Veiksmingi natūralūs būdai kūno temperatūros mažinimui: maistas, procedūros ir kvėpavimo technika

@ Shutterstock

Kartais kūno temperatūra dėl streso ar peršalimo, ar kitos ligos pakyla vos iki 37 C°, bet mes jaučiamės itin prastai. Tokiais atvejais nerekomenduojama geri jokių vaistų, o geriausia temperatūrą sureguliuoti natūraliais metodais ir priemonėmis, kurie yra prieinami visiems.

 

Šios priemonės turėtų padėti sumažinti temperatūrą:

 

1. Išbandykite šaltą vonelę pėdoms. Kojų palaikymas bent kelias minutes šaltame vandenyje atvėsina visą kūną, leidžia atsipalaiduoti. Tiesiog įpilkite šalto vandens į nedidelę vonelę ir įdėkite kelis ledo kubelius, įlašinkite kelis lašus pipirmėčių eterinio aliejaus (kuris irgi veikia vėsinančiai).

 

2. Gerkite kokosų vandenį. Kokosų vanduo atgaivina kūną. Vitaminai, mineralai ir elektrolitai, esantys šiame vandenyje, atstato jėgas.
 

3. Gerkite pipirmėčių arbatą. Pipirmėtė plačiai žinoma dėl savo vėsinamųjų savybių, nes jos sudėtyje yra daug mentolio. Galite gerti ir šiltą, ir šaltą arbatą visą dieną – ji puikus pagalbininkas kūno temperatūros sureguliavimui.


4. Valgykite daugiau maisto, kuriame yra drėgmės/vandens. Ypatingai vasaros metu, peršalus, tinka valgyti braškes ir arbūzus. Temperatūrą sumažinti padeda ir įvairios daržovės, ypač salierai, agurkai, žiediniai kopūstai. Taipogi vėsinančiam maistui priskiriamas jogurtas.

 

5. Išbandykite jogos kvėpavimo Sitali techniką. Sitalio kvėpavimo technika padeda fiziškai ir protiškai atsipalaiduoti, panaikina lengvą stresą, mažina temperatūrą. Šį pratimą reikėtų atlikti keliais žingsniais:
 

  • Patogiai atsisėskite;
     

  • Iškiškite liežuvį ir susukite jo kraštus (jeigu taip sunku padaryti, galite tiesiog iškišti liežuvį ir suspausti lūpas);
     

  • Lėtai įkvėpkite per burną ir iškvėpkite per nosį;
     

Viską pakartokite. Darykite pratimą apie 5 minutes.

 

6. Apsirenkite laisvais ir natūralaus audinio rūbais. Dėvėkite kuo laisvesnius, patogesnius rūbus, kurių medžiaga yra kvėpuojanti, pavyzdžiui: medvilnę, liną, šilką, taip pat tinka ir pusiau sintetiniai rūbai (viskozė ir modalas).7. Naudokite alavijaus (alijošiaus) gelį/ kremą. Alavijas, kitaip žinomas dar kaip – alijošius, nuo seno žinomas kaip gydomasis augalas, kuri vėsiną kūną ir gali sumažinti temperatūrą. Užtepkite šio augalo geliu ant kūno ir ne už ilgo pajausite šaldomąjį poveikį. Norėdami sustiprinti poveikį, galite laikyti alavijo tepalą šaldytuve.


8.
Gerkite pasukas. Pasukos ne tik padeda atvėsinti kūną ir netgi pagerinti medžiagų apykaitą, bet ir atkuria jėgas, nes jose gausu probiotikų, vitaminų, mineralų. Galite į pasukas įdėti šaukštą medaus ar jogurto.


9.
Išbandykite vaistinės ožragės arbatą. Ši arbata ypatinga tuo, kad padeda atsikratyti skysčių pertekliaus ir detoksikuoti organizmą, tad ją vartokite atsargiai ir saikingai.


10. Suvalgykite aitriųjų pipirų. Nors įprastai, valgant aštrų maistą, juntamas karštis, tačiau jis taip pat gali padėti sumažinti kūno temperatūrą. Taip yra todėl, kad aitriuosiuose pipiruose esantis kapsaicinas (alkaloidas, kuris suteikian deginantį skonį) siunčia smegenims imspulsą, kad esate perkaitęs, ir kūnas pradeda vėsintis.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Šiaip
2020-08-24 18:29
Jau jei peršalus truputį užkils temperatūra ir įkišite pėdas į vandenį su ledukais tai bus nekažką. Kvailiau nesugalvosi...o aspirino arba ežiuolės tabletės tikrai padės ir nepakenks. Iš didelio rašto išeinat iš krašto, kaip liaudis sako.