Diagnozuoti Parkinsono ligą padės balso analizė

Diagnozuoti Parkinsono ligą, kuriai būdingi judėjimo, vegetaciniai ir psichiniai sutrikimai, bus galima atlikus balso analizę.

Parkinsono liga naikina centrinės nervų sistemos neuronus, dėl to išsivysto ne tik galūnių tremoras (drebėjimas), tačiau ir disfonija (balso pokyčiai). Britų matematikas Maxas Little pasiūlė naudoti matematinį algoritmą, kuris padėtų diagnozuoti šiai ligai būdingus ypatumus.


Mokslininkas nustatė 132 disfonijai būdingas ilgųjų balsių tarimo charakteristikas. Jis išanalizavo 43 pacientų 263 balso įrašus ir išsiaiškino, kad, naudojant vos keturis algoritmų rinkinius, 10 pagrindinių disfonijos požymių galima nustatyti net 99 % tikslumu.

Kad šis diagnostinis metodas būtų dar tikslesnis, matematikas ketina sukurti duomenų bazę, kurioje būtų 10 000 žmonių 3 minučių trukmės balso įrašai. Maxas įrašinės ne tik sergančiųjų Parkinsono liga, bet ir sveikų savanorių balsą.

Projekte „Parkinson’s Voice“ gali dalyvauti visi norintys Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Meksikos, Brazilijos ir Argentinos gyventojai. Siekiant surinkti kuo daugiau balsų pavyzdžių, nurodytose šalyse pradėjo veikti specialios „karštosios linijos“.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
rusne
2012-07-21 23:31
aik aik ka jus sakot
to raima
2012-07-04 15:39
vos ne puse lietuvos moteru yra priziurejusios vokietes su demensijom,parkinsonais.toks gyvenimas.
Raima
2012-06-28 13:41
Esu prižiūrėjusi vokietę senutę, kuri sirgi Parkinsonu