Kaip tinkamai drėkinti odą

Kaip tinkamai drėkinti odą? Klausimas, atrodytų, visiškai paprastas, tačiau daugelis iš mūsų jai išsausėjus apsiriboja vien kremais. Duosime jums keletą naudingų patarimų.

 

  • Gerkite vandenį. Kad organizmui nepradėtų trūkti drėgmės, per dieną rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip po du litrus skysčio. Atminkite, kad saldinti ir gazuoti gėrimai naudos sveikatai neduoda – odai jie tik kenkia. Naudingiausi gėrimai – paprasčiausias vanduo, šalta žalioji arbata ir vanduo su citrinos sultimis.
  • Naudokite terminį vandenį. Jis padeda apsaugoti odą nuo dulkių, kondicionierių ir kitų nepalankių aplinkos veiksnių poveikio, be to, puikiai ją drėkina. Terminiu vandeniu galima apsipurkšti veidą po kelis kartus per dieną – puikiausia tai, kad makiažas dėl to nenukentės. Jeigu terminį vandenį naudosite reguliariai, oda atrodys daug sveikesnė ir gražesnė netgi be makiažo.
  • Naudokite drėkinamuosius kremus. Jeigu oda sausa, ją būtina reguliariai drėkinti specialiais kremais – tas pats pasakytina tiek apie veidą, tiek apie visą kūną. Reikėtų rinktis tuos kremus ir losjonus, kurie ant odos nepalieka riebaus blizgesio. Kaip ir bet kurios kitos drėkinamosios priemonės, šios taip pat tepamos du kartus per dieną (ryte ir vakare) ant švarios odos.
  •  Drėkinkite orą, jeigu jis per sausas. Laimei, šiandien yra iš ko pasirinkti – parduotuvės siūlo didelį oro drėkintuvų asortimentą. Vis dėlto tai tikrai nėra pati būtiniausia prekė, galima išsiversti ir be jų. Tiesiog pastatykite namuose indų su vandeniu. Jeigu norite, galite įdėti gėlių žiedų arba įlašinti eterinio aliejaus.


Ar drėkinamosios odos priemonės yra efektyvios?

Kosmetinės drėkinimo priemonės padeda rasti odos sausumo problemos sprendimą. Nors sausai odai trūksta drėgmės, drėkinimas vandeniu neišgelbės nuo sausumo, nes poveikis bus trumpalaikis. Lygiai taip pat ir aliejus – jis svarbus visiems, norintiems išsaugoti odos grožį, nes padeda ilgiau išlaikyti drėgmę, tačiau vien jo drėkinimui taip pat nepakanka.

Didžiojoje dalyje šiuolaikinių drėkinamųjų priemonių yra ir aliejų, ir vandens – tai užtikrina ilgai trunkantį poveikį. Šios priemonės ne tik sudrėkina odą, bet ir apsaugo ją nuo išsausėjimo. Šiandien galima įsigyti skirtingų drėkinamųjų priemonių rūšių, kurios sąlygiškai skirstomos į dvi kategorijas: aliejines vandens emulsijas ir vandenines aliejaus emulsijas.

Aliejinėse vandens emulsijose paprastai būna drėgmę sulaikančių medžiagų, traukiančių ją iš aplinkinių audinių. Tačiau jos turi vieną didelį trūkumą: drėgmės kartais ištraukiama per daug, tad oda gali tapti dar sausesnė.

Kita kategorija – vandeninės aliejaus emulsijos (losjonai, kremai) – prekyboje pasirodė gana neseniai. Šių priemonių pagrindą sudaro aliejai, puikiai sulaikantys odos drėgmę, padengiantys odą apsaugine plėvele.

Kaip išsirinkti tinkamą drėkinamąją priemonę?

Labai svarbu, kad priemonė tiktų jūsų odos tipui, nes sudėtyje esantys drėkinamieji aliejai tinka toli gražu ne visiems. Paprastai tokia informacija būna pateikta ant pakuotės, todėl vertėtų įdėmiai perskaityti priemonės naudojimo instrukciją.

Normaliai odai skirtų priemonių pagrindą sudaro vanduo, aliejų būna nedaug. Drėkinamosios priemonės, skirtos sausai odai, yra kitokios – aliejaus jose daug, kadangi jis turi kompensuoti odos riebalų trūkumą. Odos drėgmę sulaikančiose priemonėse dažniausiai būna pieno rūgšties ir glicerino.

Jeigu oda riebi, drėkinamosiomis priemonėmis piktnaudžiauti negalima, nes jog gali išprovokuoti inkštirų atsiradimą. Tačiau mūsų laikais galima įsigyti priemonių su sintetinėmis ir nepavojingomis medžiagomis, jose gyvulinių, augalinių ir mineralinių aliejų gali ir nebūti. Šios medžiagos pakeičiamos modifikuotais aliejais arba kitais sintetiniais komponentais. Dėl šios priežasties drėkinamosiomis servetėlėmis gali naudotis net ir tie, kurių oda riebi. Pageidautina tepti drėkinamąjį kremą ant sausų plotų, atsiradusių po problemiškai odai skirtų priemonių naudojimo, tačiau piktnaudžiauti tuo nereikia.

Dabar galima rinktis neriebius kremus ir losjonus, kurie konkuruoja su riebiais ir tirštais drėkinamaisiais kremais. Jų privalumas yra tas, kad konsistencija ir tekstūra yra lengvesnė, be to, kaina tikrai nedidelė. Šias drėkinamąsias priemones galima naudoti kaip makiažo pagrindą.

Ar drėkinamąsias priemones reikia naudoti reguliariai?

Taip, reikėtų, nes tinkamai parinktos ir reguliariai naudojamos drėkinamosios priemonės teigiamai veikia odos būklę. Jos apsaugo nuo išsausėjimo, neleidžia išgaruoti drėgmei, neutralizuoja negatyvių veiksnių (pavyzdžiui, šalčio, vėjo, karščio, saulės spindulių) poveikį. Ypač naudinga naudoti sausai odai skirtas drėkinamąsias priemones – jos iš esmės tinka kiekvienam odos tipui, kadangi aprūpina ją riebalais, minkština, lygina, daro matinę.

Be to, drėkinamosios priemonės labai praverčia prieš dažantis. Ant lygios sudrėkintos odos geriau tepasi toninis kremas, galima paslėpti defektus ir smulkias raukšleles. Dauguma dermatologų mano, kad drėkinamosios priemonės suteikia odai minkštumo ir stangrumo, tačiau abejonių kelia papildomų komponentų, esančių brangių priemonių sudėtyje, poveikis (baltymų, vitaminų, amino rūgščių ir kalogeno). Paprastai kremo efektyvumą iš esmės lemia tik du komponentai: aliejai ir vanduo. Visi kiti dažniausiai beverčiai. Dėl kokio nors egzotiško aliejaus prekė kainuoja daug brangiau, tačiau efektyvesnė netampa. Vis dėlto kai kurie sintetiniai ir natūralūs komponentai (fosfolipidai, pieno rūgštis, šlapalas) drėkinamąjį poveikį tik susitiprina, nes užkerta kelią odos sausėjimui.

» Rašyti komentarą