Kaip veiksmingai atsikratyti galvos skausmo be vaistų

@ Shutterstock

Galvos skausmai yra viena iš labiausiai paplitusių lėtinio skausmo formų (pirmoji – nugaros skausmai, o antroji – galvos skausmai.) Kiekvienas, kuriam skauda galvą, ypač jeigu išgyvena migreną, žino, kaip sunku vairuoti, dirbti ir net kalbėtis. Kuomet taip nutinka, ne visuomet padeda vaistai – kartais tenka visą dieną praleisti lovoje, jeigu yra galimybė, arba kentėti.

 

Laimei, neretai galvos skausmą galima bent iš dalies palengvinti be vaistų arba jo atsikratyti visai, pasitelkus kelis paprastus metodus. Žemiau pateikiami patarimai, kaip palengvinti galvos skausmą:

 

 1. Užmerkite akis ir pailsėkite. Tai veiksmingas paprasto ir migreninio galvos skausmo gydymas. Sėdėkite bent pusvalandį ramiame, tamsiame kambaryje užmerktomis akimis ir tiesiog šiek tiek atsipalaiduokite. Beje, jeigu turite galimybę nusnūsti – pasinaudokite ja. Bent poros valandų miegas dažnai sumažina arba netgi pašalina skausmą.
   

 2. Masažuokite kaklą ir smilkinius. Kaklo ir smilkinių trynimas gali pagerinti kraujotaką, pašalinti įtampą ir taip numalšinti galvos skausmą.
   

 3. Šildykite kaklą. Pabandykite užsidėti šildymo pagalvėlę arba šiltą audinį ant kaklo ir kaukolės pagrindo – tai turėtų pamažu nuimti įtampą. Jeigu šis metodas nepadeda, imkitės priešingo – užsidėkite kažką ledinio.
   

 4. Atsipalaiduokite. Medituokite, giliai ir lėtai kvėpuokite ir pabandykite įsivaizduoti taikų vaizdą. Įvairūs raminantys pratimai atpalaiduos įsitempusius raumenis ir skausmas atslūgs.
   

 5. Venkite streso sukėlėjų. Jei skauda galvą, pabandykite, kiek įmanoma, atsitraukti nuo stresą sukėlusių faktorių. Venkite triukšmingos aplinkos, išeikite iš darbo šiek tiek anksčiau, jei galite, arba paprašykite savo partnerio pasirūpinti namų ruoša ar vaikais.
   

 6. Stebėkite, ką valgote ir geriate. Tai, ką dedate į savo kūną, gali turėti didelę įtaką jūsų galvos skausmams. Gydytojai pataria riboti suvartojamą kofeino ir alkoholio kiekį bei vengti cigarečių. Itin svarbu vengti maisto, kuriame yra daug cukraus, taip pat nepraleisti pusryčių – kartais galvą įsiskauda dėl to, kad esame alkani.

» Rašyti komentarą