Kaip vasarą prižiūrėti veido odą?

Daugeliui iš mūsų vasara yra pats laukiamiausiais metų laikas. Tačiau tiesa ta, kad karštis ir saulė veido odai dažniausiai tik kenkia. Kaip apsaugoti ją ir išvengti nemalonumų?

Traukiamės į šešėlį

Didžiausias odos priešas vasarą – saulė, todėl naudojamoje kosmetikoje turi būti medžiagų, apsaugančių nuo UV spindulių poveikio (vadinamųjų SPF faktorių). Kuo didesnis skaičiukas ant pakuotės, tuo geresnė apsauga.

Tačiau netgi pasitepus odą apsauginiu kremu ar naudojant kitą šiek tiek apsaugančią kosmetiką nereikia piktnaudžiauti vasariškos saulės spinduliais, antraip oda ims greičiau senti ir raukšlėtis.

Apie natūralumą

Vasarą suintensyvėja odos riebalų ir prakaito gamyba, todėl per karščius reikėtų su savimi visada turėti specialių popierinių servetėlių, suteikiančių odai matinę išvaizdą (tokį poveikį užtikrina molis, kukurūzų krakmolas ir polimerinės mikrodalelės). Jos sugeria riebalų perteklių ir sudaro ant odos plonytę matinę pudros plėvelę.

Vasarą makiažo neturėtų būti labai daug. Karštuoju metų laiku geriau naudoti ne toninius kremus, o birią pudrą, kuri puikiai pašalins riebų blizgėjimą ir gerai sugers prakaitą bei riebalus.

Jeigu ketinate eiti prie jūros, patartina naudoti lūpų balzamą, kuriame būtų vitaminų A ir E – tai apsaugos jas nuo skilinėjimo ir išsausėjimo.

Vasarą pirktinius kremus ir kaukes galima pakeisti naminėmis priemonėmis, pagamintomis iš natūralių uogų ir vaisių. Pavyzdžiui, braškės ir žemuogės šviesina odą, o agurkai – puikiai ją drėkina. Tepti naminę kosmetiką reikia ant švarios ir sausos odos, o po 10–15 minučių nuplauti vandeniu.


Apie valymą

Per karščius reikia tinkamai valyti veido odą, kadangi ant jo susikaupia gana nemažai purvo ir dulkių. Vandentiekio vanduo dažniausiai sukelia diskomforto jausmą – atrodo, kad veidą tempia. Dėl šios priežasties geriau naudoti specialias prausimosi putas be šarmų. Tinka ir gazuotas mineralinis vanduo – atsukti butelį reikėtų iki prausimosi likus 30–40 minučių, kad pasišalintų angliarūgštė.

Vaistinėse galima įsigyti purškiamo terminio vandens – juo gaivinamas veidas, prieš miegą nuvalomas makiažas. Ši procedūra yra būtina, nes priešingu atveju tamsiuoju paros metu intensyviai dirbančios odos ląstelės sugers visas kenksmingas kosmetikoje esančias medžiagas.

Kontrastingi apsiprausimai – taip pat puiki išeitis. Karšto ir šalto vandens kaitaliojimas gaivina ir stimuliuoja kraujotaką.

Tai įdomu

XVII amžiuje prancūzų aukštuomenė beveik nesiprausdavo. Buvo manoma, kad nuo to žiemą raudonuoja veidas, o vasarą oda įdega ir tampa grubi – kaip varguomenės atstovų. Liudviką XV įkalbėjo praustis tik gydytojas.

Renkamės apsauginę kosmetiką:

SPF 2 – sulaiko 50 % UV spindulių. Tinka tamsiai ir jau įdegusiai odai.
SPF 10 – sulaiko 85 % UV spindulių. Tinka tiems, kurie įdega greitai ir nenusidegina.
SPF 15 – sulaiko 95 % UV spindulių. Pasitepus galima nenudegti saulėje 2–3,5 valandos.
SPF 30 – sulaiko 97 % UV spindulių. Rekomenduojama blyškiai ir jautriai odai.
SPF 30+ – sulaiko 97 % UV spindulių ir apsaugo nuo nudegimo, jeigu saulėje kaitinamasi ilgą laiką.

» Rašyti komentarą