Leiskite sutrikimų turinčiam vaikui tobulėti: kviečia išbandyti ankstyvąją reabilitaciją

Norint, kad vaikas atskleistų savo gebėjimus ir taptų visuomenės dalimi - yra labai svarbu suteikti jam reikiamą pagalbą kuo anksčiau. Džiugu, kad tėvams nebereikia vykti į užsienį, norint gauti kompleksinę pagalbą savo vaikui – naujausias ir inovatyviausias sveikatingumo terapijas jau galima rasti ir čia, Lietuvoje. Ir jos prieinamos kiekvienam!

 

Ankstyvoji reabilitacija

 

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslauga – tai specialistų komandos teikiama ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslauga, užtikrinanti ankstyvą vaikų raidos sutrikimų diagnostiką ir ankstyvą kompleksinę pagalbą raidos sutrikimų ar jų rizikos veiksnių turintiems vaikams, jų tėvams ar globėjams.

 

Paslaugos yra skirtos vaikams nuo 0 iki 7 metų. Priklausomai nuo raidos sutrikimo sunkumo (diagnozės) skiriama 20 arba 40 paslaugų kompleksų per metus. Norint gauti ankstyvosios reabilitacijos programą yra reikalingas šeimos gydytojo siuntimas socialinio pediatro konsultacijai.

 

Mamos balso magija ankstyvojoje reabilitacijoje

 

Vaiko raidos Klinika pradeda bendradarbiavimą su ligonių kasomis ir startuoja su plačiu modifikuotos ankstyvosios reabilitacijos priemonių paketu, kad galėtų padėti vaikams dar efektyviau! Vaiko raidos klinikos specialistai adaptavo ankstyvosios reabilitacijos paketus, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę gauti audio neurosensorinę stimuliaciją, kurios metu vaiko smegenys yra stimuliuojamos žemo ir aukšto garso dažnių kaita, kurių stiprumas yra nuolat mažinamas arba stiprinamas, neleidžiant smegenims atsipalaiduoti. Per ausį perduodami impulsai keliauja į smegenis ir suaktyvina jų veiklą. Ši terapija padeda vaikams su vystymosi vėlavimu, mokyklos ir mokymosi sunkumais, elgiasio modeliais, vestibiuliariniais sutrikimais, integracijos sunkumais, autizmo spektro sutrikimu, psichosomatinėmis problemomis, genetiniais sutrikimais, užsienio kalbų integracija ir kita.

 

Neurosensorinė stimuliacija turi teigiamą poveikį tiek mūsų organizmo protinėms, tiek fizinėms funkcijoms. Žmonės, kurie yra užsidarę savo vidiniame pasaulyje, po terapijos tampa atviresni kitiems ir labiau pasitikintys savimi. Jų komunikaciniai mechanizmai yra suaktyvinami. Tuo tarpu asmenys, kurie nuolat lekia ir yra hiperaktyvūs - geba geriau paskirstyti savo energiją ir žymiai pagerėja kasdienis funkcionavimas. Ši terapija stipriai gerina girdimąją ir vaizdinę atmintį, koncentraciją, analitinius, erdvinius, motorinius ir verbalinius gebėjimus. 

 

Vienintelė Lietuvoje ankstyvosios reabilitacijos programa

 

Vaiko raidos klinika – vienintelis Lietuvoje audio neurosensorikos centras – pristato modifikuotos ankstyvosios reabilitacijos paketus:

 

  1. Ergoterapija – kalbos neurosensorinė stimuliacija (1,5 val.) + kineziterapija/ logopedinis masažas/logoterapija (30 min.) pagal socialinio pediatro paskyrimą. Kalbos neurosensorinė stimuliacija apima ne tik vaiko žodinę kalbą, bet apskritai komunikaciją ir padeda tokiose srityse, kaip rašymas, skaitymas, kalbėjimas, artikuliacija, ekspresyvioji kalba ir balso valdymas, lavinami vaiko socialiniai įgūdžiai.

 

  1. Ergoterapija - neurosensorinės motorikos stimuliacija (30 min.) + kineziterapija/ logopedinis masažas/logoterapija (30 min.) pagal socialinio pediatro paskyrimą. Procedūros metu ne tik stimuliuojamos smegenys, bet ir didelis dėmesys skiriamas vestibuliarinio aparato treniravimui, kuris lemia mūsų suvokimą erdvėje ir judėjimą.

 

  1. Mamos balso terapija (2,5 val.) – 1 val. į kurią įeina 30 min. kineziterapija + neurosensorika, po pertraukos 1,5 val. neurosensorinė stimuliacija (ergoterapija) Mamos balsu. Pagrindinis terapijos principas stimuliuoti smegenis mamos balsu. Vaikas mamos įsčiose girdi mamos balso tik aukštus dažnius, tad terapijos metu  vaikas yra lyg grąžinamas į mamos įsčias, kur pradėjo formuotis neuronų jungtys. Taip vaiko smegenys stimuliuojamos atkurti prarastas ar nesusidarusias jungtis pačioje pradžioje.

 

*Jeigu reikalinga, galime suteikti DISC tyrimo vertinimą, psichologo konsultaciją.

 

Laukiame vaikų iš visos Lietuvos ir kviečiame registruotis ankstyvajai reabilitacijai:

 

www.vaikoraidosklinika.lt

Tel. nr.: +37069595265

El. paštas: [email protected]

» Rašyti komentarą