Visi mes turime įprotį vartoti tam tikrus neigiamus žodžius ar frazes. Nusivylę savimi ar kitais, labai nusimename, pykstame, o į galvą vis ateina viena už kitą niūresnės ir destruktyvios mintys, kurias tampa tam tikra streso išraiška. Kartais žmogus net negali žinoti, kada ir būtent kuriais žodžiais užprogramuoja savo pasąmonę nesėkmei ir pats atitinkamu destruktyviu elgesiu pritraukia nelaimę. Dažnai kartojami neigiami žodžiai gerokai apkartina žmogaus gyvenimą, todėl itin svarbu save stebėti ir sužinoti, kokios yra jūsų vartojamos neigiamos frazės ir išmokti jų vengti.
Neigiami žodžiai ir traukos dėsnis
Kodėl neigiamų žodžių vartojimas pritraukia negatyvumą? Atsakymas į šį klausimą yra taip vadinamas – traukos įstatymas. Paprasčiau tariant, tai yra mūsų sugebėjimas pritraukti tai, apie ką galvojame, į savo gyvenimą. Šis įstatymas yra universalus ir galioja nepriklausomai nuo rasės ar religijos. Daugelis žmonių net nesuvokia, koks jis galingas.
Yra tikima, kad Buda jau mokė prieš tūkstančius metų savo mokinius, jog iš savo gyvenimo (pykčio, meilės, laimės) gauname tai, ką į jį įdedame. Mūsų mintys ir ištarti žodžiai neretai tampa realybe, jei juos kartojame pakankamai ilgai.
Įvairūs atlikti tyrimai taip pat įrodė, kad mintys gali materializuotis, o viena biologinė sistema veikia kaip traukos priemonė kitiems vienetams. Mes suaktyviname savo magnetinius laukus, kai ilgai ir sunkiai mąstome. Tai, ką mes sakome, suteikia jiems dar daugiau stiprybės. Taigi, jei mąstysime neigiamai, bus žymiai mažesnė tikimybė, kad pasiseks, jog įžvelgsime geras progas ir galimybes, nes būsime užstrigę savo niūrume.
Pagrindiniai neigiami žodžiai ir frazės, pritraukiantys nelaimę
Tai, ką mes sakome, parodo, kaip mes galvojame. Žodžiai, kuriuos naudojame, pasako kitiems, kaip mes susitelkę ties tam tikra tema. Jeigu dažnai vartojame neigiamus žodžius, į savo gyvenimą įnešame nepageidaujamos tikrovės – nesėkmių lavinos, kurios kaip tik labai baiminamės. Taigi susipažinkite su pagrindinėmis ir populiariausiomis praktiškai visų vartojamomis negatyviomis frazėmis:
1. Savarankiškos frazės ar žodžiai. Visų pirma, turėtumėte vengti sakyti dalykus, kurie riboja jūsų pasitikėjimą. Šie žodžiai trukdo atsiskleisti mūsų tikrajam potencialui ir sėkmei:
-
„Aš negaliu ...“;
-
„Aš nesu pakankamai geras ...“;
-
„Aš žlugsiu“;
-
„Aš esu nenaudingas“;
-
„Tai neįmanoma“.
Žmogus savotiškai nusiramina, kai vartoja tokius žodžius, save paguodžia ir leidžia sau tingėti, vietoj to, kad padrąsintų ir nuveiktų užduotis.
2. Neigiamų prielaidų darymas. Daugelis žmonių linkę susiklosčiusias aplinkybes, kurios nepriklauso nuo jų, vertinti agresyviai, pesimistiškai, ir panašiai. Dažnai vartojame ciniškas frazes: „siaubingas eismas, veltui čia stoviu ir laukiu“ arba „šis lietus sugadino visą iškylą – atidėkime ją“. Šie žodžiai pabrėžia, kad tarsi iškėlėme baltą vėliavą ir pasiduodame. Visuomet galima pakoreguoti frazes į teigiamas, skatinančias imtis veiksmo, pavyzdžiui, galėtume pasakyti: „Aš pasirinksiu kitą kelią, kad išvengčiau eismo spūsčių“, „Paklausysiu radijo laidos įrašą, kad turiningai praleisčiau laiką automobilių kamštyje“, „Nieko baisaus, kad lyja – atsinešime skėčius į iškilą, bus dar įdomiau“ – tuomet viskas nesustos, netapsite aplinkybių auka.
3. Neigiami palyginimai. Vienas blogesnių dalykų, kuriuos darome, tai savęs palyginimas su kitais, kuomet savo pasiekimus nuvertiname, o kitų išaukštiname. Žmonės dažnai linkę pavydėti tiems. kurie yra patrauklesni ar turi daugiau pinigų, kuriems labiau sekasi, dėl to vartoja destruktyvius teiginius: „Aš nesu toks geras kaip jis“, „Aš to paties kaip jis tikrai niekada nepasieksiu“. Neigiami palyginimai ilgainiui sukelia didelį stresą ir netgi depresiją, todėl geriau sakyti teigiamas frazes, pavyzdžiui: „Aš esu geras, esu gražus“, „Man sekasi, aš tobulėju, man šitai gaunasi vis geriau“, „Mano finansinė padėtis pagerės“.
4. Gyvenimas praeityje. Visi mes patyrėme nelaimingas aplinkybes ir asmenines nesėkmes, kai kurios iš jų tapo traumomis, kurios daro neigiamą įtaką iki šiol. Kartais sakome: „Jei mama nebūtų manęs apleidusi ...“ arba „jei nebūčiau neišlaikęs to egzamino ...“ Gyvenimas praeityje ir šių žodžių vartojimas neleidžia ieškoti naujų galimybių. Jie trukdo progresui ir pritraukia dar daugiau nelaimės.
Kaip sustabdyti neigiamų žodžių srautą?
-
Pirmiausia, tvirtai nuspręskite palikti ir pamiršti negatyvą.
-
Kai turite neigiamą mintį, valios pastangomis pakeiskite ją kita, teigiama.
-
Dažniau sakykite „aš galiu“, o ne „negaliu“.
-
Padrąsinkite ir palaikykite save, raskite priežasčių jaustis laimingais.