Patarimai, kaip prižiūrėti išsausėjusią odą karantino metu

Sausa, sudirgusi oda, tempimo jausmas ar pleiskanojimas – šiandien kaip niekada aktualios problemos. Daugiausiai laiko praleidžiant uždarose patalpose bei intensyviai dezinfekuojant ne tik paviršius, bet ir savo rankų odą, su jos sausumu susiduriame vis dažniau. „Artistry“ odos priežiūros specialistas Andrzej Sawicki tikina, kad šiandien mūsų odai reikia ne tik apsaugos, bet ir ypatingos priežiūros, kad išvengtumėme tiek nemalonių pojūčių, tiek ir spartesnių odos senėjimo procesų. Tad kokias priemones naudoti bei kokias procedūras galima atlikti namuose? 

 

„Odai netenkant drėgmės, ląstelės pradeda „badauti“, taip mūsų oda išsausėja, tampa jautri, peršti ir jaučiamas tempimo pojūtis. Tačiau tai dar ne viskas: sumažėjęs drėgmės kiekis ląstelėse sudaro palankią terpę veistis ir daugintis bakterijoms, kadangi oda netenka pagrindinio šaltinio, padedančio tinkamai ir reguliariai valytis odos ląstelėms. Tad drėgmės praradimas atsiliepia ne tik odos sausumui ir dirglumui, bet ir kitoms rimtoms odos problemoms, tokioms kaip aknė, dermatitas, spuogai“, – sako specialistas. 

 

1. Dezinfekcinis skystis ir kremas – neatskiriami dalykai 

 

Šiandien sunkiai rastumėme bent vieną moterį, kuri savo rankinėje ar automobilyje nesivežiotų dezinfekcinio skysčio. Tačiau grožio specialistas perspėja – nepamirškite ne tik dezinfekcijos, bet ir maitinimo. 

 

„Žinoma, šiandien privalome būti itin atsargūs, turime dezinfekuoti rankas, pasinaudojus bendrojo naudojimo priemonėmis ar lietus pirkinius parduotuvėje. Tačiau svarbu žinoti, kad dezinfekciniame skystyje yra alkoholio, kuris akimirksniu ištraukia drėgmę iš mūsų odos. Todėl nuolat naudodami dezinfekcinį skystį pamirštame esminį dalyką – rankų kremą, kuris bent šiek tiek atstato padarytą žalą. Rinkitės kremus, kurių sudėtyje yra itin giliai drėkinančių ir maitinančių medžiagų, pavyzdžiui, taukmedžio sviestas, moliūgų sėklų aliejus,“ – sako specialistas. 

 

Būdami namuose lepinkite rankas aliejais bei natūraliomis rankų kaukėmis, kurios padės odai atsigauti, prisotins ją drėgme ir pamaitins. 

 

2. Tinkamas odos nuvalymas – raktas į sveiką ir švytinčią odą 

 

Tam, kad oda geriau pasisavintų drėkinamąsias priemones ir lengviau bei greičiau išsivalytų – būtina leisti jai kvėpuoti ir pailsėti. 

 

„Mūsų oda kvėpuoja ir valosi per poras, kurios yra ant viso mūsų kūno. Jeigu priėję prie veidrodžio matome, kad mūsų poros išsiplėtusios ir pajuodavusios – mūsų oda nebepašalina susikaupusių riebalų, prakaito ir nešvarumų. Todėl poros kemšasi, oda tampa jautri, greitai riebaluojasi, o iš pajuodusių ir užkimštų odos porų susidaro spuogai“, – pasakoja A. Sawicki. 

 

„Artistry“ grožio ekspertas kviečia neskubant ir atidžiai veido odą nuvalyti ir leisti jai atsiverti, nes tik tuomet, kai oda bus iš tiesų švari – ji galės priimti jai labiausiai trūkstamas medžiagas. 

 

„Iš savo patirties galiu pasakyti, jog didžioji dalis moterų niekada iki galo tinkamai nenusiplauna savo odos. O tai reiškia, jog mes nuolat sluoksniuojame priemones ant savo nešvarios ir ne iki galo nuvalytos odos. Taip ant daugelio moterų veido sluoksnis po sluoksnio atsiranda storas barjeras, per kurį, deja, nebegali patekti jokios veikliosios medžiagos. Tuomet moterys padaro išvadą, jog „ši priemonė man netinka, nes nematau rezultatų“, o iš tiesų, jokia priemonė mums negali tikti, jeigu mūsų odos poros yra užsidariusios“, – pasakoja A. Sawicki. 

 

Todėl, naudojantis proga, jog būname namuose, o laiko turime kur kas daugiau, A. Sawicki kviečia iš esmės nuvalyti, o po to ir prisotinti savo odą naudingomis medžiagomis: 

 

„Pradėkite nuo odos nuprausimo vėsiu vandeniu. Tuomet ilgai ir kruopščiai į savo odą įmasažuokite jūsų odos tipui labiausiai tinkantį prausiklį. Šiuo periodu, kai oda pas daugumą yra išsausėjusi ir sujautrėjusi, siūlyčiau nesirinkti granulinių šveitiklių, geriau naudokite neutralų ir labai lengvą prausiklį. Po veido prausimo, jokiu būdu nepamirškite veido toniko, kuris atstato jūsų odos PH balansą ir sulaiko drėgmę odoje ilgiau“, – valymo procedūrą aiškina specialistas. 

 

Galiausiai patepkite veidą gaivinamuoju geliu arba riebesniu kremu – priklausomai nuo to, kiek jūsų oda yra išsausėjusi. 

 

„Nepamirškite ir paakių, kur ši oda pati jautriausiai ir ploniausia, todėl jai skirkite ypatingą dėmesį. Aš visada rekomenduoju „Artistry Hydra-V“ odos priežiūros liniją, kuri atgaivins ir pamaitins paakių ir veido odą dėl sudėtyje esančio Norvegijos fiordų vandens, Havajų aliejinės kopūstpalmės uogų ekstrakto, kurios padeda tą drėgmę odoje „užrakinti“ visai dienai. Paakių kremą galite naudoti tiek ryte, tiek vakare: jį lengvai įtapšnokite, netrindami ir nedirgindami jautrios odos“, – pasakoja ekspertas. 

 

3. Gerkite daugiau vandens ir drėkinkite patalpas 

 

Nors esame priversti didžiąją laiko dalį praleisti namuose, labai svarbu juose užtikrinti tinkamą drėgmę – patalpas nuolat vėdinti bei reguliuoti drėgmės kiekį jose. 

 

„Šiltuoju sezono metu mes galime drąsiai vėdinti patalpas ir nebijoti peršalimo, todėl bent kartą per dieną gerai išvėdinkite namų orą. O geriausia tai daryti ryte, prieš pradedant dieną, ir vakare, prieš einant miegoti. Taip užtikrinsite švarų ir gaivų orą visą parą. Žinoma, dirbant namuose labai praverstų oro drėkintuvas, kurį galite pasistatyti ant darbo stalo ir nuolatos jausti malonią drėgmę bei raminanti ar energizuojanti eterinių aliejų kvapą“, – sako A. Sawicki. 

 

Tačiau vien tik išorinio drėkinimo – nepakanka. Labai svarbu drėkinti savo odą ir iš vidaus. 

 

„Tikriausiai jau daugybę kartų esate girdėję taisyklę, jog norint turėti tobulą odą reikia gerti daug vandens. Per dieną rekomenduojama išgerti bent keturias stiklines vandens. Kad tai padaryti būtų lengviau – paskaninkite vandenį citrusinių vaisių sultimis ar šviežiomis uogomis. Tačiau negerkite daug vandens vakare ar prieš miegą, jeigu norite išvengti paakių patinimo ryte“, – pataria ekspertas.

» Rašyti komentarą