlapi, temperatūra turėtų būti didesnė, po to ją reikia po truputį mažinti, kad plaukai per daug neišsausėtų. Rinkdamiesi plaukų džiovintuvą pirmenybę teikite tam modeliui, kuris turi daugiau temperatūros režimų.
 
10 klaida: netaisyklinga mityba
 
Prastai subalansuota mityba ir netinkamas mitybos grafikas lemia tai, kad organizmui ima trūkti vitaminų ir mineralinių medžiagų, dėl ko nukenčia plaukai. Jūsų racione kasdien turi būti pakankamai baltymų, cinko (jo gausite su kiaušiniais, jūros gėrybėmis, košėmis, avokadais, džiovintomis juodosiomis slyvomis ir kt. produktais), geležies bei kalcio (geriausi šaltiniai – ankštinės kultūros, žuvis, paukštiena, kepenys, grikiai, riešutai).
 
11 klaida: nesirūpinimas savo sveikata
 
Kai kada staiga pablogėjusi plaukų būklė reiškia, kad turite kokių nors rimtų sveikatos problemų (sergate virškinamojo trakto ar skydliaukės ligomis, organizme – hormonų disbalansas, sergate diabetu, patiriate stresą ir t.t.). Plaukai maistinių medžiagų gauna patys paskutiniai, todėl jų problemos paprastai reiškia, kad kažkas ne taip jūsų organizme.
 
12 klaida: atsisakoma galvos apdangalų
 
Tiek kepinant saulei, tiek spaudžiant šaltukui būtina saugoti plaukus nuo neigiamo aplinkos poveikio, t.y. nepamiršti galvos apdangalo.
 
13 klaida: nesirūpinama plaukų šepečio, šukų švara
 
Šukas ir šepečius reikėtų plauti šiltu vandeniu su muilu bent vieną kartą per savaitę.
 
14 klaida: miegas palaidais plaukais
 
Plaukų svogūnėliai bus stipresni, jeigu plaukus supinsite į laisvą kasą, o ne surišite juos gumyte ar eisite miegoti palaidais plaukais – taip traumuosite plaukus mažiau, o ryte juos bus lengviau iššukuoti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
goldenSEA
2016-09-20 22:00
geras ir idomus straipsnis !!!!