Renkamės aliejų plaukams

Visi žino apie natūralių aliejų naudą plaukams, tačiau daugelis dailiosios lyties atstovių jų atsisako, nes baiminasi, kad plaukai apsunks, pradės greičiau riebaluotis... Vis dėlto šie nuogąstavimai neturi pagrindo. Jeigu naudosite aliejus tinkamai, pamatysite, kad plaukai bus gražūs, nesulipę, blizgantys, galėsite pamiršti pleiskanas ir išsišakojusius plaukų galiukus.

Kaip išsirinkti

Aliejus turi gerai susigerti ir pamaitinti plauką. Idealiai tinka šie: avokadų, alyvuogių ir kokosų. Kitos aliejų rūšys taip pat gali būti neblogos, tačiau turi šiokių tokių trūkumų (susigeria blogiau, sunkiau išsiplauna).

Visiškai į plaukus nesusigeria mineraliniai, žemės riešutų ir saulėgrąžų aliejai.

Aliejų savybės

Avokadų aliejus daro plaukus stiprius ir paklusnius, jie atrodo kaip šilkiniai, gražiai blizga.


Kokosų aliejus pasižymi labai maloniu kvapu, stiprina plaukus, suteikia jiems paklusnumo ir žvilgesio.

Alyvuogių aliejus – universali priemonė, tinkanti visiems plaukų tipams. Jeigu plaukai stori ir tankūs – tepkite aliejų per visą plaukų ilgį, jeigu ploni – tik galvos odą. Šis aliejus labai sustiprina plaukus ir skatina jų augimą.

Ricinų aliejus pasižymi panašiu poveikiu – jis taip pat stiprina plaukus ir skatina jų augimą, tačiau tepti jį sunkiau, ir naudoti patartina ne dažniau kaip kartą per 2 arba 3 savaites. Antakius ir blakstienas galima tepti nors ir kiekvieną dieną – tai bus tik į naudą.

Arganų aliejus – labai lipnus, jį sunku išplauti, tačiau rezultatai – nepakartojami. Plaukai tampa stiprūs, paklusnūs, blizgūs, idealiai lygūs, be to, maloniai kvepia. Užtenka įlašinti į naminę kaukę vos kelis lašus. Yra vienas „bet“ – šis aliejus visiškai netinka ploniems plaukams.

Kartais plaukų priežiūroje naudojami ir kiti (pavyzdžiui, abrikosų, palmių, sezamų, lazdynų riešutų ir pan.) aliejai.

Kaip naudoti

Iš pradžių reikėtų pasieksperimentuoti – juk kiekvieno iš mūsų plaukai skiriasi, todėl universalių „dozių“ ir priemonių beveik nebūna. Truputį aliejaus galima įtrinti į plaukų galiukus, įlašinti į kaukes, įtrinti į galvos odą, paskirstyti per visą plaukų ilgį... Atminkite: klaidinga manyti, kad kuo aliejaus bus daugiau, tuo geriau. Kad plaukų būklė pastebimai pagerėtų, dažniausiai užtenka vos kelių lašelių.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Dovile
2013-03-28 15:56
Labai gero ir kokybisko aliejaus isigijau argan.lt parduotuveje. Pritariu, kad tai vienas naudingiausiu alieju plaukams.