Vitaminas C – išsigelbėjimas nuo rudeniškos darganos pavojų

Vitaminas C – išsigelbėjimas nuo rudeniškos darganos pavojų

Medicinos specialistai perspėja, kad atėję džiuginantys šiltesni rudens orai – terpė virusams plisti. Pasak jų, į staigią oro kaitą reaguoja ne tik gamta, bet ir žmogaus organizmas, tad permainingi orai tampa vienu iš didžiausių imuniteto priešų.

Organizmui reikia laiko adaptuotis prie kaitos

Dar vakar buvo virš dvidešimt laipsnių šilumos, o šiandien už lango – dargana, drėgmė ir šaltis. Neretas skuba pasidžiaugti paskutiniais saulės spinduliais, pamiršdamas saugoti savo sveikatą. Deja, organizmui reikia nemažai laiko adaptuotis prie oro kaitos. Ne paslaptis, kad vienų organizmas tą sugeba greičiau, kitų – susiduria su sunkumais. Gydytojai tikina, kad vienas iš reikšmingiausių veiksnių, lemiančių organizmo stiprumą, – imunitetas.

Imunitetas – apsauginė organizmo reakcija, leidžianti kovoti su jį veikiančiais virusiais bei ligomis. Imuninė sistema atpažįsta mikroorganizmus kaip išorės agresorius ir kovai su jais pasitelkia visas įmanomas priemones. Pirmiausia su virusais pradeda kovoti ląstelės. Vėliau susidaro antikūnai – specialūs baltymai, neutralizuojantys mikroorganizmus ar jų išskiriamus toksinus. Organizmui ir normaliai imuninės sistemos veiklai reikia daugybės vitaminų ir mikroelementų. Vitaminai C, E ir A neutralizuoja laisvuosius radikalus, palengvindami imuninės sistemos darbą. Šių vitaminų daugiausia turi citrusiniai vaisiai, morkos bei augaliniai aliejai.

"Žmogaus organizmas nuolat susiduria su virusais, tačiau su jais daug veiksmingiau kovoja, jei yra užtikrinama stipri imuninė sistema, t.y. jei žmogus nuolat laikosi subalansuotos mitybos, gyvensenos, tinkamo darbo bei poilsio rėžimo, fizinio aktyvumo", – tikina farmacijos specialistas Mantas Jakimavičius.

2 psl. »

Komentarai