Dažniausiai vyrų užduodami klausimai apie skutimąsi

@ Shutterstock

Dauguma vyrų šventai tiki, kad žino apie skutimąsi viską, tačiau jeigu po šios procedūros pastebite, kad jūsų oda sudirgusi, pažeista, o pats procesas jums nemalonus, gali būti, kad kažką darote netinkamai.
 
Ar galima skustis kasdien, ar geriau leisti odai kurį laiką pailsėti?
 
Skustis kasdien galima, bet tik tuo atveju, jeigu viską darote taisyklingai – kitaip įpjovimų ir odos sudirgimo neišvengsite.
 
Kaip prieš skutimąsi paruošti odą?
 
Geriausia skustis prausiantis duše arba iš karto po maudynių. Karštas vanduo ir garai padeda nusiskusti greičiau ir efektyviau, suminkština šiurkščius ir kietus plaukus, atveria odos poras. Jeigu skubate ir maudytis neturite laiko, paruošti odą procedūrai padės karštame vandenyje suvilgytas rankšluostis – jį reikėtų pridėti prie veido zonos, kurią skusite.
 
Kokią skutimosi priemonę geriausia rinktis: muilą, putas ar gelį?
 
Skutimosi gelis ir muilas su glicerinu geriau padengia odą ir užtikrina geresnį peiliukų slydimą, negu putos.
 
Ko neturėtų būti skutimosi gelyje ir putose?
 
Kad išvengtumėte odos sudirgimo, pageidautina, kad skutimosi priemonėse nebūtų mineralinių aliejų. Geriau rinktis priemones, kuriose būtų natūralių riebalų (kokosų ar migdolų aliejaus), taip pat – uždegimus slopinančių komponentų (ramunėlių, medetkų, alavijų ekstrakto).
 
Kaip geriau tepti skutimosi priemonę: rankomis ar šepetėliu?
 
Jei naudojate skutimosi muilą ar kremą, geriau priemonę tepti natūralių šerių šepetėliu, tačiau tinka ir šepetėliai su sintetiniais šereliais.
 
Ar po skutimosi galima naudoti odekoloną?

 
Odekolonas – atgyvena, be to, jo sudėtyje labai daug spirito, kuris dirgina ir sausina odą. Priemonės, skirtos naudoti po skutimosi, turi būti be spirito, maitinti ir drėkinti odą.
 
Kaip po skutimosi prižiūrėti odą?
 
Priemones po skutimosi reikia rinktis atsižvelgiant į savo odos tipą, jos jautrumą. Verta įsigyti kremo su vitaminu F – jis tiks bet kuriam odos tipui, be to, pats vitaminas puikiai slopina uždegimus, mažina veido paburkimus, gydo žaizdeles ir užkerta kelią spuogų atsiradimui.
 
Ką daryti, jei skutimosi metu įsipjaunama?
 
Jei įsipjovėte, žaizdeles būtina dezinfekuoti. Tai galima padaryti vandenilio peroksidu.
 
Kaip naudoti losjoną po skutimosi ir kaip jį išsirinkti?
 
Po skutimosi odą reikia nuvalyti, pašalinti priemonės ir plaukų likučius – užtenka nusiprausti po vandeniu ir apšluostyti veidą drėgnu rankšluosčiu. Atminkite, kad losjonas po skutimosi tepamas ant drėgnos odos. Užpilkite ant rankų nedidelį losjono kiekį ir lengvai patapšnokite veido odą.
 
Renkantis losjoną pirmenybę reikėtų teikti gerai žinomiems ir laiko patikrintiems prekiniams ženklams. Atkreipkite dėmesį ir priemonės sudėtį: jautriai odai bus naudingas losjonas su raminamaisiais komponentais, vitaminu E, be spirito (arba labai nedideliu jo kiekiu); sausai odai geriau tiks losjonai su aliejais; riebiai – su antiseptiniais komponentais.
 
Kuo skustis geriau: skutimosi peiliukais ar elektrine barzdaskute?
 
Kuo skustis – jūsų asmeninis reikalas, tačiau turėkite omenyje, kad jei visą gyvenimą skutotės peiliukais, elektrinė barzdaskutė gali pasirodyti neefektyvi ir nepatogi, bet tik iš pradžių. Prie naujų priemonių reikia priprasti.
 
Kaip užskirsti kelią įaugusiems plaukeliams?
 
Kad išvengtumėte šios problemos, skustis reikia plaukų augimo kryptimi, o ne prieš ją, taip pat – rinktis kokybiškas odos priežiūros priemones.

» Rašyti komentarą