Karščio banga Lietuvoje: kaip atsivėsinti neturintiems kondicionieriaus

Ne paslaptis, kad Lietuvoje oro kondicionierių turi toli gražu ne kiekviena šeima. Klimatui keičiantis ir vasarų orams įkaistant vis labiau, kasdienybė apkarsta – karštis neleidžia susikaupti ir sutrikdo kasdienes veiklas. Visa laimė, kad alinant kaitrai kondicionierius ne vienintelė išeitis – atsivėsinti galima ir kitais, visiems prieinamais būdais.

 

  • Gaivinkitės vėsiu vandeniu

Karštas dienas leidžiant namuose galima nesunkiai atsivėsinti vonioje – palyskite po vėsiu dušu ar prisileiskite vonią šalto vandens. Jei norite ilgalaikio vėsinimo efekto, išbandykite pipirmėčių eteriniu aliejumi praturtintą muilą. Pipirmėčių eterinis aliejus suteiks vėsumo ir gaivos pojūtį, kuris tęsis net ir išlipus iš dušo.

 

  • Riešus ir kaklą vėsinkite drėgnais rankšluosčiais

Kaklo ir riešų zonoje gausu kraujagyslių, todėl šiose vietose laikomi vėsūs kompresai greičiau atgaivina kūną ir padeda organizmui atvėsti. Suvilgykite rankšluostį šaltame vandenyje ir palaikykite jį ant kaklo ir riešų, pamatysite, kaip greitai palengvės ir sugrįš energija.

 

  • Įsigykite ventiliatorių

Jei iki šiol neįsigijote pastatomo ventiliatoriaus – užklupę karščiai yra pats laikas tokį prietaisą nusipirkti. Tiesa, jį vertėtų statyti prie lango – tokiu būdu ventiliatorius karštą namų orą išpūs lauk ir galėsite džiaugtis vėsa.

Žinoma, jeigu kamuoja ekstremali kaitra, tuomet geriau langus laikyti uždarytus ir ventiliatorių pasistatyti greta savęs taip, kad jo sukeliama oro srovė pūstų į jus.

 

  • Uždarykite visus langus ir užtraukite užuolaidas

Didžioji dalis kaitros iš lauko į namus patenka pro langus, todėl esant itin dideliems karščiams ar jeigu visi namų langai „atsisukę“ į pietinę pusę – užsidarykite langus ir balkonus, užsitraukite žaliuzes ir užuolaidas. Kuo mažiau saulės spindulių bus namuose, tuo geriau jums seksis palaikyti patalpose optimalią oro temperatūrą.

 

  • Vilkėkite orui pralaidžius drabužius

Į šalį įsiveržus karščiams iš spintos traukite plonus lininius ir medvilninius drabužius bei pasistenkite vengti sintetinių pluoštų. Pasirodo, kad natūralios medžiagos daug geriau praleidžia orą, vėsina kūną ir garina prakaitą, tad apsivilkę lininę palaidinę ar šortus tikrai nepasigailėsite.

 

  • Pasilepinkite porcija ledų

Ledai yra išties puikus išradimas – jie ne tik pakelia nuotaiką, bet ir neblogai atvėsina. Norint maksimalaus rezultato, geriausia rinktis šerbetą arba bet kokius kitus liesus, iš sulčių ar vaisių tyrės pagamintus ledus pagardintus mėtomis. Tokie ledai neapsunkins virškinamojo trakto, be to papildys kūną vandens atsargomis.

» Rašyti komentarą