Kaip įveikti migreną?

Sigita Kriaučiūnienė

Galvos skausmai kankina daugelį iš mūsų. Laimingi tie, kurie randa tikrąją priežastį ir gali jos atsikratyti. Regėjimo gerinimo stovyklų pradininkė Sigita Kriaučiūnienė sako, kad labai dažnai regėjimo sutrikimai ir galvos skausmai yra susiję. Juos sukelia patiriama įtampa, kurios žmogus negali įvardinti sau kaip įtampos, nes ji yra tapusi gyvenimo būdu ir slepiasi įpročiuose.
 
Savo paskaitose ir stovyklose ji moko atpažinti sutrikimų priežastis, jas šalinti, dalijasi kitų žmonių patirtimis. „Kūnas reaguoja į įtampą, kurią patiria žmogus. Tuomet susitraukia kaklo, veido, pečių, krūtinės raumenys. Kaip bebūtų keista, dažniausiai įtampą sukelia ne išoriniai veiksniai, o mūsų pačių įpročiai ir įsitikinimai, kaip viskas turi vykti gyvenime“, - sako Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė.
 
Migrena nuo mažens
 
Trisdešimt vienerių Inga migrena serga nuo 6-erių. Atliko daug tyrimų: akių dugno, magnetinio rezonanso ir gausybę kitų. Niekas nieko nerado, o vaistų nuo skausmo suvartoti nesuskaičiuojami kiekiai.
 
Kartą ji pastebėjo, kad ima nervintis kaskart, kai viskas vyksta ne taip, kaip ji nori, o tuomet greitai atsiranda ir galvos skausmas. „Labai norisi, kad viskas būtų pagal mane, o jei ne – tada savotišką pažeminimą patiriu kažkur pasąmonėje. Supratau, kad mechanizmas yra toks: stresas, įsitempia pečiai, kaklas ir stipriai sutrinka kraujotaka į galvą“, - pasakoja moteris.
 
Padeda tik masažas
 
Inga suprato, kad niekas jai nepadeda taip, kaip agresyvus galvos, kaklo, pečių masažas, kai atpalaiduojamos įsitempusios vietos. Dabar ji visiškai įsitikinusi, kad tai vyksta dėl įtampos ir bando keisti požiūrį, norą viską kontroliuoti.
 
Rima pasakoja, kad migrenos priepuolius kenčia nuo 10 metų. Priežasties taip pat niekas negalėjo rasti, tačiau ji pastebėjo, kad esant stresui (net ir nedideliam), sustoja kvėpavimas, jis tampa retesnis nei įprastai. Tad jei spėja save ,,pagauti“, pradeda sąmoningai kvėpuoti dažniau, giliau. Taip pat jai visuomet galvą skauda po ilgesnio nei 5-6 valandų miego. Ji mano, kad taip nutinka dėl vandens trūkumo, mat moteris pastebėjo, kad jei nepamiršta viduryje miego išgerti stiklinę vandens, priepuolio pavyksta išvengti. Rima taip pat negali vaikščioti be akinių, nes tuomet galvos skausmas – garantuotas.
 
Noras visada būti tobulai = galvos skausmas
 
Dar viena S. Kriaučiūnienės organizuojamų regėjimo gerinimo stovyklų dalyvė, trisdešimtmetė Ieva, savo migrenos priežastimi įvardija išsekimą, pernelyg didelį savęs įvarymą į susigalvotus rėmus, stiprų nesąmoningą siekį būti tobula mama.
 
Kai dėl didelio užimtumo nespėdavo pavalgyti, skausmus bandė malšinti Omega3 ir baltyminiais kokteiliais. Perėjus prie savianalizės, skausmus ir vėmimą pavyko pažaboti. Ir čia jai reikėjo kitų žmonių pagalbos. „Vis dar dirbu su savimi. Galiu prisišaukti migreną, jei noriu, bet jau žinau, kaip ją atpažinti ir suvaldyti“, - sako Ieva.
 
Dirbdama su žmonėmis Sigita pastebi daug įvairių galvos skausmų priežasčių. „Gali būti, kad migrenos priepuoliai yra susiję ir su žvairumu. Pavyzdžiui, akys nedirba kartu, nedirba kartu su smegenimis. Todėl galva retkarčiais ,,pasproginėja“, kad tą įtampą panaikintų“, -  sako ji.
 
Dar viena alternatyva vaistams – ledinės maudynės
 
Be visų išvardintų kovos su migrena būdų Sigita siūlo išbandyti ir dar vieną – grūdinimąsi. Tai greiti, vos kelias sekundes trunkantys panirimai į ledinę eketę visu kūnu (po vandeniu turi atsidurti ir galva).
 
Jei žmogų daug metų kankina galvos skausmai, jis geria vaistus ir nežino, kada tai baigsis, Sigita tikina, kad tai įmanoma. Moteris sako, kad reikia rasti priežastį ir atsikratyti nepagrįstų baimių (pavyzdžiui, palikti jas lediniame vandenyje).

» Rašyti komentarą