Orų permainos ir pablogėjusi savijauta: kaip sau padėti?

Temperatūros, oro drėgmės ir atmosferos slėgio pokyčiai kai kuriems žmonėms sukelia labai daug nemalonių pojūčių. Pastarųjų priežastys individualios ir priklauso nuo organizmo būklės.

Štai ką galima padaryti konkrečiais atvejais.

Migrena, migreniniai galvos skausmai. Būtina išbraukti iš raciono raudoną vyną ir natūralią kavą, kadangi kartu su pakilusia oro temperatūra šie produktai gali išprovokuoti priepuolį. Tokiais periodais būtina miegoti valanda ar dviem ilgiau, taip pat vengti stresinių situacijų. Puikiai padeda profesionalus galvos, kaklo raumenų masažas.


Dusulys, oro trūkumas, bendras silpnumas. Sekite savo kraujospūdį, pasikonsultuokite su gydytoju, jeigu matote nuokrypius. Rekomenduojama gerti daugiau skysčių, kelis kartus per dieną nusiprausti po kontrastiniu dušu (jei nėra kontraindikacijų).

Paūmėjusi astma, alergija. Apribokite suvartojamų citrusinių vaisių, pomidorų, kavos ir šokolado kiekius, pasikonsultuokite su gydytoju, kad išsirinktumėte saugiausius vaistus, padėsiančius lengviau adaptuotis prie pakitusių sąlygų. Neblogai veikia ir nosies lašai, sutraukiantys kraujagysles, drėkinantys gleivinę ir turintys antihistamininių komponentų.

Osteochondrozė, radikulitas, sąnarių skausmai. Neretai staigiai atvėsus ir atidrėkus orams žmonėms ima skaudėti nugaros raumenis. Paprastai tokiais atvejais gydytojai skiria preparatų, atpalaiduojančių muskulatūrą ir slopinančių uždegimus. Reumatinio artrito atveju gerai padeda šildomieji tepalai ir kompresai.

Bendri patarimai jaučiantiems, kad savijauta labai priklauso nuo oro permainų:

 

  • Rekomenduojamas fizinis aktyvumas – rūšis priklauso nuo jūsų būsenos (pavyzdžiui, jei skauda sąnarius, itin naudinga joga).
  • Sureguliuokite mitybą. Racionas turi būti subalansuotas, visavertis. Vienodai kenksminga tiek persivalgyti, tiek valgyti per mažai. Kenčiantiems migreninius skausmus būtina iš raciono išbraukti produktus, galinčius pabloginti situaciją.
  • Gerai išsimiegokite. Kartais tinkamai parinktas čiužinys visiškai išsprendžia problemą.
  • Atsisakykite žalingų įpročių.
» Rašyti komentarą