Oda ir plaukai žiemą reikalauja ypatingo dėmesio

Žiemą ypač svarbu odą bei plaukus prižiūrėti taisyklingai, nes netinkamos priemonės ir būdai gali ilgam pabloginti jų būklę.

Pasak specialistų, didžiausi odos, plaukų ir nagų priešai žiemą yra šilto ir šalto oro kontrastai, drėgmės trūkumas bei netinkama priežiūra.

Dažniausios klaidos

„Žiemą ypač aktualus odos maitinimas. Jeigu vasarą dažniau renkamės drėkinančius kremus, tai žiemą būtina pasirūpinti ir maitinančiomis kosmetikos priemonėmis. Labai svarbu nepamiršti ir tinkamos apsaugos – ne tik savo, bet ir vaikučių veidą bei rankas prieš einant į lauką reikia patepti apsauginiu kremu nuo šalčio. Šių kremų sudėtyje paprastai nėra vandens, jie būna riebesni ir gerai apsaugo net ir jautriausią odą“, - sako „Norfos vaistinės“ vedėja Giedrė Buzienė.  

Vienas dažniausių klaidingų įsitikinimų apie odos priežiūrą žiemą – kad ji yra pernelyg jautri įprastoms valymo procedūroms, pavyzdžiui, šveitimui. Tiesa ta, kad odą neigiamai veikia nepašalintas negyvų ląstelių sluoksnis, kuris trukdo jai kvėpuoti bei įsisavinti drėkinamąsias bei maitinamąsias kosmetikos priemones. Anot grožio specialistų, žiemą nuolat kaitaliojantis orui iš šilto į šaltą, mūsų oda praranda drėgmę, sausėja, todėl jos paviršiuje lieka žymiai daugiau negyvų odos ląstelių, kurias būtina pašalinti. Būtent todėl šveitiklius naudoti būtina, tik žiemą juos reikėtų rinktis kiek švelnesnius, tinkamesnius jautriai odai.


Kita dažna klaida – nepakankamas drėkinimas. Vyrauja mitas, kad žiemą, esant minusinei temperatūrai, odą pakanka maitinti, o drėkinančių veido odos priežiūros priemonių reikia vengti. Iš tiesų yra priešingai – jei norite džiaugtis sveika, spindinčia, nepapilkėjusia oda, ją žiemą drėkinti būtina dar intensyviau nei paprastai. Geriausia naudoti kelias skirtingo poveikio drėkinančias priemones – veido ir paakių kremą, gelį, serumą. Jei visą dieną praleidžiate šildomoje patalpoje, naudokite ir purškiamą veido drėkiklį.

Reikia ne tik kosmetikos

Šaltuoju metų laiku specialistai pataria vengti odos valymo priemonių, kurių sudėtyje yra spirito, nes jos džiovina odą. Verčiau naudokite švelnius losjonus ir pienelius su natūraliais aliejais, o rytais, užuot prausęsi vandeniu, nuvalykite veidą losjonu. Norint per žiemą išsaugoti plaukų blizgesį, labai svarbu juos dažniau pamaitinti kaukėmis, aliejais. Idealiu atveju, plaukus reikėtų plauti ne rytais, kai skubame į darbus, o vakare prieš miegą ir leisti jiems išdžiūti natūraliai. Jei skubate, plaukus geriau išdžiovinti nekarštu džiovintuvu – į lauką jokių būdu negalima eiti drėgnais plaukais. Šaltuoju metų laiku reikėtų atidžiau rinktis ir kasdienį kūno prausiklį, pirmenybę teikiant tiems, kurių sudėtyje yra vertingų drėkiklių – odą puoselėjančių aliejų ar drėkinamojo kremo.

Tačiau vien geros kosmetikos, anot vaistininkės G. Buzienės, nepakanka. „Paspaudus šaltukui, į vaistinę užsukę žmonės vis dažniau prašo priemonių išsausėjusiai veido ir rankų odai. Sausa, drėgmę praradusi oda rodo, kad organizmui trūksta A ir E vitaminų, todėl žmonėms rekomenduojame ne tik specialius kremus, bet ir geriamus preparatus. Odą svarbu maitinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, todėl reikia pagalvoti ir apie tai, ką valgome, kiek vandens per dieną suvartojame, ar gauname pakankamai vitaminų“, - sako vaistininkė.

Norėdami pamaitinti ne tik kūną, bet ir odą bei plaukus, į valgiaraštį reikėtų įtraukti omega-3 rūgščių turinčių produktų – jūros žuvies, žaliųjų daržovių, vaisių ir riešutų.
 

» Rašyti komentarą