Ką išduoda plaukų būklė?

Plaukai gali labai daug papasakoti apie organizmo sveikatos būklę – tereikia mokėti iššifruoti jo siunčiamus signalus. Ką gi išduoda plaukai?

Plaukai sausi, jų galiukai skilinėja, šakojasi. Panašu, kad jums trūksta geležies ir vario, dėl to padidėja anemijos tikimybė. Dėl geležies trūkumo organizmui ima stigti deguonies, nukenčia plaukų folikulai, plaukai silpsta. Tokiu atveju patartina vartoti maisto papildus su geležimi ir pakoreguoti mitybą (pavyzdžiui, geležies atsargas padės papildyti apelsinų sultys).

Taip pat plaukai gali sausėti ir lūžinėti dėl to, kad trūksta baltymų – ypač dažnai tai pasireiškia tiems, kurie piktnaudžiauja dietomis arba maitinasi vegetarišku maistu.

Na, o jei paskutiniu metu nusvilote saulėje, išbandėte cheminį plaukų sušukavimą, persidažėte plaukus arba pakeitėte šampūną – vadinasi, kaltas ne mikroelementų disbalansas, o plaukų patirtas stresas. Su juo susidorosite lengviau, jei į racioną įtrauksite daugiau kepenų, raudonos žuvies, kiaušinių trynių ir morkų.

Plaukai prarado žvilgesį. Tai gali reikšti, kad jums trūksta seleno, fosforo ir sieros. Atkreipkite dėmesį į dantų ir dantenų būklę: jeigu dantenos nesveikos ir smarkiai progresuoja dantų ėduonis, diagnozė teisinga.


Niežti galvą, plaukai išbluko, slenka. Pageidautina pasikonsultuoti su neuropatologu, kadangi šie požymiai būdingi esant nervų sistemos sutrikimams. Jei tokios galimybės neturite, neblogai kurį laiką pagerti raminamuoju poveikiu pasižyminčių vaistažolių arbatas bei nuovirus (tinka mėtos, sukatžolės, lakišiai, valerijonai) ir pavartoti vitaminus (ypač B1 ir B6).

Atsirado pleiskanų. Gana dažnai tai išduoda virškinamojo trakto problemas. „Aukomis“ neretai tampa piktnaudžiaujantys iškrovos dienomis ir įvairiomis dietomis (ypač tomis, kurių metu atsisakoma angliavandenių arba riebalų).

Plaukai pradėjo slinkti. Dažniausiai tai reiškia endokrininės sistemos ligas (hormoniniai pokyčiai moterų organizme gali būti susiję su lytinio gyvenimo pradžia, nėštumu arba menopauze), prastą kepenų arba tulžies pūslės būklę. Patartina kreiptis į endokrinologą ir išsitirti hormonus, pamiršti plaukų dažymą ir cheminį sušukavimą, pagerti raminamąsias arbatas.

Riebūs plaukai. Paprastai plaukai labiau riebaluojasi esant kepenų problemoms, sutrikus medžiagų apykaitai arba hormonų pusiausvyrai, bet dar dažniau – netinkamai maitinantis, vartojant per daug gyvulinės kilmės riebalų. Pageidautina smarkiai apriboti mėsos ir riebių patiekalų suvartojimą (arba kuriam laikui net visai jų atsisakyti). Venkite saldumynų, rūkytų gaminių, alkoholio ir kavos.

Plaukai pradėjo per anksti žilti. Tai gali reikšti skydliaukės problemas arba išduoti, kad patyrėte stiprų stresą, pervargote. Kai kuriais atvejais kaltas paveldimumas, o kartais – dietos, kurių metu visiškai atsisakoma baltymų.

Mažėja plaukų ant kaktos ir smilkinių (moterims). Tai gali būti kiaušidžių policistozės pasekmė (dėl to padaugėja vyriškųjų hormonų). Tokiu atveju patartina pasikonsultuoti su endokrinologu.

» Rašyti komentarą