Garderobo detalės, kenkiančios jūsų sveikatai

Aukštakulniai, didelės rankinės, korsetai – šiuos garderobo elementus mėgsta nemaža dalis dailiosios lyties atstovių. Ir tai nėra nuostabu – juk patrauklia ir moteriška nori būti kiekviena. Tačiau retai kada susimąstoma, kad šie elementai tiesiog žudo – ir net ne perkeltine, o tiesiogine šio žodžio prasme.
 
Aptempti džinsai ir tamprės
 
Itin aptempti rūbai – madinga, bet pavojinga šių dienų tendencija, tampanti tikru fetišu. Ir dizaineriai stengiasi – jų kūriniai, nors ir gražūs, tampa tikru kankinimo įrankiu. Stipriai aptempiantys rūbai gali rimtai pakenkti jūsų sveikatai (pavyzdžiui, dėl perspausto žarnyno sutrinka jo veikla). Štai keli galimi tokių garderobo elementų „šalutiniai poveikiai“:
 

  • Paraudusi oda;
  • Iššutimai;
  • Grybelinės lytinių organų ligos ir t.t.

 
Šios problemos kyla dėl to, kad labai aptempiantys rūbai ne tik perspaudžia kraujagysles ir organus, bet ir neleidžia odai kvėpuoti, „perkaitina“ kūną ir apsunkina nereikalingos drėgmės garinimą.
 
Beje, ankšti ir aptempti rūbai nerekomenduojami ir stipriosios lyties atstovams. Šiems tokia apranga yra taip pat pavojinga. Pavyzdžiui, per ankšti džinsai daro neigiamą įtaką vyrų reprodukcinei sistemai.
 
Gydytojai pataria dailiosios lyties atstovėms pirmenybę teikti suknelėms ir sijonams – juk estetinio pasitenkinimo nesumažės, o kojos neretai taip atrodys netgi geriau. Na, o vyrams galima patarti rinktis laisvesnes kelnes, teikiant pirmenybę natūralioms, orui laidžioms medžiagoms. Tai padės išvengti nereikalingos trinties ir traumų, kraujo užsistovėjimo mažojo dubens srityje.
 
Korsetai
 
Taip, jie atrodo gundančiai, viliojančiai ir įžūliai, tačiau negalima pamiršti, kodėl šio garderobo elemento buvo atsisakyta. Korsetas labai greitai gadina sveikatą. Jo paskirtis – sumažinti talijos apimtis, bet taip sumažėja ir plaučių tūris, sutrinka pilvo ertmės organų veikla, deformuojasi skeletas.
 
Ypač sveikatai pavojingi korsetai, spaudžiantys krūtinę: dėvint juos reguliariai, nukenčia raumenys, sutrinka kraujotaka ir kepenų veikla. Dėl sumažėjusio plaučių tūrio moteris gali pradėti dusti, alpti, skųstis dažnai galvos skausmais ir pykinimu, taip pat deguonies trūkumas gali pakenkti smegenims.
 

Kelnaitės ir liemenėlės
 
Kas galėtų pamanyti, kad pavojingas gali būti ir damos apatinis trikotažas. Pirmiausiai, žinoma, kalba apie kelnaites su juostele (siaurikes, liaudiškai vadinamas tiesiog „stringais“). Jos tapo tikru išsigelbėjimu mėgstančioms aptemptas sukneles ir pieštuko formos sijonus, nes toks apatinis trikotažas negadina „reljefo“. Vis dėlto šios kelnaitės lengvai perneša bakterijas iš vienos srities į kitą, dėl ko greitai prasideda uždegimai ir sudirgimai, o neretai – ir cistitas.
 
Figūrą koreguojantys trikotažas mėgstamas dėl to, kad moterys gali nesportuodamos ir be dietų pasijusti lieknesnės ir gražesnės, tačiau pamirštama, kad jis taip pat trikdo mažojo dubens kraujotaką, be to, tokie apatiniai paprastai gaminami vien iš sintetinių pluoštų – o tai vėlgi reiškia padidėjusį prakaitavimą, odos sudirgimus, alergiją.
 
Kalbant apie liemenėles – jei pasirinksite netinkamas, visos jos gali padaryti daugiau žalos, negu duoti naudos: pagreitins krūtinės deformaciją, sukels nugaros skausmus ar net... krūties vėžį. Ypač pavojingos liemenėlės su „push-up“ efektu.
 
Aukštakulniai
 
Didelė moterų dalis aukštakulnių neskuba išmesti, tikindamos save ir aplinkinius, kad jei taip pasielgs, tai reikš, kad jos paseno. Bet tik nedaugelis susimąsto apie aukštakulnių daromą žalą. Kulniukas neturi būti smailas, optimalus jo aukštis – 3-5 cm.
 
Aukšti smailiakulniai moterų gyvenime atsirado apie 50-uosius, ir populiarumo nepraranda ir mūsų dienomis, tačiau turi vieną didelį trūkumą – jie nepastebimai gadina moters sveikatą, blogina bendrą savijautą. Tokia avalynė pakeičia natūralią kūno padėtį (tenka „balansuoti“, stengtis nepargriūti), deformuoja stuburą, tampa nugaros ir kojų skausmų, raumenų struktūros pakitimų priežastimi.
 
Didelės rankinės
 
XXL dydžio rankinės, žinoma, turi savų privalumų (į jas sutalpinti galima išties labai daug), tačiau ir trūkumų – gana nemažai. Pavyzdžiui, jos pačios gali sverti apie 6 kg, be to, nešiojamos ant sulenktos rankos arba suspaudus rankenas į kumštį gadina laikyseną, sukelia nugaros ir galvos skausmus, artritą, degeneracinius stuburo tarpslankstelinių diskų pokyčius, peties-menties periartritą ir kt.
 
Gydytojų teigimu, rankinė turėtų sverti ne daugiau kaip 4,5 kg (ir tai – įskaitant jos turinį). Taip pat reikėtų reguliariai keisti rankas, kad nenukentėtų stuburas. Papildomai rekomenduojama mankštinti nugaros, pečių ir kaklo raumenis, daryti gydomosios mankštos pratimus, pasilepinti masažu.

» Rašyti komentarą