2 klausimai, į kuriuos teisingai atsako tik šizofrenikai ir genijai

Šizofrenija sergantys žmonės išoriškai niekuo nesiskiria nuo kitų, todėl psichiatrai pasitelkia į pagalbą įvairius testus ir metodikas, kad išsiaiškintų, kas dedasi paciento galvoje ir ar jam būtina pagalba. Pavyzdžiui, štai du klausimai, į kuriuos teisingą atsakymą pateikia tik šizofrenikai ir genialios asmenybės.
 
Pastaba: kad rezultatai būtų tikslūs, atsakyti į klausimą reikia remiantis savo pojūčiais, t.y. kaip jūs matote šiuos paveikslėlius, o ne kokie jie turėtų būti. Pažiūrėkite ir atsakykite.

1. Kaukė iškilusi iš vienos pusės ar iš abiejų?

2. Kaukė sukasi tik į vieną pusę ar į abi?
 

Atsakymai: 1 – kaukė iškilusi tik iš vienos pusės; 2 – kaukė sukasi tik į vieną pusę (dešinę).
 
Jei neteisingai atsakėte į abu klausimus, nesijaudinkite: jūs – visiškai sveikas žmogus. Jeigu gi atsakymas jums buvo visiškai akivaizdus, gali būti, kad jums vertėtų kreiptis į psichiatrą.
 
Kodėl? Sveiko žmogaus smegenys linkusios save apgaudinėti. Jos atsižvelgia į formas, šešėlius ir „pakoreguoja“ paveikslą, todėl mes matome iliuziją, patinka mums tai ar ne.
 
Šizofrenikams tokia vaizduotė nebūdinga. Jų smegenys nesusieja detalių – kitaip tariant, tokie žmonės mato kaukę tik tokią, kokia ji yra (visada įspaustą į vidų ir visada besisukančią tik į vieną pusę).
 
O ką mato genijai? Genialioms asmenybėms vienu metu būdingas ir sveikų, ir šizofrenija sergančių žmonių mąstymas: jie mato iliuziją taip pat, kaip ir sveiki žmonės, bet akimirksniu supranta, kur šuo pakastas. Jeigu jie panorės, jų smegenys niekada nebepasiduos šiai iliuzijai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Liuda
2019-03-13 08:52
Kaip tik bandžiau apsispręsti eiti ar neiti pas psichiatrą Testas padėjo - einu.. Esu arba šizofrenikė arba genijus Tik va ar išaiškins ????
o ar sveikas
2018-08-13 19:57
tai sumaste
Gdfr
2018-08-02 20:20
Replay to q:
Ten isvertimas kaukes.
Marius
2018-07-04 20:18
Matau kad kauke išlieta is abieju pusiu ir sukasi i viena puse
EMILIJA
2018-02-23 17:09
Tikrai nesunku