Kol per dieną iškrenta apie 60–100 plaukų, jaudintis nereikia (tiesa, kai kurie šaltiniai nurodo, kad šis skaičius turėtų būti perpus mažesnis). Kyla klausimas: o kaip suskaičiuoti, jeigu jie krenta nuolat? Tikslumo čia nereikia: užteks atkreipti dėmesį bent į tuos plaukus, kurie lieka šukose.
Apžiūrėk plauko pagrindą. Ar matai tamsų maišelį? Jeigu ne, vadinasi, viskas gerai. Jeigu tokį pastebi, tris paras neplauk galvos, o tada patempk tuos plaukus, kurie auga ant viršugalvio. Jeigu saujoje lieka daugiau nei penki plaukai, o pakartojus veiksmą rezultatai analogiški, imkis priemonių.
Iš pradžių reikėtų išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastį. Dažniausiai moterims jie krenta dėl geležies trūkumo (tai susiję su kraujavimu menstruacijų laikotarpiu), įvairių ligų, stresų, kai kurių vaistų, hormonų disbalanso, papildų ir t. t. Pasistenk ją pašalinti.
Antras žingsnis – sumažinti iki minimumo visų įmanomų plaukus traumuojančių veiksnių įtaką. Gal plaukai kenčia dėl dažų poveikio arba labai išreklamuotų plaukų priežiūros priemonių, šukuosenų ir panašiai? O gal per daug juos suverži?
Trečias žingsnis – plaukų stiprinimas. Siūlome tau keletą veiksmingų liaudiškų receptų. Kai kurios iš šių kaukių daromos dešimtmečius ir net šimtmečius, tad tau belieka išsirinkti labiausiai tinkančią ir patinkančią.
Pagrindinės taisyklės: kaukė kruopščiai ir atsargiai įtrinama į švarių, išplautų plaukų šaknis, tada galva apvyniojama polieteleno plėvele ir šiltu frotiniu rankšluosčiu (arba galima užsidėti seną žieminę kepurę). Ji laikoma valandą arba dvi (jeigu nenurodoma kitaip; laikas skirsis priklausomai nuo kaukės), nuplaunama šiltu vandeniu. Daryti ją reikia kartą ar du per savaitę, visas kursas – nuo mėnesio iki trijų.
Žolelių kaukė. Reikia: po 20 g apynių spurgų ir medetkų žiedų,susmulkintų ajerų ir varnalėšų šaknų. Užpilk mišinį litru verdančio vandens, palaikyk dvi valandas ir nukošk. Skysčiu galima suvilgyti plaukus nakčiai, o pati žolelių kaukė laikoma 20 minučių. Labai gerai padeda tada, kai plaukai dar tik pradeda slinkti.
Kiaulpienių kaukė. Sutrink kiaulpienių, šermukšnių ir mėtų lapus, palaikyk šią kaukę ant švariai išplautų plaukų.
Bulvių kaukė
Nuskusk didelę bulvę ir smulkiai ją sutarkuok. Išspausk sultis. Į išspaudas dedama po du šaukštus medaus ir alavijų sulčių, masė įtrinama į galvos odą.
Avokadų kaukė lūžinėjantiems plaukams. Sutrink avokado minkštimą ir ištepk juo plaukų šaknis. Jeigu jie labai sausi, į tyrelę įmaišyk alyvuogių aliejaus. Kaukė laikoma apie pusvalandį, nuplaunama, plaukai išskalaujami.
Persikų ir kopūstų kaukė. Sumaišyk kiaušinio trynį su dviem šaukštais kopūstų sulčių ir tokiu pat kiekiu persikų sulčių. Įpilk truputėlį šilto vandens, kaukę palaikyk 10 minučių.
Citrinų ir morkų kaukė. Sumaišyk po šaukštą morkų ir citrinų sulčių ir įtrink į galvos odą. Nuplauti nereikia!
Varnalėšų kaukė. Sumaišyk kiaušinio trynį su varnalėšų aliejumi, šaukštu medaus ir tarkuotu svogūnu.
Rūgpienio kaukė. Rūgpienis arba kefyras užtepamas ant plaukų ir laikomas 15 minučių.
Mielių kaukė. Paimk truputį šviežių mielių (kiek mažiau, negu naudoji kepiniams) ir ištirpink jas šiltame vandenyje. Įdėk šiek tiek cukraus ir kiaušinį. Viską išmaišyk ir palaikyk kurį laiką šiltoje vietoje. Masę naudok kaip kaukę.
Jeigu plaukai labai ploni, galvos oda jautri ir pleiskanoja, šios kaukės naudoti negalima.
Intensyvi kaukė (naudojama esant židininiam plikimui). Česnako košele ištrink plinkančias vietas. Kaukė naudojama kaip ir įprastinė, tačiau daryti ją reikia kasdien (savaitę ir daugiau).
Greitoji pagalba nudegintiems plaukams. Jeigu dažydama arba darydama šukuoseną „nudeginai“ plaukus, nelauk, kol jie pradės slinkti. Gelbėk juos mišiniu iš alavijų gelio, šaukštelio šviežiai spaustų česnakų sulčių ir šaukšto medaus. Kaukė laikoma 40 minučių, daryti ją galima kas antrą dieną.
Dar pora patarimų:
- Plaukams reikia kalcio ir vitaminų A bei E. Valgyk daugiau jų turinčių produktų arba įsigyk papildų.
- Šukuoti plaukus patartina nulenkus galvą žemyn.
2019-09-19 00:22