Muzikos terapija – puiki priemonė nėščiųjų emocinei sveikatai palaikyti

Šiais laikais vis dažniau ir garsiau yra kalbama apie savo vidinio pasaulio rūpinimosi svarbą. Galima paskęsti tarp įvairiausių meditacijos rūšių, dvasinių paieškų ar įvairiausių stovyklų – nuo tylos iki garsaus vidinio savęs išrėkimo.

Iš tiesų galime tik pasidžiaugti, kad šiandieniniame kontekste ypatingai daug dėmesio yra skiriama ir būsimoms mamoms. Ypač didelis dėmesys yra skiriamas ne tik nėščiųjų fizinei, bet ir sveikai emocinei būklei palaikyti.

Mamos ramybė – šeimos ramybė

Mamos-vaiko fenomenas dažnai išreiškiamas tokiu pavyzdžiu: ,,Kai mano mama verkia – aš verkiu, kai mama juokiasi – aš juokiuosi kartu su ja, kai mama yra liūdna – aš liūdžiu, kai mama patiria stresą – aš stresuoju kartu su ja“ (Bradley, 1975). Šis sakralinis vaiko ir mamos ryšys svarbus nuo pat gyvybės užuomazgų mamos įsčiose.

Vaiko raidos klinika matydama, kaip yra svarbu kalbėti garsiai apie nėščiųjų psichologinės būsenos svarbą pristato naujieną - nėščiųjų audio terapija! Klinika yra vieninteliai Lietuvoje turintys audio-neurosensorinės stimuliacijos terapiją. Neurosensorinė stimuliacija – tai filtruotos muzikos ir filtruoto mamos balso terapija, skirta pagerinti neurologines ir fiziologines žmogaus funkcijas.

Mūsų tikslas, kad ši terapija taptų tarsi ramybės uostu būsimai mamai tokiu nepaprastu laikotarpiu, atnešanti pozityvios patirties ir pilvelio gyventojui.

Ypatingi muzikos garsai

Tad kuo gi ypatinga nėščiųjų audio terapija?

Prancūzų mokslininkai, tyrinėdami ausų, smegenų, kūno ir psichikos tarpusavio ryšį, sukūrė itin veiksmingą metodą, skirtą ne tik gydyti platų sutrikimų spektrą, bet ir pagelbėti kiekvienam žmogui kasdienybėje. Taip, ši terapija yra pritaikoma individualiai kiekvienam, dėl to puikiai tinka ir būsimoms mamytėms!

Speciali audio programa yra sudaryta taip, kad skambant Mocarto ir Grigališkojo choralo garsams – jie raminančiai veikia visą nervų sistemą, smegenims suteikia daug galios ir gamina laimės hormonus. Šie garsai dėl savo harmonijos, aukštų dažnių gausumo, greito tempo ir universalumo stimuliuoja smegenų žievę.

Giedojimo ritmai atitinka idealų žmogaus širdies plakimą. Juk tai kas svarbiausia - nematoma akimis, o jaučiama širdimi. (Antuanas de Sent-Egziuperi)

Terapijos metu nėščioji gali piešti, spalvinti, dėlioti dėliones ar tiesiog miegoti. Labai svarbu  atrasti laiko sau, kai aplinkoje jaučiamas nuolatinis skubėjimas, kuris atneša dar daugiau nerimo į kasdienybę. Terapija vyksta Vaiko raidos klinikoje, sesijos trukmė – 1 val., ciklo trukmė – 27 dienos. Sesijos metu negalima kalbėtis, naudotis telefonu, valgyti, skaityti. Po terapijos nėščiajai rekomenduojama kiekvieną dieną po 30 min. paskaityti pasaką, eilėraštį ar tiesiog padainuoti vaikui. 

Padedant sau – padedi ir kitiems

Koks nuostabus jausmas turėtų apimti žinant, kad pagelbstint sau – gali padėti ir kitam. Vaiko raidos klinika – ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindinis prioritetas yra vaikai. Būsimos mamytės, apsilankiusios Vaiko raidos klinikoje padės vaikučiams, kuriems yra reikalinga pagalba - visas Klinikos pelnas yra paskirstytas vaikams, nes taip.. Mes galim!

Kviečiame registruotis į nėščiųjų audio terapiją Kaune, adresu Jonavos g. 45, registratūros tel. nr. +3706 85 40912.

» Rašyti komentarą