Kokias klaidas darome gydydami spuogelius

Spuogai – tai uždegiminė odos liga. Prasideda viskas nuo užsikimšusių riebalinių liaukų, kuriose vėliau kyla uždegimas. Priežasčių – daugybė, todėl šį kartą to neaptarinėsime. Galime pasakyti tik tiek, kad visos priežastys tiesiogiai susijusios su hormonų sistemos disfunkcija. Uždegiminiai spuogeliai ne tik neestetiškai atrodo, bet ir būna skausmingi.

Akne, arba kitaip, spuogelių gydymas priklauso nuo ligos stadijos ir tam tikrų specifinių subtilybių. Kovos būdų daugybė, o rezultatų norisi kuo greičiau. Deja, neretai skubėdami pridarome daug klaidų, kurios gydymo eigą tik dar labiau prailgina.

Per trumpas gydymo laikas

Kai oda jau pakankamai pažeista įvairių uždegiminių procesų, odos atkūrimas gali užtrukti ne vieną savaitę. Netgi ir tuo atveju, jei gydant vaistais ir kitais preparatais spuogeliai išnyko, tai dar nebūtinai reiškia, kad jūs pilnai pasveikote. Pasak dermatologų – pilnai išgydyti ne itin smarkiai pažeistą odą prireikia 2-6 savaičių, taigi paskirtus vaistus reikėtų vartoti bent jau mėnesį. Žmonėms, kurių oda labiau pažeista, gali prireikti ir kelių mėnesių. Visų pirma teks įveikti uždegimus, tuomet apsaugoti odą nuo naujų uždegimų ir galų gale pasirūpinti paprasčiausia odos išvaizda, ar kitaip tariant – estetiniu vaizdu.

Per daug priemonių vienu metu

Dažnai greitu metu nesulaukę norimo rezultato prarandame tikėjimą išrašyto preparato veiksmingumu. Taigi bandome juos pakeisti kitais ar tiesiog į kasdienį gydymą įpiname papildomų vaistų. Tačiau daugiau tikrai nereiškia geriau, nes įprastai skirtingos priemonės tik dar labiau sudirgina odą. Gerai, jei tik sudirgina. O jei palieka randelius ar tamsias pigmentines dėmes? Taigi, jei jau imatės vaistų – pasikliaukite gydytojo patarimais, o ne savo nuožiūra.

Per didelė švara

Kad ir kaip paradoksaliai tai skamba, pernelyg didelis rūpinimasis savo švara gali tik pabloginti situaciją. Kai veidą per dažnai plaunate, nusiprausia natūralus riebalinis odos sluoksnis, kuris išsaugo drėgmę ir apsaugo nuo aplinkos poveikio, taigi oda tampa pažeidžiamesnė ir susidaro puiki terpė spuogeliams. Geriausia veidą prausti reguliariai, 2 kartus per dieną. To pilnai pakanka, jei prausiatės atsakingai ir pašalinate visus nešvarumus ir negyvas ląsteles.

Spuogelių spaudymas

Spaudžioti spuogelius kategoriškai draudžiama. Kodėl? Todėl, kad tokie veiksmai skatina naujų spuogelių atsiradimą. Spaudžiant vieną spuogelį infekcija patenka į gilesnius epidermio ir dermos sluoksnius, išplisdama ir sveikose veido odos vietose. Galiausiai panaikinus vieną spuogelį, atsiranda 10 naujų. Be to, neteisingai išspaudus spuogą susidarys pūlinukas, kurio gydymui prireiks kur kas daugiau laiko.

Nepakankama prevencija

Įsivaizduokime, kad jums pavyko: spuogeliai dingo, o veidas tiesiog spindi. Nusiraminote? Pasidžiaugėte? Bet jokiu būdu nesustokite. Be tinkamos prevencinės priežiūros po mėnesio ar dviejų spuogeliai vėl pasirodys ir stebuklingas ratas vėl suksis iš naujo. Jei gydytojas išrašė vaistų mėnesiui laiko, o oda susitvarkė per dvi savaites, vaistus gerkite tol, kol liepta, po truputį mažindami dozes.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
AS
2012-06-26 19:52
SVEIKOS MERGINOS KLAUSYKIT PATARIMO ,ISGARINKIT VEIDA GERAI,TADA I DUOBENELI IBERKITE CUKRAUS NA NEZINAU ZIUREKIT PAGAL SAVE, GALIT KELIS SAUKSTELIUS TADA UZSPAUSKIT GRINOS CITRINOS KAD SUDREKTU GERAI CUKRUS ,BET KAD NE PER DAUG.... TADA PASIIMKIT I RANKAS IR SVELNIAI TRINKIT VISA VEIDA.. PATRINTI KELETA SEKUNDZIU IR PALIKTI VISA MASE KELIOMS MINUTES ANT VEIDO ... PO KELIU MINUCIU NUPLAUTI DRUGNU AR SALTU VANDENIU ... LABAI GERAS PELINGAS NUO SPAUGU IR NUO INKSTIRU..
Lukrecija
2012-06-11 22:47
Aš niekada neturejau probelmu del spuogu.bet žinau kaip reikia daryti,,,,
x
2012-05-19 16:57
nespadyt? Sau aš visada kartodvau, kad niekada nespaudysiu spuogeliu. Deja. Atsirado, ir nėra kur dėtis. Taigi, kaip juos kitaip naikinti, jei neišspaust? Ką darytjei oda yra per nelyg alergiškai tiem visiems šveitikliams, kurie jokio poveikio neturi? Taigi, kimbam į darbą ir spaudinėjam