Statistika rodo, kad problemų dėl pleiskanų turi maždaug 20 % žmonių. Jeigu jos vargina ir jus, siūlome išbandyti šiuos laiko patikrintus receptus!
Dilgėlių nuoviras. 150 g dilgėlių lapų užpilkite 0,5 litro vandens, virkite apie 40 minučių. Į atvėsintą ir perkoštą nuovirą būtina pridėti 2 šaukštus acto. Mišinį į plaukus įtrinkite kiekvieną dieną, masažuodami galvos odą pirštų galiukais.
Obuolių actas. Naudojant jį pleiskanų galima atsikratyti per 2–3 savaites. Kempine įtrinkite truputį obuolių acto į galvos odą. Palaukite 20 minučių ir išplaukite šiltu vandeniu. Tokią procedūrą rekomenduojama daryti 1–2 kartus per savaitę.
Citrinos sultys. Įtrinkite jomis galvos odą, palaikykite apie 20 minučių ir išskalaukite. Po pirmosios procedūros gali atsirasti nemalonių pojūčių, pavyzdžiui, perštėjimas, tačiau akivaizdų pagerėjimą pajusite jau po savaitės. Vis dėlto sultys netinka, jeigu esate alergiški citrusiniams vaisiams.
Dilgėlių nuoviras su actu plaukų skalavimui. 5 šaukštus džiovintų dilgėlių suberkite į 250 ml vandens. Virkite ant silpnos ugnies 30 minučių, nukoškite, įmaišykite 1 šaukštelį acto ir skalaukite šiuo mišiniu plaukus po galvos plovimo.
Alyvuogių aliejaus kaukė. Karšto vandens vonelėje pakaitinkite 4 valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus (bet neužvirinkite). Kai aliejus pašils iki jums malonios temperatūros, įmaišykite pusės citrinos sultis. Nieko nelaukdami masažuojamaisiais judesiais įtrinkite į galvos odą. Po 10 minučių išplaukite įprastu būdu.
Profilaktikai rekomenduojama kasdien išgerti po vieną valgomąjį šaukštą linų sėmenų aliejaus. Vartoti reikėtų likus pusvalandžiui iki valgio. Linų aliejus labai turtingas įvairių mūsų organizmui būtinų vitaminų, padeda pagerinti plaukų būklę.
Kiaušinių kaukė. Sumaišykite 2 trynius, pusės citrinos sultis ir kelis lašus ricinų arba varnalėšų aliejaus. Įtrinkite į galvos odą likus nedaug laiko iki plovimo. Kaukė padės atsikratyti pleiskanų, plaukai taps švelnesni, gražiai žvilgės.
Jūros druska laikoma vienu iš paprasčiausių ir efektyviausių būdų atsikratyti pleiskanų. Ji intensyviai įtrinama į išplautų plaukų šaknis, po to plaukus reikėtų gerai išskalauti šiltu vandeniu ir nusausinti rankšluosčiu. Atsisakykite plaukų džiovintuvo. Rezultatus pastebėti galima jau po savaitės kasdieninių procedūrų.
Rūgpienio ir medaus kaukė. Sumaišykite 1 stiklinę rūgpienio (tinka ir kefyras arba jogurtas), šaukštą medaus, pusę stiklinės dilgėlių nuoviro ir 1 trynį. Lengvai įmasažuokite į odą ir plaukus, apsukite galvą maistine plėvele ir rankšluosčiu, palaukite pusvalandį ir išplaukite su neutraliu šampūnu. Perskalaukite ramunėlių arbata. Daryti rekomenduojama ne dažniau kaip kartą per savaitę. Šis receptas padeda nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo.
Ricinų ir alyvuogių aliejaus kaukė. Jeigu jūsų plaukai labai sausi, o galvos oda pleiskanoja, sumaišykite po šaukštą šių aliejų ir pusės citrinos sultis. Įtrinkite į galvos odą, po 20 minučių išplaukite įprastu būdu. Kad poveikis būtų geresnis, galite įlašinti porą lašiukų rozmarinų, kedrų, eukaliptų, arbatmedžių ar levandų eterinio aliejaus.
Šaltalankio sulčių arba aliejaus mišinys su bet kokiu augaliniu aliejumi, įtrinamas į plaukų šaknis, padeda nuo sausos seborėjos.
Medetkų antpilas. Jeigu pleiskanos riebios, o plaukai slenka, galvos odą rekomenduojama 2–3 kartus per savaitę įtrinti spiritiniu medetkų antpilu, apsukti plėvele ir rankšluosčiu, pusvalandį palaukti ir išplauti su šiltu vandeniu.
Svogūnų lukštų užpiltinė. 50 g svogūnų lukštų užpilkite 1 l verdančio vandens ir palikite pusvalandžiui pritraukti. Skalaukite plaukus saugodamiesi, kad nepatektų į akis.
Laiko patikrintos priemonės nuo pleiskanų
» Rašyti komentarą