Vieną rytą nubudote, pažiūrėjote į veidrodį ir pamatėte, kad jūsų oda jau ne tokia, kaip jaunystėje, kad trisdešimt treji metai neprabėgo be pėdsakų. Nejaugi atėjo metas naudoti kremą nuo raukšlių ir kovoti su jų atsiradimu? Nejaugi laikas bėga taip greitai?
Gali kilti klausimas: o kaip gi mūsų močiutės ir prosenelės taip ilgai išsaugodavo savo grožį ir jaunystę? Juk tais laikais nebuvo nei tokių priemonių, kuriomis šiandien užverstos kiekvienos parduotuvės lentynų, nei tų pačių parduotuvių. Jos taip pat darėsi kaukes, ir tai buvo ne tik „turčių pramoga“, bet ir daugelio dailiosios lyties atstovių būtinybė. Žinoma, tai nereiškia, kad šiuolaikiniai gerai žinomi prekiniai ženklai yra nieko verti – juk tikrai nemažoje produkcijos dalyje naudojami beveik vien natūralūs komponentai. Tačiau pagalvokite, kiek laiko būtų galima išsaugoti, pavyzdžiui, kaukę su kiaušiniu ir pienu? Turbūt ne ilgiau kaip vieną dieną. Vadinasi, pailginti produkto galiojimo laiką iki vienerių metų ar daugiau padeda kenksminga, kartais netgi labai sveikatai pavojinga chemija.
Liaudiškuose receptuose neretai sakoma, kad kaukė turi būti pagaminama prieš pat naudojimą, ir ne anksčiau. Visi komponentai turi būti švieži – tik taip reguliariai naudojant pasirinktas kaukes veidas išsaugos jaunystę ir grožį, gaivią išvaizdą, ilgus metus nebus matyti odos senėjimo požymių, raukšlių...
Esmė ta, kad kaukės stipriai suaktyvina odos kraujotaką ir mitybą, lygina raukšleles. Kai kurios iš jų gali sutraukti ir išvalyti poras taip, kaip to nepadarys jokia brangi kosmetikos priemonė, duos tokių rezultatų, kokių negali pasiūlyti nė vienas prabangus grožio salonas. O svarbiausia yra tai, kad darant kaukes savarankiškai visada galima būti tikriems, kad odai pagaminta priemonė tikrai nepakenks (nebent tais atvejais, kai esate alergiški kuriam nors kaukės komponentui, tačiau ir tai dažniausiai alergenai būna žinomi iš anksto, jų vengiama).
Jeigu iš tiesų norite teigiamų rezultatų, turėsite į pagalbą pasitelkti šiokią tokią sistemą. Į dienotvarkę įtraukite naujų užduočių, pavyzdžiui: kiekvieną antradienį skirsite pusvalandį laiko savo veido odos priežiūrai. Jeigu kaukės jūsų grafike bus tokios pat svarbios, kaip ir pusryčiai ar dantų valymas, jau po mėnesio tai taps įpročiu ir galėsite džiaugtis pirmais savo rezultatais.
Kas dvidešimt procedūrų reikėtų daryti dviejų savaičių trukmės pertraukas. Namų sąlygomis prieš darantis kaukę geriausia odą nušveisti, o tepti kaukę masažinių linijų kryptimi. Nuvalyti ją patartina drėgnu vatos tamponu arba specialia servetėle, suvilgyta šiltame vandenyje.
Štai keli populiarių ir efektyvių kaulių receptai.
Baltymų ir citrinų kaukė
Išplakite iki putų kiaušinio baltymą, įlašinkite 10–20 lašų citrinos sulčių, 2 lašus mentolio aliejaus. Nuolat maišydami įdėkite pusę šaukštelio baltojo molio miltelių. Kaukė pradės džiūti po 10 minučių. Užtepkite antrą sluoksnį, ypač ten, kur daugiau raukšlių. Ant antakių geriausia uždėti tamponus su atšaldytu pienu, žaliąja arbata arba tiesiog po pusę agurko griežinėlio. Kaukė nuvaloma po pusvalandžio šiltame vandenyje suvilgytu rankšluosčiu. Pabaigoje patartina užsidėti šaltą kompresą.
Varškės kaukė
Sumaišykite du šaukštus naminės varškės su puse arbatinio šaukštelio skysto medaus ir vienu putpelės kiaušiniu. Ištrinkite masę iki vienalytės košytės ir ištepkite ja veidą ir kaklą. Tokią masę galima tepti ir aplink akis. Kas 10–15 minučių aplink jas ir lūpas tepkite naują sluoksnį. Pakanka 20 minučių, kad kaukė pamaitintų odos ląsteles ir aprūpintų jas vitaminais. Nuplaukite kaukę šiltu vandeniu ir užsidėkite porą šaltų kompresų.
Karšta aliejinė kaukė
Pašildykite 30 g alyvuogių aliejaus. Pasidarykite nedidelį vatos tvarstį (10x10). Ant viršaus uždėkite marlės sluoksnį, pamirkykite vatą aliejuje (prieš tai patikrinkite jo temperatūrą, kad nebūtų per karštas).
Atsargiai paskirstykite vatą ant veido ir užsidenkite polietileno plėvele, o ant viršaus uždėkite šiltą medvilninį rankšluostį. Pasitieskite klijuotę, kad neišteptumėte chalato riebalais, kaukę laikykite 15–20 minučių. Beje, ją daryti labai patogu maudantis karštoje vonioje – tai tikrai padės išvengti dėmių ant mėgstamų drabužių.
Kaukė ypatingiems atvejams
Tokią kaukę mūsų močiutės darydavo tik tais atvejais, kai reikėdavo, kad pavargęs veidas per trumpą laiką vėl taptų lygus, oda – patempta (pavyzdžiui, prieš kokią nors iškilmingą šventę). Jos negalima daryti dažniau kaip du arba tris kartus per mėnesį.
Išplakite kiaušinio baltymą iki putų ir įdėkite šaukštelį citrinos sulčių. Ten pat sutarkuokite ir citrinos žievelę. Tada įdėkite porą šaukštų avižinių miltų. Jeigu šaldytuve turite imbiero, būtų idealu, jeigu į mišinį įdėtumėte ir šaukštelį tarkuotos jo šaknies. Tirštą košelę greitai užtepkite ant nuvalyto veido ir laikykite 10 minučių.
Nepersistenkite – kaukėje daug citrinos, tad laikoma ilgiau ji gali dirginti odą. Užsidėkite šaltą kompresą, o po to nusiprauskite šaltu vandeniu. Galiausiai rekomenduojama nuplauti veidą žaliąja arbata.
Kaip namų sąlygomis atsikratyti raukšlių
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2013-02-27 12:36
man taip pat rauksles nepatinka,siuo metu naudoju tik namines kaukes,efektas dziugina
2013-02-05 07:08
patinka ar nepatinka,bet visu tai laukia
2012-06-11 22:32
man tai nepatinka kai sensta
2012-03-22 17:39
O man taip grazu, kai moterys naturaliai sensta. Rauksles negadina isvaizdos
2021-07-18 19:32