Širdies skausmas yra apsauginė organizmo reakcija, signalas, kad kažkas negerai. Jis reikalingas, tačiau nepageidaujamas. Kokios jo priežastys ir kaip jo atsikratyti?
Širdies sritį gali skaudėti dėl krūtinės osteoporozės paūmėjimo, sutrikus širdies veiklai, prasidėjus gripui, jei pažeistas kairysis plautis, sergant tarpšonkaulinių raumenų uždegimu.
Jis taip pat atsiranda dėl stenokardijos, miokardo infarkto, kardiosklerozės, miokardito. Priežastimi neretai būna ir hipertonija: pakilus kraujospūdžiui, širdies plote ima spausti. Tokiais atvejais geriami ne analgetikai, o kraujospūdį reguliuojantys vaistai, ir skausmas praeina.
Kartais skausmas krūtinėje kyla dėl apendicito. Šis simptomas gali nukreipti dėmesį nuo kirmėlinės ataugos, atsišakojusios pradinėje storosios žarnos dalyje, uždegimo, mat skausmas dažnai prasideda viršutinėje pilvo dalyje ir yra perduodamas į širdies plotą.
Tikslią diagnozę nustatys tik gydytojas. Greičiausiai jis nusiųs jus pasidaryti kraujo tyrimus, galinčius parodyti padidėjusį leukocitų skaičių. Turbūt prireiks ir echoskopijos. Jei įtariamas lėtinis apendikso uždegimas, paskiriamas rentgenologinis žarnyno tyrimas – ieškoma pakitimų kirmėlinės ataugos srityje. Gali būti atliekami ir papildomi tyrimai.
Dėl tulžies pūslės veiklos sutrikimų taip pat gali atrodyti, kad skauda širdį, tačiau norint tai išsiaiškinti, reikia atlikti tyrimus.
Kaip matote, po šiuo skausmu gali slypėti daugybė įvairių negalavimų. Liaudies medicina siūlo keletą priemonių, galinčių jums padėti, tačiau aklai jomis pasikliauti nederėtų – jūsų gydytojas nustatys tikslią negalavimo priežastį ir paskirs atitinkamą gydymą.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai (9)