Vasara – idealus metas palepinti odą kosmetiniu ledu!

Kosmetinis ledas pasižymi maitinamosiomis ir tonizuojamosiomis savybėmis, jis naudojamas veido, kaklo ir dekoltė srities priežiūrai. Ypač tinka odos priežiūrai vasarą!
 
Kuo naudingas kosmetinis ledas?
 
Reguliariai naudojamas kosmetinis ledas stiprina, tonizuoja, gaivina, lygina odą, suteikia jai stangrumo. Taip pat ledas sutraukia poras, išlygina veido spalvą, ramina (pavyzdžiui, po molio kaukių), mažina paburkimus ryte, šalina nuovargio žymes, laikinai nuslopina niežulį po vabzdžių įkandimų ir tiesiog vėsina karštą vasaros dieną.
 
Jeigu įtrynimus ledu darysite reguliariai, tai padės atitolinti raukšlių atsiradimą ir ilgiau išsaugoti odos jaunystę.
 
Kaip pasidaryti?
 
Ledui geriausia naudoti mineralinį vandenį. Užpilkite šaukštą žolelių stikline verdančio vandens, po valandos išpilstykite į formeles ir padėkite į šaldiklį.
 
Tačiau būkite atsargūs: ne visos žolelės tinka visiems odos tipams. Dažniausiai naudojamos ramunėlės, šalavijai, mėtos ir liepžiedžiai. Galima naudoti ir žolelių mišinius.
 
Sausai odai geriausiai tiks ramunėlės (jos apskritai tinka visiems odos tipams), šalavijai, petražolės ir rožių žiedlapiai. Riebiai – tos pačios ramunėlės, medetkos, beržų pumpurai. Normaliai odai galima rinktis žoleles savo nuožiūra, arba užsiplikyti ir užšaldyti paprastos arbatos (žalioji gaivina ir mažina paburkimus, o štai juodoji – sutrauks poras).
 
Ledo galima pasiruošti iš šviežiai spaustų vaisių, uogų ir daržovių sulčių. Riebiai odai tinka vyšnios, pomidorai ir agurkai, Slyvos, abrikosai, avietės – sausai. Normaliai odai sultis rinkitės savo nuožiūra.

 
Kaip naudoti?

Geriausia kosmetinį ledą naudoti rytais. Reikia masažinių linijų kryptimi patrinti veidą, kaklą ir dekoltė sritį, greitai ir nesustojant, vos liečiant odą. Šios procedūros metu odos audinių temperatūra nukrenta, kraujagyslės susitraukia. Po kurio laiko jos vėl išsiplečia, ir kraujas ima tekėti daug intensyviau. Visa tai padeda atsinaujinti odai: raukšlės išsilygina, pagerėja veido spalva, susitraukia poros. Ledui naudojamos žolelės šį procesą padaro dar efektyvesnį.
 
Visos procedūros trukmė – nuo penkių iki dešimties sekundžių (tai priklauso nuo odos tipo: riebią odą ledu galima trinti dažniau ir ilgiau, iki dviejų kartų per dieną, sausą – ne ilgiau kaip 5 sekundes, ir, pageidautina, ne kasdien).
 
Po įtrynimo ledu patartina sausą odą sudrėkinti lengvu kremu arba aliejumi. Riebią drėkinti reikia, bet ne taip dažnai. Jeigu oda normali – drėkinkite atsižvelgdami į poreikį. Tiems, kieno oda jautri, reikia būti atsargiems – procedūros su ledu jiems gali netikti.
 
Tinka ne tik ledas
 
Efektyvus gali būti ir kontrastinis apsiprausimas: pakaitomis apsiprauskite tai šaltu, tai šiltu vandeniu. Užbaikite šaltu. Tokia procedūra stiprina kraujagysles, gerina odos elastingumą.
 
Išmėginkite ir žolelių kompresus. Atkirpkite du jūsų veido dydžio marlės gabalėlius, pasiruoškite jūsų odos tipui tinkantį žolelių antpilą. Viename inde jis turi būti šaltas, kitame – šiltas. Pakaitomis dėkite tai šiltą, tai šaltą kompresą
 
Ir dar kelios pastabos
 
Reikia atminti, kad kosmetinio ledo kokybė labai priklauso nuo naudojamos žaliavos šviežumo. Laikyti jį šaldiklyje patartina ne ilgiau kaip savaitę, nes priešingu atveju naudingųjų savybių gerokai sumažės. Be to, kaip minėta, ledas tinka ne visiems. Jeigu tokių procedūrų anksčiau niekada nebandėte – būkite itin atsargūs ir pratinkitės prie jų pamažu.

» Rašyti komentarą