Kaip padėti mamoms pasirūpinti savo sveikata?

Pastaruoju metu į vaistinę užsukantys žmonės dažnai ieško ne tik vaistų ar preparatų savo sveikatai stiprinti, bet ir praktiškų dovanų Motinos dienos proga. Nors dalis pirkėjų gerai žino, kuo jas pradžiuginti, kiti – pagalbos kreipiasi į vaistininkus. „Camelia“ vaistininkė Monika Matulaitytė pataria, ką išrinkti, kad padėtumėte mamoms pasirūpinti savo sveikata.

 

„Dovanų ieškantys pirkėjai rūpinasi tiek gera mamų savijauta, tiek ir jų grožiu. Todėl kiekvienais metais jie ieško vitaminų širdžiai ir kraujagyslėms, nervų sistemai arba bendrųjų vitaminų kompleksų moterims. Daug dėmesio sulaukia ir vitaminai, skirti nagams, odai ir plaukams stiprinti. Taip pat preparatai su kolagenu, hialurono rūgštimi, cinku, selenu. Dažnai perkamos ir grožio priemonės – veido kremai, serumai. Ypač jauninantys su didesne apsauga nuo saulės. Tačiau neretai pasitaiko tokių atvejų, kai į vaistines užsukę pirkėjai nori prisidėti prie mamų sveikatos, tačiau nežino, ką padovanoti. Jiems mes visuomet esame pasiruošę padėti ir patarti“, – sako „Camelia“ vaistininkė M. Matulaitytė ir dalinasi praktiškų dovanų idėjomis.

 

Imunitetui

 

Vaistininkė sako, kad pavasarį ypatingai jaučiamas vitaminų trūkumas. Rudens gėrybių atsargos senka, o jose būna ir daug mažiau žmogaus organizmui reikalingų vitaminų ir mineralų nei sezono metu. Todėl visoms mamoms tiktų universali ir labai naudinga dovana – vitaminai imunitetui stiprinti.

 

„Rekomenduoju rinktis preparatus, papildytus omega-3 riebalų rūgštimis, kurie padeda stiprinti po žiemos nusilpusią imuninę sistemą, gerina smegenų, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą bei miego kokybę. Taip pat labai naudingi ir maisto papildai su ežiuole, vitaminais C ir D, selenu bei cinku. Jie ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir veikia kaip stiprūs antioksidantai – padeda sulėtinti senėjimo procesus ir pailginti gyvenimo trukmę“, – pasakoja M. Matulaitytė.

 

Kraujagyslių sistemai

 

Jei mama turi širdies ar kraujagyslių sistemos sutrikimų, vaistininkė rekomenduoja rinktis vitaminų kompleksus su B grupės vitaminais, gudobele, magniu, česnako ekstraktu ir omega riebalų rūgštimis. Jie padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį.

 

„Taip pat labai naudingi preparatai su kofermentu Q10, kuris gerina širdies darbą ir ilgam užtikrina širdies bei kraujagyslių ligų prevenciją. Be viso to, tokie vitaminų kompleksai stabdo senėjimo procesus ir skatina vyresniame amžiuje gerokai sulėtėjusią medžiagų apykaitą“, – teigia „Camelia“ vaistininkė.

 

Atminčiai

 

Senstant tam tikri atminties pokyčiai neišvengiami – mamoms sunkiau prisiminti, daryti kelis darbus vienu metu ar mokytis naujų dalykų.

 

„Atminčiai gerinti rekomenduoju preparatus su ginkmedžiu, B grupės vitaminų kompleksus, magnį ir žuvų taukus. Jie stimuliuoja intelektinę veiklą, stiprina smegenų atsparumą žalingiems veiksniams, gerina žievės ir požievio ryšius, taip gerindami atmintį, dėmesį, mąstymą, orientaciją ir įsiminimo procesus. Taip pat norėčiau akcentuoti ir preparatus su 5HTP (5-hidroksitriptofanu), kuris skatina seratonino, darančio įtaką miego kokybei, gerai nuotaikai ir produktyvumui, gamybą“, – pataria specialistė.

 

Regėjimui

 

Su amžiumi taip pat silpnėja ir mamų regėjimas. Todėl joms naudinga padovanoti priemonių, skirtų pastiprinti akis.

 

„Šioje situacijoje tikrai pravers vitaminų kompleksai su zeaksantinu, liuteinu, ir omega-3 riebalų rūgštimis. Būtent dėl šių medžiagų trūkumo organizme silpsta regėjimas, todėl labai svarbu nuolat palaikyti reikalingą jų kiekį“, – pataria „Camelia“ vaistininkė.

 

Grožiui

 

M. Matulaitytė sako, kad dėl hormonų lemiamų odos struktūros pokyčių brandaus amžiaus sulaukusių moterų oda suplonėja, papilkėja, suglemba, todėl siekiant atitolinti senėjimo procesus, itin svarbu kompleksiniai odos priežiūros sprendimai.

 

„Šiems tikslams pasiekti rekomenduoju veido kremus ir serumus su įvairiais aliejais, ekstraktais, kolagenu, ir hialurono rūgštimi. Taip bus užtikrintas optimalus odos drėkinimas ir stangrumas, – rekomenduoja „Camelia“ atstovė. – Manau, kad bet kuri mama apsidžiaugs dovanų gavusi ir priemonių plaukams. Vyresniame amžiuje susidūrus su plaukų slinkimo, retėjimo ir plikimo problemomis, labai pravers plaukų kaukės ir kondicionieriai su augaliniais aliejais, tokiais kaip arganų, makadamijų ir kitais. Jie užpildo plauką ir gerokai palengvina kondicionavimo procesą.“

» Rašyti komentarą