Daugybė žmonių tvirtina savo kailiu patyrę kontrastinio dušo naudą sveikatai, o ir medikai apie tokias grūdinimosi procedūras atsiliepia teigiamai.
Nuo įprasto dušo kontrastinis skiriasi keliais parametrais. Pirmiausia, po juo maudomės ne dėl švaros. Taip pat nėra jokios būtinybės naudoti dušo želė, šampūno, muilo ir kempinės – kontrastinis dušas yra veikiau gydomoji, sveikatinimo procedūra.
Antra, po paprastu dušu galima maudytis kiek širdis geidžia – arba kol įkandama sąskaita už vandenį. O štai kontrastinio dušo laikas ribotas arba, turbūt tiksliau būtų sakyti, reglamentuotas. Ir procedūra turi būti reguliari.
Ko reikia kontrastiniam dušui
Visa jo prasmė – staigūs vandens temperatūrų šuoliai, kurie ir daro teigiamą poveikį organizmui. Todėl norint procedūrą atlikti taisyklingai, jums prireiks:
Kaip tą daryti taisyklingai
Geriausias paros metas kontrastiniam dušui, žinoma, yra rytas. Niekam ne paslaptis, kad jis suteikia žvalumo ir energijos užtaisą visai dienai. O štai nuo kontrastinio dušo vakarais ir ypač prieš miegą medikai atgraso. Po tokio organizmo sukrėtimo vargu ar pavyks ramiai užmigti ir kietai išmiegoti. Verčiau jau iš vakaro atsigulkite ankstėliau, kad prieš darbą pakaktų laiko ne tik įprastam, bet ir kontrastiniam dušui.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai