Kaip išsirinkti ir kaip naudoti molį kosmetinėms procedūroms?

Kaukės iš kosmetinio molio gali tapti puikia veido ir kūno odos priežiūros priemone, tačiau specialistai nerekomenduoja tokiomis procedūromis lepintis dažniau nei vieną kartą per savaitę. O kaip išsirinkti molį ir ką dar reikia žinoti?

Spalva yra svarbu

Priklausomai nuo sudėties ir kilmės, yra daugybė molio rūšių, ir kiekviena iš jų turi savų ypatybių:

 

  • Baltasis molis – pats populiariausias iš visų rūšių. Baltojo molio kaukės naudingos riebiai veido odai – jos sugeria riebalų perteklių, šiek tiek sausina odą.
  • Mėlynasis molis pasižymi silpnu balinamuoju poveikiu, šiek tiek lygina odą, turi daug jai būtinų mikroelementų.
  • Žaliasis molis – komponentas, neretai naudojamas įvyniojimams. Padeda atkurti odos drėgmės balansą ir sumažinti riebų blizgesį.
  • Raudonasis molis – tinka jautriai odai, padeda ją aprūpinti deguonimi.
  • Geltonasis molis – gerina veido spalvą, o jei naudojamas visam kūnui – padeda sumažinti prakaitavimą.
  • Juodasis molis – pasižymi geromis valomosiomis savybėmis, tinka riebiai odai.
  • Pilkasis molis – tinka sausai odai, pasižymi drėkinamuoju poveikiu.
  • Rausvasis molis – tai raudonojo ir baltojo molio mišinys. Jis valo odą ir pašalina riebų blizgesį.


Kaip naudoti kosmetinį molį veidui, odai ir plaukams?

Skirtingos molio rūšys gali būti tiek sudėtinė kaukių ir šveitiklių dalis, tiek būti perkamos atskirai, sausų miltelių pavidalu. Kad pasiruoštumėte kosmetinę priemonę namuose, pasirinktą molį reikia sumaišyti su žolelių arbata, sultimis (riebiai odai), pienu arba kefyru (sausai odai), kad išeitų nelabai tirštos grietinės konsistencijos masė. Kaukę reikia tepti ant gerai nuvalytos odos, neliečiant zonos aplink akis. Laikyti reikia ne ilgiau kaip 15 minučių, procedūros metu nekalbėti ir nesijuokti – džiūdamas molis ima skilinėti ir byrėti. Kaukę nuplaukite drungnu vandeniu.

Kūno priežiūrai milteliai taip pat sumaišomi su skysčiu, kad išeitų grietinės konsistencijos masė, arba jų tiesiog įberiama į vonią. Kovai su celiulitu galite išmėginti tokius įvyniojimus: juodąjį arba mėlynąjį molį masažuojamaisiais judesiais užtepkite ant probleminių vietų, apsukite maistine plėvele ir laikykite iki 40 minučių.

Jei galvos oda labai riebaluojasi, jums taip pat padės molio kaukės: jas reikia tepti lengvais masažuojamaisiais judesiais, ant galvos užsidėti dušo kepuraitę, o po 15-20 minučių nuplauti po tekančiu vandeniu.

Kaukes su moliu galima daryti kartą per savaitę ar dvi, tačiau tokių procedūrų geriau atsisakyti, jei oda labai pūliuoja, apimta stipraus uždegimo – molis nepasižymi geromis antibakterinėmis savybėmis, todėl šiuo atveju gali tik dar labiau pabloginti odos būklę.

Ir dar šis tas

Rinkdamiesi molį atkreipkite dėmesį į jo kokybę – antraip naudos nebus (tik dar daugiau problemų). Veido odai geriau rinktis miltelius be dažiklių ir kvapiklių. Jeigu randate kietų „akmenukų“ arba molis labai ryškios spalvos, jo geriau nepirkti.

Molio nerekomenduojama laikyti ir maišyti kaukėms metaliniuose induose – geriau rinktis keramiką ir stiklą.

Taip pat atminkite: kaukės su moliu ruošiamos tik tam kartui, prieš pat naudojimą.

» Rašyti komentarą