Patarimai, kaip vasarą išsaugoti gražius ir sveikus plaukus

@ Shutterstock

Daugeliui atrodo, kad vasarą plaukai ne tokie reiklūs, kaip kitais metų laikais, kad tada pakanka tik šampūno ir kondicionieriaus. Iš tikrųjų priežiūros jiems reikia ne mažiau – tik kitokios.

Sveikos odos instituto ambasadorės Mildos Darulienės teigimu, šiltuoju metų laiku plaukai greičiau praranda drėgmę, todėl gali tapti šiurkštesni, prarasti gyvybingumą, greičiau veltis. Pasak specialistės, pagrindinė plaukų priežiūros taisyklė vasarą – mažiau karščio ir daugiau drėgmės.

Plaukų išvaizdai ir būklei vasarą didžiausią įtaką daro ultravioletiniai saulės spinduliai, karštis, taip pat jūros, baseinų vanduo. Reikia nepamiršti, kad vasarą plaukai gauna ir daugiau taršos – dulkių, purvo, taip pat galvos oda išskiria daugiau prakaito, todėl plaukai greičiau riebaluojasi.

„Plaukų švara ir reguliarus drėkinimas yra svarbiausi plaukų priežiūros žingsniai, jeigu norime visą vasarą džiaugtis sveikai atrodančiais, žvilgančiais ir paklusniais plaukais. Norint turėti sveikus plaukus, jais reikėtų rūpintis nuolat. Vėliau, kai plaukas jau pažeidžiamas, atstatyti jo gyvybingumą yra kur kas sunkiau. Kartais gali tekti plaukus net ir gerokai patrumpinti, kad ataugtų sveikesni ir gražesni“, - sako vaistininkė.

Vasarą plaukams reikia gilaus drėkinimo

Šiltomis ir sausomis vasaros dienomis, kai į orą kyla dulkės ir purvo dalelės, plaukai linkę kaupti šiuos nešvarumus. Pirmas žingsnis sveikai atrodančių plaukų link – reguliarus jų plovimas. Tam reikėtų rinktis lengvus, kasdienei plaukų priežiūrai pritaikytus šampūnus. Nepamirškite ir kondicionieriaus, kuris padės išsaugoti plaukų paklusnumą ir žvilgesį. Jeigu matote, kad plaukai sausėja, šias priemones rinkitės drėkinančias.

„Plaukų gyvybingumui išlaikyti vasarą vien šampūno ir kondicionieriaus gali neužtekti. Plaukų priežiūra reikėtų papildyti giliai drėkinančiomis kaukėmis. Atsižvelgdamos į plaukų individualią būklę, jas galite naudoti ir dažniau – kelis kartus per savaitę ar net po kiekvieno plovimo. Kaip sausa oda, taip ir išsausėjęs plaukas lengviau pažeidžiamas UV spindulių, todėl drėkinimas padidins plaukų atsparumą kenksmingam saulės poveikiui“, - apie drėkinimo svarbą plaukams pasakoja M. Darulienė.

Vasara taip pat labai palankus metas leisti plaukams pailsėti nuo nuolatinio džiovinimo karščiu. Kai tik galite, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Taip išvengsite dar didesnio plaukų išsausėjimo, jie bus stipresni.


Iššūkis vasarą – suvaldyti nepaklusnius plaukus

Saulės ir vandens veikiami plaukai dažniau šiaušiasi, juos sunkiau suvaldyti. Paklusnumą praradusiems plaukams reikėtų rinktis tiek atitinkamas priežiūros priemones, tiek tinkamą šepetį ar šukas.

Sunkiau iššukuojamiems plaukams geriausiai tinka platūs, lopetėlę primenantys šepečiai su retesniais šereliais. Toks šepetys padeda suglotninti plaukus, saugo juos nuo šiaušimosi. Plonų plaukų savininkės turėtų rinktis natūralių šerelių ovalo formos šepečius, ypač tinkami, kurių šereliai sugrupuoti kuokšteliais.

„Kalbant apie plaukų priežiūros priemones, suvaldyti nepaklusnius ir pasišiaušusius plaukus padės plauko neapsunkinantis aliejus arba serumas. Šios priemonės pamaitina plaukus ir išlygina jų paviršių, todėl plaukai tampa lengviau šukuojami, sveikai žvilga. Rinkitės kuo natūralesnės sudėties priemones. Taip pat nepamirškite, kad vasarą nereikėtų plaukų apsunkinti, todėl vienu metu naudokite vieną papildomą plaukų priežiūros priemonę – kaukę, aliejų ar serumą“, - pataria M. Darulienė.

Dar viena išeitis, kaip suvaldyti į visas puses styrančius plaukus, - griežtesnio stiliaus šukuosenos. Supinti, į kuodelį susukti ar į uodegą surišti plaukai atrodys tvarkingiau. Be to, tai padės sumažinti plaukų riebalavimąsi. Plaukai greičiau riebaluojasi, kai dažnai juos šukuojame, liečiame plaukus ir galvos odą. Tvarkingai surišti plaukai prisilietimų reikalaus mažiau.

Vasarą plaukus rekomenduojama dažyti rečiau

Dar viena problema, su kuria vasarą ypač susiduria dažytų plaukų savininkės, tai plaukų spalvos blukimas. Saulė blukina ir natūralius, ir dažytus plaukus. Natūralios plaukų spalvos pašviesėjimas didesnių rūpesčių gali ir nesukelti, tačiau dažytos spalvos blukimas neatrodo taip patraukliai.

„Karštuoju vasaros periodu rekomenduoju plaukus dažyti rečiau – kas 1,5-2 mėn. Dažymas taip pat daro žalą plaukams, todėl vasarą reikėtų jiems duoti daugiau laiko atsigauti. Plaukų spalvai apsaugoti, rinkitės dažytiems plaukams skirtas priemones. Papildomai plaukus galite apsaugoti specialiu purškikliu dažytiems plaukams. Jis padės išsaugoti spalvą ir drėkins plaukus. Ypač karštomis ir saulėtomis dienomis slėpkite plaukus po skrybėle ar kepure. Ji apsaugos ne tik plaukus, bet ir galvą nuo perkaitimo“, - kaip prižiūrėti dažytus plaukus pataria specialistė.

Žinoma, nepamirškite tinkamai maitintis ir gerti daug skysčių. Vanduo iš vidaus drėkina ne tik odą, bet ir plaukus. O subalansuota mityba, kurioje gausu vitaminų C ir B grupės, taip pat Omega-3 rūgščių, padės išsaugoti plaukų žvilgesį ir tvirtumą.

» Rašyti komentarą