Vidurių užkietėjimas: kaip sau padėti

Vidurių užkietėjimas – šioks toks tabu. Apie jį nepriimta kalbėti su aplinkiniais, nors tai gali tapti labai rimta problema ir visom prasmėm apkartinti žmogaus gyvenimą. Kiekvienas stengiasi šią bėdą įveikti pats, bandymų ir klaidų metodu ieškodamas paties geriausio sprendimo. Tik ar verta eksperimentuoti, jeigu jau seniai žinoma, kokios priemonės gali padėti?

Vidurių užkietėjimas sukelia ne tik psichologinį diskomfortą – jis dar ir nuodija organizmą toksinais. Net plika akimi matomos pasekmės: pilkas veidas, problemiška oda... Nenaudingas jis ir nėščiosioms.

Kodėl vieni su šia problema beveik nesusiduria, o kitiems ji – neatsiejama gyvenimo dalis?

Reikia pripažinti, kad labai dažnai yra kalti yra patys žmonės. Jų arba netenkina tualeto patogumai, arba tiesiog neranda tam laiko, tad atideda vėliau. Į rizikos grupę patenka ir asmenys, kurių sutrikusi žarnyno peristaltika. Kartais dėl vidurių užkietėjimo kenčia net krūtimi maitinami mažyliai, daug dažniau – mokyklinio amžiaus vaikai. Tai reiškia, kad žarnyno jautrumas yra silpnas iš prigimties.

Būsimosios mamytės su šia problema susiduria labai dažnai – ypač antrojoje nėštumo pusėje, kuomet paaugęs vaisius ima spausti visus vidaus organus.

Visais šiais atvejais geriausia padeda dirbtinai žarnyno valymąsi skatinantys stimuliatoriai: laisvinamieji ir klizmos. Tai paprastos ir efektyvios priemonės  – bėda tik ta, kad natūrali žarnyno peristaltika ir toliau silpsta, o stipriausių laisvinamųjų preparatų vartojimas baigiasi žarnyno raumenų distrofija.

Ką daryti? Negalima leisti organizmui aptingti, stimuliuoti dirbtinai – taip pat. Vienintelė išeitis – tinkamai maitinantis ir daugiau judant leisti jam valytis natūraliai.

 

  • Peržiūrėkite savo racioną. Jums būtina ląsteliena, o ne taip mėgstami saldumynai.
  • Nustokite ignoruoti organizmo siunčiamus signalus. Svarbiausia sveikata, tad jeigu jaučiate, kad reikia – apsilankykite viešajame tualete, o ne kentėkite. Žarnynas turėtų suveikti praėjus maždaug 30–120 minučių po kiekvieno valgio.
  • Reguliariai (pavyzdžiui, savaitgaliais) vartokite produktus, laisvinančius vidurius. Vieniems padeda obuoliai, kitiems – kefyras, tretiems – mažai sūdyti agurkai ir pan. Jūs tikrai žinote, kas jums tinka labiausiai.
  • Bėgiokite arba bent jau greitai vaikščiokite. Tai paprastas ir natūralus būdas pagerinti žarnyno veiklą. Jeigu negalite pasituštinti, keletą stotelių iki darbo nueikite pėsčiomis, užbėkite laiptais – labai tikėtina, kad to užteks.
  • Pamėginkite rytais tuščiu skrandžiu gerti štai tokį gėrimą: ištirpinkite šaukštelį medaus stiklinėje šalto vandens. Tiktų ir stiklinė morkų sulčių, kelios slyvos, džiovintų obuolių arba vyšnių arbata.
  • Jeigu norite vidurių užkietėjimo atsikratyti ilgam, teks keisti gyvenimo būdą. Pamėginkite laikytis dietos:


Pusryčiai: švieži prinokę sultingi vaisiai arba dubenėlis smulkiai tarkuotų kopūstų ir obuolių salotų.

Pietūs: daržovių sriuba, mėsos patiekalas su kokių nors grūdų koše, morkų sultys, salierai, špinatai arba rūgštaus pieno produktai (jogurtas, kefyras, rūgpienis, pasukos).

Vakarienė: kelios virtos daržovės be druskos (pavyzdžiui, bulvės), žalialapių daržovių salotos, varškė, mėsa, žuvis, kiaušiniai, riešutai.

Labai svarbu maistą gerai sukramtyti – to užteks, kad visos šios priemonės veiktų stebuklingai. Pamėginkite!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lukas
2014-08-17 15:25
Aciu, jau pilnos kelnes.
Namų daktaras
2013-03-20 22:51
ryte pabudus 1desertinis šaukštas šalto spaudimo sėmenų aliejaus ir puodelis vandens puiki pagalba.pabandykit.
nu nu
2013-02-27 14:18
O ka daryti, jeigu luzes zandikaulis ir surakinti dantys!?
pazistama
2012-02-11 23:30
tiesiog neklauso patarimu, o ji i savaite -1 ar 2k padaro nu... Sako neaiskink man taip seniai./baisu,ten zarnyne vyksta gyvatynas!...
Liutas
2012-01-05 16:13
jei ta problema pastoviai kartojasi, tai galima po maisto suvalgyti indeli naturalaus jogurto