Kosmetinis ledas: ką reikia žinoti

Kosmetinis ledas naudojamas veido, kaklo ir dekoltė srities priežiūrai. Šią priemonę specializuotuose salonuose ir parduotuvėse pradėta pardavinėti palyginti neseniai, todėl dar mažai kas žino, kas tai per daiktas ir kuo naudingas, kaip jį galima pasidaryti namuose. Toks ledas pasižymi maitinamosiomis ir tonizuojamosiomis savybėmis.

Kaip naudojamas kosmetinis ledas?

Geriausia jį naudoti rytais. Reikia kruopščiai juo patrinti veidą, kaklą ir dekoltė sritį, greitai ir nesustojant, vos liečiant odą. Šios procedūros metu odos audinių temperatūra nukrenta, kraujagyslės susitraukia. Po kurio laiko jos vėl išsiplečia, ir kraujas ima tekėti daug intensyviau. Visa tai padeda atsinaujinti odai: raukšlės išsilygina, pagerėja veido spalva, susitraukia poros. Žolelės šį procesą padaro dar efektyvesnį.

Kaip jau minėta, tokio ledo galima įsigyti kai kuriose parduotuvėse, arba pasidaryti jo namuose. Jeigu nuspręsite gaminti ledą pačios, visada galėsite būti tikros dėl jo kokybės. Tačiau reikia būti labai atsargioms, kadangi ne visos žolelės tinka visiems odos tipams. Patartina paprastą vandenį pakeisti mineraliniu. Dažniausiai kosmetiniam ledui naudojamos ramunėlės, šalavijai, mėtos ir liepžiedžiai. 1 valgomasis šaukštas žaliavos užpilamas 1 stikline verdančio vandens, o po valandos arbata išpilstoma į ledo formeles ir padedama į šaldiklį.

Receptai

Pats paprasčiausias. Pasidarykite stiprios žaliosios arbatos, palikite atvėsti, išpilstykite į formeles ir užšaldykite.


Petražolės. 1 valgomąjį šaukštą smulkintų petražolių užpilkite tik ką užvirusiu vandeniu. Uždenkite ir palikite valandai, kad pritrauktų. Nukoškite ir užšaldykite.

Medetkos. 1 valgomąjį šaukštą medetkų žiedų užpilkite verdančiu vandeniu ir laikykite apie valandą. Jeigu įmaišysite ir šaukštą citrinos sulčių, toks ledas padės įveikti senatvines dėmes.

Mėtos. 1 šaukštą džiovintų arba šviežių ir susmulkintų mėtų užpilkite verdančiu vandeniu, palaukite, kol atauš, nukoškite ir užšaldykite. Toks ledas mažina sudirgimus, gerina veido spalvą ir mažina raukšles.

Kiaulpienės. Ledas, kuriam naudojami jauni šių augalų lapai ir pusiau prasiskleidę žiedai, puikiai padeda atsinaujinti senstančiai odai. 500 g lapų ir žiedų sumalikte ir išpauskite sultis (galite naudoti marlę). Įmaišykite į jas šaukštą alyvuogių aliejaus, išpilstykite į formeles ir užšaldykite.

Ramunėlės. 2 valgomuosius šaukštus ramunėlių žiedų užpilkite verdančiu vandeniu ir laikykite pusantros valandos. Tada nukoškite ir užšaldykite.

Reikia atminti, kad kosmetinio ledo kokybė labai priklauso nuo naudojamos žaliavos šviežumo. Laikyti jį šaldiklyje patarina ne ilgiau kaip savaitę, antraip naudingųjų savybių gerokai sumažės.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
mamyte
2012-07-12 09:59
as saldau ledukus su medetku nuoviru ir naudoju paakiu maiseliams naikinti. labai geras dalykas