Šiltuoju metų laiku odai reikia ypatingos priežiūros – juk ją tenka saugoti nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Nepasisaugojus gresia įvairios bėdos (nuo kai kurių taip nekenčiamų strazdanų išryškėjimo iki sausumo ar net nudegimų). Kad jų išvengtumėte, palepinkite odą šiomis kaukėmis!
Kaukių poveikis
Kad poveikis būtų optimalus, vasarą naudojamose kaukėse turi būti vitaminų vitamino A, B1, E, PP, K, kalio, taip pat – lecitino ir vaisių rūgščių. Žinant šį sąrašiuką, jums tereikia rinktis kaukėms tuos produktus, kuriuose yra išvardintų medžiagų.
Naudojimo taisyklės
Kad odos priežiūra vasarą būtų visavertė, būtina laikytis kelių taisyklių:
- Kaukėse turi būti kuo daugiau vitaminų. Kitaip tariant, rinkitės tik pačius šviežiausius ir natūraliausius produktus: tai vaisiai, uogos, daržovės, žalumynai ir įvairios vaistažolės.
- Prieš naudojimą patikrinkite ant nedidelio odos ploto (pavyzdžiui, vidinės riešo dalies), ar nebus nepageidaujamos reakcijos.
- Venkite terminio apdorojimo, kad išsaugotumėte didesnį vitaminų kiekį.
- Paruoštos kaukės turi būti naudojamos iš karto (jų negalima laikyti šaldytuve).
- Kaukes galima daryti iki dviejų kartų per savaitę. Darykite jas reguliariai.
- Geriausia kaukę tepti ant nušveistos ir pagarintos veido odos.
- Po kaukės nepamirškite pasitepti maitinamuoju kremu.
Paruošti tokias kaukes nesudėtinga ir nebrangu, tad galite drąsiai eksperimentuoti ir mėgautis jų efektu.
Receptų pavyzdžiai
Šalpusnių kaukė. Vasariškoms veido kaukėms kaip pagrindą galima naudoti šalpusnių lapus. Susmulkinkite juos, 2 valgomuosius šaukštus žaliavos sumaišykite su pienu, kad išeitų grietinės konsistencijos masė.
Mėtinė kaukė. 2 valgomuosius šaukštus mėtų lapų užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite pusvalandžiui pritraukti. Sudrėkinkite antpile audeklo skiautę ir palaikykite ant veido. Puikiai ramina saulės spindulių sudirgintą odą.
Agurkų kaukė. Sutrinkite agurką, kad išeitų košelė. 2 šaukštus gautos masės sumaišykite su šaukšteliu citrinos sulčių. Išdžiūvusią kaukę tiesiog nuimkite, bet neplaukite vandeniu. Kitas variantas: 2 šaukštus trintų agurkų sumaišykite su šaukštu grietinės (tokia kaukė puikiai gaivina ir drėkina odą).
Apelsinų kaukė. Pertrinkite 2-3 apelsino skilteles (kartu su žievele) ir sumaišykite su šaukšteliu medaus ir trupučiu avižinių miltų. Tokia kaukė jaunina odą ir ją patempia.
Šakniavaisių kaukė. Šiai kaukei naudojamos tarkuotos morkos, salierų gumbai ir petražolių šaknys. Sumaišykite po šaukštą su 2 kiaušinių tryniais.
Obuolių kaukė. 2 šaukštus trintų obuolių sumaišykite su šaukštuku medaus ir 0,5 arbatinio šaukštelio augalinio aliejaus. Tinka sausai odai.
Žolelių kaukė. Lygiomis dalimis sumaišykite džiovintus ir sumaltus rožių žiedlapius, krapų šakeles, ramunėlių žiedus, liepžiedžius ir šalavijus. 6 arbatinius šaukštelius tokių miltelių užpilkite 1,5 l verdančio vandens, palikite valandai pritraukti ir nukoškite. Darykite kompresus.
Petražolių kaukė. Petražoles susmulkinkite, 2 šaukštus žaliavos sumaišykite su tokiu pat kiekiu riebios grietinės.
Arbūzų kaukė. Arbūzo minkštimą sutrinkite, sudėkite ant marlės ir naudokite kaip kompresą. Arba pertrintą minkštimą sumaišykite su šaukšteliu grietinėlės ir tepkite ant odos. Tokia kaukė sumažins odos blizgesį, sudrėkins sausą odą, ją pašviesins.
Uogų kaukė. Lygiomis dalimis imkite ir su riebia grietinėle ištrinkite žemuoges, braškes ir trešnes (be kauliukų). Turi išeiti tiršta masė.
Bulvių kaukė. Šviežias jaunas bulves sutarkuokite, sudėkite į marlę ir naudokite kaip kaukę.
Kopūstų kaukė. Truputį šviežių kopūstų sutrinkite (arba sumalkite) ir sumaišykite su 1 baltymu, 1 arbatiniu šaukšteliu grietinės. Tepkite ant nuvalytos odos (receptas tinka riebiai odai).