Pasaulinę hepatito dieną siekime Guinesso rekordo!

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) liepos 28 d., šeštadienį, kviečia paminėti Pasaulinę hepatito dieną ir prisijungti prie Pasaulio hepatito aljanso organizuojamos akcijos „Nematau, negirdžiu, nekalbu“. Šios akcijos, kuri vyks visame pasaulyje, dalyviai sieks Guinesso rekordo.

Ar tikrai nieko blogo?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kviečia suburti draugus, kolegas ar šeimos narius. Visi jie maždaug 5 sekundėms turėtų užsidengti akis, 5 sekundėms – ausis ir 5 sekundėms – burną. Nufotografuoti šią akciją taip, kad matytųsi liepos 28-osios dienos data. Akcijos nuotrauką patalpinti socialiniame tinkle „Facebook“ Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro profilio „sienoje“ arba atsiųsti e.paštu [email protected]. Gausiausia ir išradingiausia akcijos dalyvių grupė bus apdovanota prizais. Akcijoje kviečiami dalyvauti visi hepatito problemoms neabejingi žmonės.

Akcija, kuri Pasaulinę hepatito dieną rengiama įvairiose pasaulio šalyse, bus siekiama Guinesso rekordo pritraukiant kuo daugiau hepatito problema susirūpinusių žmonių. Daugiau apie Guinesso rekordo siekimo sąlygas – www.worldhepatitisalliance.org. Šios akcijos idėja kilo iš senos japonų vaizduojamosios sentencijos apie tris beždžionėlės. Drauge šios beždžionėlės simbolizuoja priežodį – „Nieko blogo nematau, nieko blogo negirdžiu, nieko blogo nesakau“. Tad ULAC prisijungdamas prie pasaulinės akcijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitą – virusinę infekciją, sukeliančią sunkias kepenų ligas, ir paskatinti apie tai kalbėti, domėtis šia problema.

„Nerimą kelia faktas, kad dauguma užsikrėtusiųjų net nežino, kad yra hepatito viruso nešiotojai, o visuomenė apie virusinių hepatitų keliamą pavojų ir apsaugos priemones žino nepakankamai. Vis dar gajus mitas, kad hepatitas – tik asocialių žmonių, narkotikų vartotojų liga. Tačiau pavojus platinti hepatito B ir C užkratą kyla ir atliekant grožio procedūras, per nesaugius lytinius santykius, per nesaugų donorų kraują“, – sakė ULAC vadovas dr. doc. Saulius Čaplinskas.

Specialistai susiburs diskusijai

Pasaulinės hepatito dienos išvakarėse, liepos 27 d. (penktadienį), 11 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius) specialistai, susiduriantys su virusinių hepatitų epidemiologija, diagnostika, gydymu ir prevencija, kviečiami į apskritojo stalo diskusiją „Virusiniai hepatitai – nematoma grėsmė, esanti arčiau nei manome“. Čia bus diskutuojama, ką dėl hepatito prevencijos gali padaryti pats žmogus, medikas ir valstybė.


Diskusijoje bus pristatyta vaizdo medžiaga-interviu su žurnalistu Vidu Mačiuliu, kuriam teko susidurti su klastingu hepatito C virusu.

Apskritojo stalo dalyviai taip pat prisidės prie akcijos „Nematau, negirdžiu, nekalbu“.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu Lietuvos mokslų akademijos interneto svetainėje (www.lma.lt TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA).

Virusiniais hepatitais užsikrėtusių žmonių daugėja tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Manoma, kad hepatitu pasaulyje yra užsikrėtęs kas 12 žmogus. Dauguma užsikrėtusiųjų nežino, kad yra viruso nešiotojai, ilgą laiką nejaučia jokių simptomų, kol išaiškėja negrįžtami kepenų pažeidimai.

Pasaulinės hepatito dienos plakatą galima parsisiųsti iš svetainės www.ulac.lt skyrelio „Leidiniai“.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė 8 614 71720, [email protected]
Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

» Rašyti komentarą