Apie imbierų naudą žinoma seniai: jie pasižymi antiseptinėmis ir antioksidacinėmis ir savybėmis, jų dedama į arbatas ir patiekalus ne tik dėl subtilaus skonio ir kvapo, bet ir sveikatos sumetimais. O ar žinote, kuo imbierai naudingi odai?
Imbierus galima naudoti bet kuriam odos tipui, tačiau daryti tą reikia atsargiai. Nenaudokite grynų imbierų. Geriau paruošto mišinio užtepkite iš pradžių ant rankų odos, ir jei nepageidaujamos reakcijos nebus – drąsiai naudokite. Taip pat pasisaugokite, kad mišinio nepatektų į akis.
Kaukė riebiai odai (suteikia matinę išvaizdą, pašalina riebalų perteklių): 1 šaukštelis tarkuoto imbiero, tiek pat – ramunėlių nuoviro arba keli lašai citrinos sulčių, šaukštas baltojo molio.
Kaukė probleminei odai (sausina, naikina bakterijas, mažina sudirgimus): sumaišykite po 1 šaukštelį tarkuoto imbiero ir stiprios žaliosios arbatos.
Balinamoji kaukė (šviesina pigmentines dėmes, išlygina veido spalvą): 1 šaukštelis tarkuoto imbiero, šiek tiek bet kurių citrusinių vaisių eterinio aliejaus, 1 šaukštelis petražolių nuoviro arba užpilo.
Tonizuojamoji kaukė (gerina veido spalvą, patempia ir atgaivina odą): šaukštelis tarkuoto imbiero ir tiek pat – granatų sulčių.
Efektyvi kaukė nuo veido paburkimų ir patinimų: sumaišykite arbatinį šaukštelį tarkuoto imbiero ir tiek pat tarkuoto obuolio arba žalios bulvės.
Kaukė galvos odai (stimuliuoja plaukų augimą ir suteikia jiems žvilgesio, padeda nuo pleiskanų): sumaišykite 1 kiaušinio trynį ir po 1 šaukštelį tarkuoto imbiero, varnalėšų aliejaus, citrinos sulčių bei medaus.
Anticeliulitinis kremas masažui (patempia odą, sumažina „apelsino žievelės“ efektą): 2 šaukštai tarkuoto imbiero, 1 šaukštas apelsinų sulčių, 100 g alyvuogių aliejaus, 2 šaukštai jūros druskos arba rudojo cukraus.
Veido kaukės laikomos 20 minučių, plaukų kaukė – 40–50 minučių (galvą reikia apsukti maistine plėvele ir šiltu rankšluosčiu).
Receptai su imbierais jūsų odos grožiui ir sveikatai
» Rašyti komentarą