Kaip patiems rasti geriausią būdą sulieknėti?

Naujos lieknėjimo metodikos dygsta kaip grybai po lietaus, bet universalių nėra – kiekvienas turi rasti savo „receptą“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad pagrindinės svorio augimo priežastys yra tik trys: per kaloringas maistas, per didelės porcijos ir per daug tingus gyvenimo būdas. Viskas paprasta, ir jokios mistikos čia nėra. Visa individuali lieknėjimo programa paremta 4 etapais.

1. Atsisakykite dietų

Daugelis mūsų vis dar tiki stebuklingais lieknėjimo metodais, padedančiais per itin trumpą laiką atsikratyti daug svorio – mums atrodo, kad galima keletą dienų pasikankinti ir atrodyti kaip modeliui. Deja, viskas visai ne taip, ir už tokius ekstremalius lieknėjimo būdus tenka brangiai sumokėti savo sveikata.

Šiandien beveik kiekviena save gerbianti dailiosios lyties atstovė įsitikinusi, kad jai reikia laikytis dietos, bet net ir prisivertus – efektas laikinas.... Numesti kilogramai anksčiau ar vėliau grįžta, ir dar su kaupu. Visai kas kita – racionalus gyvenimo būdo ir įpročių keitimas.

2. Ieškokite svorio augimo priežasčių

Šis užsiėmimas gali būti netgi labai įdomus – kaip tikras detektyvinis tyrimas, savo asmeninio gyvenimo analizė.

Jeigu svoris auga, tai reiškia, kad energijos gaunate daugiau, negu išeikvojate. Išsiaiškinus priežastis ir pasekmes nereikalingi kilogramai nustoja augti ir pradeda tirpti.


Norint sulieknėti neretai užtenka pakoreguoti vos vieną kitą įprotį, tačiau niekas geriau už jus nežinos, kokį būtent. Jūs žinote savo gyvenimo būdą, vadinasi, galite nespėliodami ir apsieidami be kardinalių priemonių „pataikyti tiesiai į dešimtuką“. Beje, ne vienas tyrimas parodė, kad kuo radikalesnės permainos, tuo didesnė tikimybė, kad pasiekti rezultatai bus laikini.

3. Siekite pusiausvyros

Jei norite numesti svorio, būtina, kad energijos gautumėte mažiau (t.y. pakoreguoti savo mitybą), o išeikvotumėte – daugiau (kitaip tariant – reikia padidinti fizinį krūvį). O kaip tą padaryti – viskas priklauso tik nuo jūsų individualių pageidavimų ir galimybių. Pavyzdžiui, jeigu vakarienei vietoje trijų sumuštinių suvalgysite lėkštę avižinės košės, galite sutaupyti apie 800 kcal per dieną, o tai – 39 kg per metus!

Meniu korekcijos bus efektyvesnės, jeigu padidinsite fizinį krūvį. Kaip tą padaryti – vėlgi priklauso nuo jūsų. Nėra „geros“ arba „blogos“ fizinės veiklos – būna tik veikla, kuri jums patinka arba ne. Pamąstykite, kuo užsiimti jums būtų malonu ilgą laiką. Gal tai baseino lankymas, o gal jodinėjimas, šokiai ar pasivaikščiojimai su keturkoju draugu? Pasirinkimų daugybė! Svarbiausia, kad neleistumėte dienų ant sofutės.

4. Nepamirškite, kad svarbiausia – ne idealus, o „patogus“ svoris

Viena iš labiausiai paplitusių klaidų, daromų lieknėjančiųjų – siekti susigrąžinti svorį, turėtą, pavyzdžiui, prieš 20 metų. Tikslai turi būti realūs! Net jeigu jums pavyktų įgyvendinti savo svajonę, būkite tikri, kad jaunystės svorio ilgai neišlaikysite – juk tai reikš skurdų meniu, nuolatinį alkio jausmą ir kiekvieno kąsnio skaičiavimą... Tikras pragaras! Anksčiau ar vėliau pamatysite, kad visa tai neverta tokių kančių ir viską mesite.

Lieknėti reikia protingai. Kai pasiekiate normalų ir „patogų“ svorį, reikia nusiraminti ir atsikvėpti. Pamirškite „idealų“ – jis neegzistuoja. Kiekvieno žmogaus kūno sudėjimas skiriasi, skiriasi ir raumenų bei riebalų santykis, kaulų tankis ir t.t. Paprasčiau tariant, skaičiai – dar ne viskas.

Priežastys, kodėl auga svoris:

 

  • Jūsų valgiaraštyje per mažai vaisių ir daržovių. Per parą jų reikėtų suvalgyti bent 500-600 g.
  • Nėra nusistovėjusio mitybos režimo (pvz., praleidžiami pusryčiai, pietūs arba vakarienė, kada papuola kemšami sumuštiniai ir pan.). Nuo režimo priklauso labai daug kas. Ypač – nuo pusryčių.
  • Pertraukos tarp valgymų per didelės: „natūralus“ alkio jausmas praleidžiamas, kenčiama iki būsenos, kai nebelieka jėgų, o po to persivalgoma. Norint to išvengti, reikėtų valgyti kas 3-4 valandas, per dieną – 5-6 kartus.
  • Daug „tuščių“ kalorijų (t.y. valgote visiškai nenaudingą maistą, pavyzdžiui, dešrą, bulvių traškučius, baltą duoną).
  • Nepakankamas fizinis krūvis (beveik nevaikštoma pėsčiomis, nesportuojama...).
  • Nepakanka miego. Miegoti reikia 7-8 valandas per parą.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Reda
2016-12-07 14:33
Sveiki, esu didelė smaližė, todėl su svoriu kariauju danžnai man labiausiai padeda chromas, geriu Bio-Chromium PharmaNord firmos, nes juos geriant mažiausiai norisi saldumynų, todėl lengva jų atsiskyti ir numesti svorio.