Galvos trinkimo taisyklės

Taisyklingas galvos trinkimas prasideda nuo plaukų šukavimo, tad apsiginkluokite šepečiu ir šukomis, ir kruopščiai braukite jais per plaukus. Gerai prispauskite šukų dantukus prie galvos odos – taip pakelsite nereikalingas suragėjusias daleles.

Dabar visiškai sušlapinkite plaukus šiltu vandeniu, o ne šiaip sudrėkinkite. Jeigu koncentruotas šampūnas pateks ant sausų, jų žvyneliai bus pasišiaušę, tad apie sveiką žvilgesį galėsite pamiršti.

Naudojate šampūną su dozatoriumi? Užteks vieno paspaudimo. Jeigu gi butelis paprastas, įsipilkite truputėlį į saują, tačiau nepersistenkite. Daugiau šampūno dar nereiškia, kad plaukai bus švaresni. Patrinkite jį tarp delnų.


Vanduo galvos plovimui neturėtų būti labai šaltas ar karštas, nes ir viena, ir kita – didžiulis stresas galvos odai. Kuo tai baigiasi, tikriausiai žino kiekviena – plaukai pradeda slinkti. Kruopščiai sudrėkinkite vandeniu plaukus ir ištepkite šampūnu galvos odą. Problema ta, kad arčiau šaknų esantys plaukai susiriebaluoja daug greičiau, negu jų galiukai. Tai susiję su tuo, kad galvos odoje yra riebalinių liaukų, kurios išskiria odos riebalus. Jeigu jų per daug, plaukai ima atrodyti purvini. Dėl šios priežasties tepti šampūno per visą plaukų ilgį nereikia.

Pamasažuokite galvos odą pirštų galiukais, kol šampūnas suputos, o tada nuplaukite šiltu vaneniu. Tuo metu šampūnas nutekės per visą plaukų ilgį. To užteks, kad jie taptų švarūs. Toliau naudokite jūsų plaukų tipui tinkantį balzamą. Miestuose tekantis vanduo paprastai būna labai kietas, todėl be šios priemonės iššukuoti plaukus gali būti labai sunku – daugelis tiesiog iškrenta arba lūžinėja. Pradėkite tepti balzamą nuo galiukų ir kilkite aukštyn. Liesti šaknų nereikėtų, todėl kad priemonės perteklius apsunkins plaukus ir jie greičiau praras gražią išvaizdą, juos reikės dažniau plauti. Išskalaukite vėsiu vandeniu (jis neturi būti per daug šaltas) – tai suteiks gražaus žvilgesio ir gyvybingumo.

Po vonios arba dušo daugelis iš mūsų mėgsta susisukti ant galvos didelį turbaną, tačiau geriau šio įpročio vengti. Drėgni plaukai tampa labai jautrūs ir pažeidžiami. Geriau tiesiog užsimesti rankšluostį ant galvos ir švelniai prispausti jį prie plaukų, kad sugertų drėgmę. Negalima juo trinti – plaukai ims sluoksniuotis ir veltis. Geriau palenkite galvą žemyn, kad į plaukų šaknis pritekėtų daugiau kraujo, ir švelniai masažiniais judesiais patrinkite galvos odą, o ne pačius plaukus.

Džiovinti geriausia natūraliu būdu, tačiau jeigu reikia kažkur skubėti ir tenka naudoti plaukų džiovintuvą, prieš šią procedūrą pasitepkite plaukų galiukus kondicionieriumi, kad jis apsaugotų nuo perdžiūvimo. Tokiu atveju šilto oro srovę reikėtų pakreipti iš viršaus į apačią – taip plaukai mažiau velsis ir gražiau gulės.

» Rašyti komentarą