Tai įdomu: galvos plovimas ruginiais miltais

Nors parduotuvių lentynos lūžta nuo plaukų priežiūros priemonių gausos, nemaža dalis moterų vis dažniau susimąsto apie natūralesnes ir saugesnes alternatyvas. Juk galvą galima plauti ne tik šampūnu. Šiam reikalui puikiausiai tinka ir... ruginiai miltai.

Ruginių miltų nauda plaukams

Ruginiuose miltuose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų, reikalingų sveikiems, gražiems ir stipriems plaukams. Reguliariai plaudami galvą šia priemone jūs:

 

  • Pašalinsite iš plaukų nešvarumus, dulkes ir riebalus;
  • Padarysite plaukus sveikesnius;
  • Sustiprinsite plaukų šaknis, užkirsite kelią arba sustabdysite plaukų slinkimą;
  • Pamiršite riebią seborėją ir sausas pleiskanas.
  • Ruginiai miltai labai švelniai plauna plaukus – juose, kitaip nei pirktiniuose šampūnuose, nėra šarmo, miltai nesausins plaukų ir neišplaus iš plaukų struktūros keratino. Po tokios procedūros nebūtinas balzamas ir kondicionierius – plaukai išsišukuos lengvai ir mažiau velsis. Maža to, tai labai pigi ir tikrai efektyvi priemonė.


Pastabos:

 

  • Galite ruginius miltus pakeisti kokiais nors kitais, bet tik ne kvietiniais (šiuose yra itin daug gliuteno. Užpylus vandeniu, kvietiniai miltai virs tešla, kurią išplauti iš plaukų bus itin sunku).
  • Vanduo turi būti šiltas, o ne karštas (iki 40 laipsnių, bet ne daugiau).
  • Masės nerekomenduojama plakti – geriau tiesiog išmaišyti. Šampūno konsistencija turi priminti grietinę.
  • Išplauti ruginį šampūną iš plaukų truks ilgiau negu įprastai (gali trukti iki 10 minučių).
  • Pirmus kartus toks šampūnas gali nepateisinti jūsų lūkesčių. Plaukai ir galvos oda prie tokios priemonės yra nepratę.
  • Pradžioje galite jausti šiokį tokį odos niežėjimą ar net pastebėti, kad atsirado pleiskanų. Šios problemos turėtų visiškai išnykti jau po trečio-penkto plovimo.
  • Ruginiu šampūnu plauti galvą galima iki dviejų kartų per savaitę. Tikėtina, kad po kurio laiko jums visiškai užteks ir vieno karto per savaitę, nes galvos oda išskirs mažiau sebumo.
  • Ruginio šampūno sudėtį reikėtų kartais pakeisti – įmaišyti eterinių aliejų ar žolelių arbatos.


Kaip paruošti šampūną?

Universalus šampūnas. Reikia: 4 šaukštų ruginių miltų ir 60 ml šilto vandens. Išmaišykite masę šluotele arba šakute iki vienalytės masės. Galite palikti šampūną kelioms valandoms, kad truputį parūgtų. Nesunaudoto šampūno laikyti šaldytuve nepatartina, nes iki kito karto jis praras visas savo naudingąsias savybes.

Drėkinamasis šampūnas sausiems ir trapiems plaukams. Sumaišykite 3 šaukštus ruginių miltų, 50 ml šiltos ramunėlių arbatos, 1 kiaušinio trynį ir 10 ml konjako arba degtinės. Spiritas neišsausins plaukų – jis pagerins naudingųjų medžiagų įsisavinimą.

Gydomasis šampūnas nusilpusiems plaukams. Tinka nuo seborėjos ir plaukų slinkimo, taip pat – jeigu skilinėja plaukų galiukai. Sumaišykite 2 šaukštus ruginių miltų, 25 ml šiltos dilgėlių arbatos ir 5 lašelius arbatmedžio aliejaus. Prieš naudojimą palaikykite dvi valandas.

Šampūnas riebiems plaukams. Sumaišykite 2 šaukštus ruginių miltų, tiek pat – garstyčių miltelių ir 30 ml šilto vandens. Kad poveikis būtų geresnis, palaikykite ant plaukų 20 minučių.

Sausas šampūnas. Reikia: 1 šaukštelio ryžių miltų ir 2 šaukštų ruginių miltų. Sumaišykite, praskleiskite plaukus ir pabarstykite galvos odą. Po 15 minučių nulenkite galvą ir kaip reikiant papurenkite plaukus prie šaknų, išsišukuokite tankiomis šukomis.

Maitinamoji kaukė-šampūnas garbanotiems plaukams. Sumaišykite iki vienalytės masės 2 šaukštus ruginių miltų, 20 ml šiltos dilgėlių arbatos, 1 kiaušinio trynį, 1 šaukštelį medaus ir 3 lašelius sandalmedžio aliejaus. Užtepkite masę ant plaukų, pamasažuokite odą, apsukite galvą maistine plėvele ir šiltu rankšluosčiu, po valandos išplaukite.

Kaukė-šampūnas intensyviam plaukų augimui ir stiprinimui. Paruoškite pipirų antpilą: du aitriuosius (čili) pipirus plonai supjaustykite ir užpilkite 50 ml spirito arba degtinės, sandariai uždarykite ir palikite tamsioje vietoje savaitei. Antpilą nukoškite, įmaišykite į jį 2 šaukštus ruginių miltų, 5 lašus saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus ir šaukštuką jojobos aliejaus. Prieš naudojimą patikrinkite ant nedidelio odos ploto, ar nebus alerginės reakcijos. Tepdami kaukę saugokitės, kad jos nepatektų ant gleivinės ir į akis, kad išvengtumėte nudegimų. Po tokių kaukių kurso plaukai auga dvigubai greičiau.

Ruginio šampūno sudėtį galima koreguoti pagal savo skonį ir poreikius. Keli paprasti komponentai, truputis laisvo laiko ir fantazijos – tai viskas, ko reikia, kad jūsų plaukai taptų gražesni ir sveikesni!

» Rašyti komentarą