Gražuolės visais laikais žinojo, kad ledas padeda sugrąžinti odai jaunystę. Kontrastingi pojūčiai yra būtent tai, kas padeda ilgiau išlikti jaunoms ir patraukioms. Ar odai gali būti kas naudingiau, negu patrynimas ledu ar sniegu po pirties ar saunos? Toks masažas puikiai tonizuoja, o jeigu sušaldytas ne paprastas vanduo, o įvairių naudingų žolelių nuoviras, arbata, ši procedūra padės pamaitinti veidą ir aprūpinti jį būtinomis medžiagomis.
Galima suderinti tai, kas malonu, ir kas labai malonu: pasidaryti veido masažą ir šiltą kompresą. Pasiruoškite indą karšto vandens, rankšluostį ir ledo. Uždarykite buto langus, kad nepūstų skersvėjis. Suvilgykite rankšluostį šiltame vandenyje ir užsidenkite juo veidą, laikykite, kol atvės. Tada paimkite ledo ir pamasažuokite juo kaklą, skruostus ir kaktą. Stipriai spausti kubelių nereikia – jie turi lengvai slysti jūsų oda. Vienam seansui paprastai reikia 2 ar 3 ledo gabalėlių.
Po procedūros vėl užsidėkite ant veido karštą rankšluostį. Tada patartina nusiprausti vėsiu vandeniu ir pasitepti maitinamuoju kremu.
Užšaldyti galima ne tik paprastą vandenį, bet taip pat ir ramunėlių, ugniažolių nuovirą, eterinių aliejų mišinį. Štai pavyzdys: 4 lašai sandalmedžių aliejaus, 3 lašai miros aliejaus, 4 lašai pušų aliejaus ir 5 lašai mėtų aliejaus. Ištirpinkite juos stiklinėje vandens ir užšaldykite. Toks ledas puikiai drėkina ir tonizuoja, todėl jį galima naudoti toms, kurių oda sausa arba brandi, vystanti. Tiesa, yra vienas „bet“ – lašinti eterinių aliejų į vandenį nereikia, nes jie tiesiog neištirps. Iš pradžių užlašinkite jų ant emulgatoriaus (druskos, sodos, grietinėlės, pieno, medaus), o tik po to tirpinkite vandenyje. Eteriniai aliejai turi būti natūralūs, o ne „gryna chemija“ arba „pusiau chemija“, kad nepakenktumėte savo sveikatai.
Sumaišykite 5 lašus rožių, 2 lašus geranijų, 2 lašus mėtų aliejaus ir stiklinę vandens, ir turėsite puikią gaivinamąją priemonę veido ir krūtinės masažui. Taip odai suteiksite ne tik gražią ir sveiką išvaizdą, bet taip pat ir subtilų aromatą.
Be žolelių nuovirų ir arbatų ledukams galima naudoti sultis, citrusinių vaisių žieveles. Žieveles būtina užpilti į arbatinuką verdančiu vandeniu, uždengti dangtelį ir palikti, kad pritrauktų (maždaug apie parą), o tada gautą skystį nukošti ir užšaldyti. Sultys (pavyzdžiui, apelsinų ir greipfrutų) atskiedžiamos su mineraliniu vandeniu santykiu 1:2 ir taip pat užšaldomos.
Masažas ledu turėtų būti atliekamas keletą kartų per savaitę. Tai efektyvi priemonė, tačiau ją naudoti turėtų tik tie, kurių oda yra sveika. Masažuoti ledu negalima, jeigu kraujagyslės silpnos, jeigu atsiranda vadinamųjų žvaigždučių, kuperozė, nes netgi trumpalaikiai temperatūrų svyravimai gali silpnoms kraujagyslėms turėti pražūtingą poveikį.
2012-06-11 20:06