7 priežastys įtraukti lęšius į savo mitybą

@ Shutterstock

Rudi, žali, geltoni, raudoni ar juodi – pilna skirtingų lęšių rūšių. Juose yra mažai kalorijų, daug geležies, skaidulų ir folatų (natūralios vitamino B9 formos), taip pat jie yra puikus baltymų šaltinis. Jeigu metate svorį ar tiesiog norite gyventi sveikiau, drąsiai galite įtraukti lęšius į savo mitybos racioną. Tai lengvai paruošiamas maistas, kurį kasdien valgydami, galite žymiai sumažinti „blogojo cholesterolio“ kiekį, taigi tuo pačiu ir riziką sirgti širdies bei kraujagyslių ligomis.

 

Susipažinkite plačiau su naudomis, kurias teikia lęšiai:

 

 1. Juose gausu polifenolių. Polifenoliai yra aktyvūs junginiai, kovojantys su kenksmingomis organizmui medžiagomis ir ligomis, pavyzdžiui: ultravioletinių spindulių poveikiu ir radiacija, širdies ligomis ir net vėžiu.

   

 2. Tai – gausus baltymų šaltinis. Viename puodelyje virtų lęšių yra net apie 18 gramų baltymų. Baltymai yra pati svarbiausia medžiaga atkuriant ir pakeičiant pasenusias ląsteles naujomis. Valgydami lęšius, jus gausite reikiamą kiekį baltymų, o dėl jų mažo kaloringumo liksite liekni.

   

 3. Juose apstu geležies. Viename puodelyje lęšių yra apie 6,6 miligramų geležies, tai yra maždaug trečdalis to, ko žmogui reikia visai dienai. Geležis yra labai svarbi norint palaikyti deguonies įsisavinimą visame kūne ir sklandžią kraujotaką.

   

 4. Skaidulų šaltinis. Viename lęšių puodelyje skaidulų yra 15,6 gramo, o tai yra net keturis kartus daugiau nei, pavyzdžiui, žalių kopūstų puodelyje. Skaidulos padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą ir išsaugoti normalų svorį.

   

 5. Lęšiai, dėl didelio kalcio kiekio, yra naudingi kaulams. Lęšiai yra puikus pasirinkimas, norintiems turėti sveikus kaulus, bet negalintiems dėl alergijos ar moralinių įsitikinimų, ar kitų priežasčių, vartoti pieno produktų. Net 38 gramai kalcio yra viename lęšių puodelyje.

   

 6. Tai – geras folio rūgšties (vitamino B9) šaltinis. Folio rūgštis yra svarbi maistinė medžiaga, kurią organizmui reikia nuolat kaupti, kad sklandžiai vyktų kūno procesų atsinaujinimas, augtų sveiki plaukai, būtų geros būklės oda. Ypač ši rūgštis reikalinga nėščiosioms, nes nepakankamas jos kiekis organizme gali sukelti rimtų apsigimimų. Beje, vitaminas B9 sumažina ir širdies ligų bei insulto riziką. Mokslininkai nustatė, kad lęšiai yra puikus, gerai pasisavinamas dietinis folio rūgšties šaltinis, ypač tinkantis nėščioms ar ketinančioms artimiausiu metu pastoti.

   

 7. Jie turi daug magnio. Jei jums sunku miegoti, patiriate stresą ar per daug dirbate, jūsų kūnui pravestų reguliarus didesnis magnio kiekio vartojimas. Šiuo atveju lęšiai gali būti puikus pasirinkimas, nes jie turi 71 mg magnio viename puodelyje maisto.

 

» Rašyti komentarą