10 priežasčių į savo mitybą įtraukti riešutus

@ Shutterstock

Norite gyventi ilgiau, laimingiau, sveikiau? Specialistai pataria – rinkitės įvairių rūšių riešutus kaip užkandį, ir turėsite ne tik sveiką širdį, aktyvų protą, bet ir džiaugsitės lieknomis kūno linijomis. Pateikiame 10 priežasčių, kodėl rekomenduojama riešutus įtraukti į mitybos racioną:

 

 1. Ilgiau gyvensite. Kasdien suvalgant po pusę saujos riešutų, sumažėja priešlaikinės mirties tikimybė kone ketvirtadaliu – tai įrodo atliktas Mastrichto universiteto tyrimas, kuomet 10 metų buvo tiriama 120 tūkstančių vyrų ir moterų nuo 55 iki 69 metų. Tiems, kurie kasdien suvalgydavo mažiausiai 10 gramų riešutų, tyrimo metu sumažėjo tikimybė mirti per anksti net 23 proc.

   
 2. Turėsite sveikesnę širdį. Remiantis keliolika skirtingų tyrimų duomenimis, kasdien suvalgydami riešutų porciją, galite sumažinti širdies ligų riziką beveik trečdaliu. Riešutų sudėtyje yra širdį stiprinančių nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, vitaminų ir mineralų derinys.

   
 3. Jausitės sotūs ir išvengsite alkio priepuolių. Užtenka suvalgyti po saują riešutų kasdien ir nebepatirsite alkio priepuolių. Nepatirdami alkio priepuolių, išvengsite tuščių kalorijų turinčių užkandžių, lengviau numesite svorio ir jį išlaikysite normalų.

   
 4. Gali sumažėti tikimybė sirgti vėžiu. Daugybė atliktų tyrimų parodė, kad riešutai turi antivėžinių savybių. Pavyzdžiui, JAV mokslininkai nustatė, kad graikiniai riešutai (arba jų aliejus) gali padėti sulėtinti prostatos vėžio augimą, taip pat gali sulėtinti gaubtinės žarnos vėžio plitimą. Atliktų tyrimų su pelėmis metu taip pat pastebėta, kad graikiniai riešutai sumažina riziką sirgti krūties vėžiu. Manoma, kad tokį poveikį gali lemti graikinių riešutų sudėtyje esantys: omega-3 riebalų rūgštys ir vitaminas E, kurie pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.

   
 5. Riešutai gali pagerinti smegenų veiklą. Riešutuose esančios medžiagos gali padėti pagerinti atmintį, susikaupimą ir gebėjimą apdoroti informaciją. Graikiniai riešutai yra vieninteliai riešutai, kuriuose gausu alfa-linoleno rūgšties – omega-3 riebalų rūgšties, kuri reikalinga ir smegenims, ir širdžiai.


   
 6. Riešutai padeda išvengti apsinuodijimo maistu. Kasdien suvalgoma sauja žemės riešutų gali pagerinti žarnyno sveikatą ir apsaugoti nuo H. pylori bakterijos išvešėjimo organizme, kuri sukelia skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas. Mokslininkai nustatė, kad žemės riešutai stimuliuoja skrandžiui palankių bakterijų augimą, o tai savo ruožtu užkerta kelią infekcijai.

   
 7. Gali pagerėti miego kokybė. Bertoletijų riešutuose gausu organizmui būtinų mineralų – seleno ir kalio, kurie gali nulemti kokybišką nakties miegą. Atlikus daugiau nei 4500 tyrimų su suaugusiais asmenimis, paaiškėjo, kad tikimybė patirti miego problemų sumažėja 20 procentų, kuomet padvigubinamas suvartojamas seleno kiekis dietoje. Beje, padidinę suvartojamą seleno ir kalio kiekį, jūs mažiau pavargsite per visą dieną.

   
 8. Sumažėja rizika sirgti cukriniu diabetu. Užkandžiaujant riešutais sumažėja noras valgyti nesveikus produktus, tokius kaip: sausainiai, saldainiai, pyragai. Taigi, pasirinkdami riešutus kaip užkandį, suvartosite mažiau cukraus, o tai padės ne tik išlaikyti sveiką svorį, bet ir sumažins riziką sirgti antrojo tipo cukriniu diabetu. Harvardo universiteto atlikto tyrimo metu nustatyta, kad moterys, suvalgančios 28 gramus graikinių riešutų bent du kartus per savaitę, buvo 24 proc. mažiau linkusios susirgti cukriniu diabetu nei tos, kurios nevalgė riešutų.

   
 9. Apsisaugosite nuo tulžies akmenų. Migdoluose, lazdyno, pekano (karijų) ir graikiniuose riešutuose, yra didelis nepakeičiamųjų riebalų rūgščių kiekis, kurios padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl riešutai yra tokie naudingi širdžiai. Kadangi blogasis cholesterolis taip pat paskatina tulžies akmenų formavimąsi, riešutais praturtinta dieta gali užkirsti kelią tulžies pūslės akmenligės vystymuisi.

   
 10. Sustiprės libido, lytinis potraukis. Migdolai dažnai įvardijami kaip afrodiziakas: juose gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios padeda palaikyti sveiką lytinių hormonų pusiausvyrą. Taipogi, kaip rodo atlikti tyrimai, kasdien suvalgant po saują pistacijų, vyrams galima gerokai padidinti erekciją ir lytinį potraukį.
» Rašyti komentarą