Ž.Savickas: pralaimime kovą populiarinant sveiką gyvenseną

Sveikata priklauso nuo kiekvieno žmogaus valios ir optimizmo, mitybos ir judėjimo įpročių, o sveikos gyvensenos principus tėvai turėtų diegti vaikams nuo dviejų metų. Deja, kol kas Lietuvos gyventojai linkę labiau griebtis vaistų, tuo tarpu valstybė sveikatos prevencijai, švietimui skiria per mažai dėmesio. Tuo buvo įsitikinę medikai, žinomi sportininkai, ketvirtadienį Vilniuje susirinkę padiskutuoti apie sveiką gyvenseną.

„Šiuo metu pralaimime kovą dėl valstybinės politikos sporto populiarinimui, ligų prevencijai, sveikatingumo švietimui. Farmacinių kompanijų interesai daro didelę įtaką sveikatos politikai. Kol kas laimi brangių tablečių receptai, kompensuojami iš valstybinio biudžeto. Tuo tarpu kitose šalyse medikai, vietoje vaistų recepto, pirmiausia siunčia į sporto klubą. Tokią iniciatyvą netgi remia valstybinės įstaigos, kompensuodamos žmonėms išlaidas“, – kalbėjo Lietuvos galiūnas ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Žydrūnas Savickas.

Bendrovės „Burbuliukas“ iniciatyva surengtuose spaudos pusryčiuose ir diskusijoje tema „Sveika gyvensena: ar tai įmanoma didmiestyje?“ dalyvavo pasaulio triatlono čempionas Vidmantas Urbonas, neurologas Darius Baublys, prof. habil. biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Baubinas ir kulinarijos ekspertas Ruslanas Bolgovas.


Darius Baublys apgailestavo, kad sveikos gyvensenos kultūra sunkiai skinasi kelią tarp lietuvių. „Žmonės lyg ir žino sveikos gyvensenos ir mitybos principus, bet jų nesilaiko. Mūsų medicina - karo medicina. Šalinami simptomai, kad kuo greičiau vaistais atstatyti žmogų į rykiuotę, tačiau tai trumpalaikiai sprendimai. Labai daug lemia ir žmogaus optimizmas, nusiteikimas, valia. Senovės Tibete medikai ligonio pirmiausia klausdavo, ar jis tikrai nori pasveikti. Ir tik išgirdę jo atsakymą spręsdavo, ar imsis jį gydyti“, – teigė D.Baublys.

Triatlono čempionas ir ekologinių akcijų iniciatorius Vidmantas Urbonas diskusijoje pabrėžė, kad norint gyventi sveikai, pirmiausia reikia pakeisti savo mąstymą. „Daug lemia nusiteikimas gyventi ilgiau, rūpinimasis kūnu ir sveikata. Lietuviai, norėdami būti sveikesni, nepakankamai vertina vandens reikšmę, jo vartoja per mažai, nors jis mums - ranka pasiekiamas. Juk milijonai žmonių pasaulyje miršta nuo troškulio, vandens parsivežti keliauja po 5-10 km ir daugiau“, - priminė sportininkas.

Diskusijos iniciatorė, vandens ir oro jonizatorius gaminančios įmonės „Burbuliukas“ komercijos direktorė Inga Tribuišienė įsitikinusi, kad žalingi mitybos įpročiai, per mažas dėmesys sportui, užteršta miesto aplinka ir neįtikėtinai greitas gyvenimo tempas lemia tai, kad Lietuva pagal sergamumą yra viena pirmaujančių valstybių Europoje.

„Lietuvos sveikatos apsaugos programos – vienos geriausių Europoje, tačiau tik popieriuje. Kol kas vieningos profilaktikos, ligų prevencijos programos nėra,“ – diskusijoje sakė prof. A.Baubinas.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rasa
2013-03-15 09:45
Laba diena, atsitiktinai išgirdome apie Švietimo MM 2012m. patvirtintą Sveikatos ugdymo programą.Kaip ji vykdoma, ar mokytojams mokama? O gal tik ,,ant popieriaus" Gal yra kas gali pasidalinti savo patirtimi? Rasa.