Kaip gelbėti plaukus šaltuoju sezonu?

Visiškai nesvarbu kokie tavo plaukai: šviesūs ar tamsūs, ilgi ar trumpi, tiesūs ar garbanoti, sausi ar riebūs – visų tipų plaukai žiemą patiria stresą. Taigi kaip tinkamai juos prižiūrėti šaltuoju periodu?

Žiemos metu daugelis moterų pastebi, kad jų plaukai susilpnėjo. Išsausėjusių, lūžinėjančių, arba priešingai – labiau besiriebaluojančių plaukų priežastimi gali būti pakitusi medžiagų apykaita bei infekcinės arba lėtinės ligos, tačiau dažniausiai kalta netinkama priežiūra. Ir šie nemalonumai įprastai pasireiškia būtent šaltuoju periodu, juk plaukai nuolatos slepiami po šilta kepure arba priešingai – visai nesaugomi nuo šalčio, o tiek vienas, tiek kitas variantas kenkia plaukų būklei.

Šaltas oras – bene didžiausias plaukų priešas. Šaltis skatina kraujagyslių susitraukimą ir stabdo kraujo pratekėjimą, todėl galvos oda ir plaukai negauna pakankamai maistinių medžiagų ir laikui bėgant  nusilpsta. Savaime suprantama, kad geriausia apsauga nuo šalčio – tai šilta žieminė kepurė. Tik nepamiršk, kad plaukams, kaip ir visam organizmui, būtinas grynas oras, todėl patalpose jokių galvos apdangalų nešioti nereikėtų, kad plaukai galėtų laisvai “kvėpuoti”.

Plaukams kenksmingas ne tik šaltis, bet ir staigios šalto bei šilto oro srovių permainos. Tokiomis sąlygomis plaukai praranda žvilgesį, nusilpsta ir ima lūžinėti.

Kiekvieno žmogaus plaukų tipas priklauso nuo galvos odoje esančių riebalinių liaukų. Bet kuriuo atveju, žiemos metu riebalinių liaukų veikla sutrinka, todėl netinkamai rūpinantis plaukais, su problemomis susiduria ir sausių, ir normalių, ir riebių plaukų savininkės.

Kaip rūpintis riebiais plaukais?

Jei tavo plaukai greitai riebaluojasi, pirmiausia turėtum atsisakyti klaidingo įsitikinimo, kad dažnas galvos trinkimas gali pakenkti. Jei tik yra poreikis, plaukus galima plauti kiekvieną dieną, tereikia naudoti būtent riebių plaukų priežiūrai skirtus šampūnus.

Jei plaukai greitai susiriebaluoja, vadinasi galvoje yra daug riebalų liaukų, kurių dirginimas padeda tiems riebalams išsiskirti. Kuo dažniau šukuosite ar tiesiog liesite plaukus, tuo greičiau jie riebaluosis. Taip pat nepamiršk, kad kuo aukštesnė vandens temperatūra, tuo aktyviau veikia riebalinės liaukos, taigi trinkdama plaukus stenkis, kad vanduo nebūtų per karštas.

Kaip rūpintis normaliais plaukais?

Nurodymų, kiek kartų reikėtų trinkti normalaus tipo plaukus, nėra. Iš esmės plaukus plauti reikėtų tuomet, kai jie ima riebaluotis. Rinkis normalaus tipo plaukams skirtus šampūnus, tik jokiu būdu neplauk plaukų karštesniame nei 40 laipsnių vandenyje.

Kaip rūpintis sausais plaukais?

Sausų plaukų šukavimui geriausia rinktis šepečius su natūraliais šeriais, kurių galiukus galima pamirkyti gydomuosiuose aliejuose, pavyzdžiui dilgėlių, beržo lapų ir t.t. Aliejai padės sugrąžinti blizgesį sausiems plaukams.

Trinkti sausus plaukus reikėtų tik specialiai tokiam tipui skirtais šampūnais, kuriuose yra kiaušinių ekstrakto, aliejų ar specialių medžiagų, pavyzdžiui proteinų, albumino ar lecitino. Retkarčiais plaukus reikėtų palepinti drėkinamosiomis kaukėmis, kurios padeda ne tik plaukams, bet ir išsausėjusiai galvos odai.


Šampūnas su romu sausiems plaukams

Sudėtis: 2 kiaušinių tryniai, 4 šaukštai sėmenų aliejaus ir 3 arbatiniai šaukšteliai romo.

Sumaišyk visus ingredientus, gautu mišiniu ištepk plaukus ir po valandos viską nuplauk.

Plaukų būklę gerinantis šampūnas

Sudėtis: 1-2 šaukštai bet kokio šampūno, 1 kiaušinis ir 1 šaukštas želatinos miltelių.

Sumaišyk ingredientus, kad gautųsi vientisa masė ir gerai įtrink ją į galvos odą. Želatinoje ir kiaušinyje yra gausu baltymų, kurie gerina plaukų būklę ir suteikia jiems švelnumo bei blizgesio.

Tonizuojantis skystis

Sudėtis: 1 litras vandens, 130 g. džiovintų varnalėšų lapų ir 130 g. džiovintų dilgėlių lapų.

Žoleles supilk į šaltą vandenį ir palik pastovėti parą laiko. Tuomet visą mišinį užvirink, nukošk ir naudok plaukų plovimui.

Plaukus maitinančios priemonės

Sudėtis: 25 g. svogūnų žievelės, 5 smulkinti gvazdikėlių grūdeliai ir 200 g. spirito.

Užpilk komponentus spiritu, sandariai uždaryk ir indą su skysčiu palik tamsioje vietoje 2 savaitėms. Jei mišinį naudosi sausiems plaukams, tuomet gali įpilti 3 šaukštelius ricinos aliejaus. Mišiniu plaukus tepk 2-3 kartus per savaitę. Po mėnesio rezultatai bus akivaizdūs.

Efektyviai plaukus maitina ir kiaušinių kaukė. 1-2 kiaušinius sumaišyk su stikline vandens, įmasažuok šį mišinį į galvos odą, luktelėk 5-10 minučių ir viską gerai nuplauk drungnu vandeniu.

» Rašyti komentarą