Kaip bepažvelgsim, žiema – tai toks metų laikas, kuris daugeliui iš mūsų būtų daug malonesnis, jei galėtume išvengti kai kurių su juo susijusių nepatogumų. Vienas iš dažniausių ir nemaloniausių – veido nušalimas. Reikia pabrėžti, kad stiprus ir šaltas vėjas taip pat sausina odą, todėl pagreitėja jos senėjimo procesai, gilėja raukšlės... Tokių pasekmių nenori niekas, todėl būtina laikytis kelių taisyklių:
- Pasitepkite veidą jūsų odos tipui tinkančiu apsauginiu kremu likus ne mažiau kaip pusvalandžiui iki išėjimo į lauką.
- Pučiant stipriam vėjui, sningant ar lyjant, pastatykite apykaklę, apsivyniokite šilta skepeta taip, kad galėtumėte laisvai kvėpuoti – nuo jūsų iškvėptų garų atidrėkęs šalikas ar skara yra labai dažna odos nušalimo priežastis.
- Jeigu veidą vis dėlto spėjote nušalti, netrinkite skruostų sniegu – visų pirma, taip jų nesušildysite, o antra – su smėlio ir purvo dalelėmis galite užnešti infekciją. Veidas turi atšilti lėtai. Iki miego likus 10 minučių ant skruostų galima užsidėti šiltą ramunėlių arbatos kompresą, tada pasitepti šiek tiek storesniu nei įprasta drėkinamojo kremo sluoksniu.
- Galvos nušalimas yra dar pavojingesnis – jis ne tik labai nemalonus, bet taip pat gali baigtis sinusitu ir dar sunkesnėmis ligomis, todėl ją einant į lauką būtina saugoti. Nepamirškite apvynioti galvos šaliu, užsidėti kepurę ar bent jau kapišoną. Pasirūpinkite, kad smilkiniai ir kakta visada būtų pridengti. Na, o jeigu jau „šaukštai po pietų“, grįžę namo patrinkite smilkinius šildomuoju tepalu, apsukite galvą šiltu rankšluosčiu arba pakvėpuokite garais – tiesiog palenkite veidą virš dubens su karštu vandeniu ir pakvėpuokite apie 15 minučių.
Būkite sveiki!