Iš močiutės sąsiuvinio. Ką daryti, kad plaukai augtų greičiau?

Jau nebereikia pasakoti, kiek įvairiausių veiksnių kasdien neigiamai veikia mūsų plaukus. O visoms norisi gražių, o daugeliui, beje ne tik merginoms, ir ilgų.

Siūlome labai paprastus, bet tikrai efektyvius patarimus, padėsiančius jūsų plaukams augti greičiau, neišleidžiant krūvos pinigų reklamuojamoms plaukų priežiūros priemonėms.

Šukuokite plaukus

Ne vienai močiutės prieš miegą šukuodavo plaukus, pabrėždamos šio proceso naudą žvilgantiems plaukams. Tiesos tame tikrai yra. Svarbu įsigyti šepetį minkštais šeriais. Šukuojant plaukus masažuojami folikulai, kas skatina spartesnį plaukų augimą. Masažuoti juos galima ir trenkant galvą. Galvos masažas atpalaiduoja mintis ir kūną, kas taip skatina plaukų augimą.

Pamirškite plaukų formavimo priemones

Jei kasdien naudojate džiovintuvą, tiesinimo ar bangavimo žnyples, formavimo priemones – pamirškite ne tik apie greitą plaukų augimą, bet apie ilgėjančius plaukus apskritai. Jie tiesiog nušiūra ir jūs atsiduriate kirpėjo kėdėje. Jeigu negalite išvengti stilizavimo priemonių, pasistenkite tai padaryti bent porą kartų per savaitę ir pamatysite, kokie plaukai jums už tai bus dėkingi.

Neplaukite galvos kasdien

Kasdien trenkant galvą labai pažeidžiami plaukai. Jiems dar daugiau žalos pridaro kasdieniam galvos trinkimui skirtas šampūnas, kuris sausina plaukus, todėl jie tampa trapus, lūžinėja.

Gerkite daug vandens

Visoms organizmo funkcijoms palaikyti reikalinga tinkama drėgmės pusiausvyra. Plaukų augimui – taip pat. Tad gerkite kasdien daug vandens ir džiaukitės sveikais plaukais bei švaria, skaisčia oda.

Subalansuokite savo mitybą

Tai, ką valgome, puikiai atspindi mūsų plaukai. Išsausėję plaukai – ženklas, kad jūsų mityba netinkama. Visa tai gali baigtis, kad plaukai praras blizgesį, pradės slinkti ir, žinoma, beveik nustos augti. Sureguliuokite savo kasdienį maistą taip, kad gautumėte reikiamą kiekį proteinų, angliavandenių, baltymų; valgykite kuo daugiau daržovių; atsisakykite riebalų ir cukraus, dėl kurių plaukai riebaluojasi.

Reguliariai pakirpkite galiukus

Pažeistų plaukų svoris trukdo plaukams augti, tad reguliariai, bent jau kas tris mėnesius plaukų galiukus reikia pakirpti. Jei nenorite taip dažnai lankytis kirpykloje, paprašykite to savo draugės. Dažna auginančių plaukus žmonių klaidą – baimė juos patrumpinti.

Naudokite natūralias kaukes plaukams:

 

  • žalioji arbata – puikus antioksidantas, padedantis plaukams augti sveikesniems ir greitinantis patį procesą. Žalioji arbata veikia plaukus net ją geriant, nors taip pat patariama šią natūralią priemonę naudoti kaip šampūno, balzamo ar kaukės sudedamąją dalį;
  • vynuogių kauliukų aliejus – plaukai jį ypač mėgsta. 2–3 kartus per savaitę prieš miegą ištrinkite juo plaukų šaknis ir plaukai augs daug greičiau;
  • bulvės (tiksliau vanduo, kuriame jas virėte) labai gera priemonė auginantiesiems plaukus. Tiesiog šiuo nuoviru išskalaukite galvą, o vėliau ištrinkite ją šampūnu;
  • kiaušinis – sumaišykite jį su 50 g alyvuogių aliejaus ir gautu mišiniu ištepkite plaukus. Įvyniokite juos į rankšluostį ir palikite valandai. Tada kruopščiai ištrinkite galvą šampūnų ir kondicionieriumi.


Gal ir jūs žinote kokių nors patarimų, skatinančių plaukų augimą?

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Karina
2022-06-13 12:54
Jums reike pipiru kauke tepti, aš tepiau 2 kartus per savaite ir per 3 savaites uzago 4cm!!!!
Nesvarbu ..
2013-03-30 17:45
Galima tepti dar su Alijošiumi , na ar nesvarbu ,kad kokiam šampūne būtų šis produktas... Šiaip tikrai yra rezultatų.
anonimas
2013-03-13 12:08
As labai noriu ilgu plauku ,nes pries metus plikai nusiskutus buvau. Dabar labai trumpuciai ir greit susiriebaluoja tai reikia plauti kiekviena diena.