Soborėjinis dermatitas - ne liga, o jos simptomas

Galvos mikrofloros pakitimai, dėl kurių atsiranda nepageidaujamų pleiskanų, iš tiesų tėra kitų ligų pasekmė, tad dažnas galvos plovimas ir džiovinimas plaukų džiovintuvu čia niekuo dėtas. Dermatologų teigimu, soborėjinis dermatitas (medicininis pleiskanų pavadinimas) paprastai pasireiškia sutrikus virškinamojo trakto veiklai.

Iš tiesų dėl pleiskanų reikėtų kaltinti lėtines virškinamojo trakto ligas, staigų svorio metimą ir stresą, nevisavertę mitybą, vitaminų A ir B trūkumą, kai kuriais atvejais – psichikos sutrikimus ar blogą plaukų priežiūrą. Jeigu atsirado „sniego“, visų pirma reikia pakoreguoti savo mitybą, ir tik tada keliauti į vaistinę ieškoti specialių priemonių.


Dermatologai pataria: jeigu turite pleiskanų ir norite jų atsikratyti, atsisakykite keptų, rūkytų, sūrių ir saldžių produktų, valgykite daugiau vaisių. Tik tada, kai jos išnyks, galėsite naudoti plaukų džiovintuvą.

Pastebėjus soborėjinį dermatitą, patartina kaip galima greičiau pasikonsultuoti su dermatologu-trichologu ir išsitirti plaukus, pasidaryti kraujo tyrimus, pasitikrinti skydliaukės hormonus ir vidaus organus (ultragarsu). Tik taip galima nustatyti dermatito priežastį.

Jeigu jau ilgą laiką nesėkmingai kovojate su pleiskanomis, vertėtų susimąstyti – gal pats laikas kreiptis, pavyzdžiui, į gastroenterologą? Kai kuriais atvejais soborėjinio dermatito priežastimi gali būti ir skrandžio erozija. Susidorojus su pagrindine problema, pleiskanos išnyks savaime.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
seboreja
2013-12-22 15:43
noreciau pamatyti ta dermatologa, kuris taip sako.Pvz dermatologas N.Grusauskas sako visiskai priesingai, ir seborejini dermatita laiko kaip atskiro organo - odos, uzdegima
robe
2012-07-22 13:48
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................,...............................sunc tuos priemones.....................................................................kiek sykiu prkaus ir neka nepade
Paula
2012-06-12 09:58
Tikra tiesa ir tie visi šampūnai nuo pleiskanų padeda tik kuriam laikui, nes problemos priežasčių jie nepašalina