Veido odos priežiūra vasarą ir jai, ir jam

Nepaisant visų vasariškos šilumos teikiamų privalumų, reikia nepamiršti, jog vasaros laikotarpis gali būti labai pavojingas jūsų veido odai. Deginanti saulė, džiovinantis karštis, dulkės ir sausas vėjas gali lengvai pažeisti jos struktūrą. Vasarą mūsų veido oda reikalauja ypač kruopščios ir rūpestingos priežiūros, tinkamai parinktos kosmetikos, veido kremo, muilo ir net maisto.

Savo veido oda privalo rūpintis ne tik moterys, bet ir vyrai – juk tikras vyro kvapas jau senai nemadingas! Todėl paruošėme keletą patarimų, kaip prižiūrėti veido odą vasaros metu, tinkančių ne tik moteriai, bet ir vyrui:

1 patarimas: veido odos valymas

Veido oda vasarą tampa jautresnė, todėl jai valyti rinkitės valiklį su natūraliais aliejais ir švelniomis odą puoselėjančiomis vaistažolėmis. Nenaudokite muilo – jis džiovina odą, o jo veiklieji ingredientai per šiurkštūs veidui. Taip pat venkite didelės cheminės sudėties valiklių bei valiklių su alkoholiu, kurie gali sudirginti odą ir užkimšti poras.

Taip pat reikia žinoti, kad poras užkemša prakaitas ir nešvarumai, todėl patartina per dieną prireikus veidą valyti drėgna servetėle. Kita vertus, moterims, kad jos nepakenktų savo makiažui, galima tiesiog specialia servetėle perbraukti per veidą.

Sveikai ir švariai odai tiesiog būtinas geras šveitimas, tad reikėtų jį atlikti 1–2 kartus per savaitę. Naudokite tik švelnų šveitiklį – geras šveitiklis turi išvalyti jūsų veido odą, o ne pažeisti ją. Kadangi vyrų veido oda maždaug 15 % riebesnė ir jų veido poros labiau išsiplėtusios nei moterų, vyrams ypač svarbu valyti veidą kiekvieną dieną.

Vyrų oda taipogi 30 % storesnė nei moterų, todėl ji ne tokia jautri, tad stipriosios lyties atstovams patartina atlikti giluminį valymą 1–2 kartus per savaitę, tuo tarpu moterims – 1 kartą per savaitę. Po valymo odos nuraminimui puikiai tiks purvo kaukė: jei jūsų veido oda sausa, į purvo masę įlašinkite porą lašų alyvuogių aliejaus, jei riebi – tepkite tiesiai ant odos (vyrams užtenka pasitepti drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu).

2 patarimas: veido odos drėkinimas

Drėkinti veido odą vasarą yra taip pat būtina, kaip kvėpuoti – juk dėl intensyvios saulės spindulių poveikio ir sauso vėjo oda praranda daug drėgmės, kurią būtina kompensuoti geriant daug skysčių ir naudojant drėkinamąsias priemones. Be to, drėkinama oda tampa elastingesnė ir švelnesnė, taip apsisaugojama nuo raukšlių.

Vėlgi naudokite tik tas priemones, kurios yra mažiausios cheminės sudėties – puikiai tiks vitaminą E ir natūralių aliejų turinčios priemonės. Vyrai turėtų naudoti švelnų drėkinamąjį kremą be alkoholio kaskart po veido valymo procedūros ir po skutimosi (nepamirškite kaklo), moterys – ryte ir vakare, po veido valymo.

3 patarimas: veido odos stiprinimas


Vasarą bet kokio tipo veido odą stiprina rytinis prausimasis šaltu vandeniu, laipsniškai mažinant jo temperatūrą – taip oda tampa stangresnė ir atsparesnė kaitriems saulės spinduliams, miesto dulkėms bei sausam vėjui. Veido odą stiprinti padeda veido garinimas: reikia keletą minučių palaikyti veidą virš garų ir užsidėti veido tipą atitinkančią kaukę – ją nuplauti šaltu vandeniu. Vyrams užtenka tik pagarinti veidą, tada nuplauti šaltu vandeniu.

Labai gerai veidą užgrūdina ledas: iš anksto paruoštais ledo gabalėliais (geresniam efektui pasiekti užšaldykite ne vandenį, o arbatą) masažuokite veido odą kad ir kiekvieną vakarą. Ši procedūra labai tinka paakiams, nes vasarą jie ypač veikiami intensyvių saulės spindulių, todėl po karštos dienos jiems reikia priežiūros, vėlgi, moterys turėtų atlikti ją kur kas rečiau nei vyrai, nes moters paakių odelė daug plonesnė.

4 patarimas: veido odos maitinimas

Nusausėjusią ir nugarintą veido odą svarbu palepinti maitinamosiomis priemonėmis. Moterims geriausiai tiks naminės veido kaukės iš vaisių ir daržovių, kuriose yra didelis kiekis vitaminų ir mineralinių medžiagų, maitinančių ir puoselėjančių veido odą. Be abejo, ir vyrams būtų naudingos tokios veido kaukės, tačiau vietoj to jie gali naudoti maitinamuosius veido kremus, geriausia – be chemikalų ar su ypač mažu jų kiekiu.

5 patarimas: veido odos apsauga nuo saulės

Intensyvūs saulės spinduliai gali būti labai pavojingi odai, todėl tarp visų kitų kasdienių veido odos procedūrų svarbu nepamiršti ir apsaugos nuo saulės. Apsisaugoti nuo saulės skleidžiamų ir neigiamą poveikį odai darančių UV spindulių galima naudojant specialias priemones (kuo apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) didesnis, tuo geriau) – jas galima tepti tiesiai ant švarios odos ar jau užtepto drėkinamojo ar maitinamojo kremo.

Moterys apsaugai nuo saulės gali naudoti kosmetiką, turinčią UV filtrus: makiažo pagrindą, lūpų balzamą ar veido kremą. Be to, kosmetologai pataria vasarą dažniau naudoti skystą makiažo pagrindą, nes jis veikia kaip apsaugos nuo saulės filtras. Taip pat patartina kiek įmanoma vengti tiesioginių saulės spindulių pietų metu, nes apsaugos priemonė net ir su didžiausiu SPF neapsaugos jūsų veido odos nuo galimų sudirgimų ir pažeidimų.

6 patarimas: veido oda ir mityba

Tobulai ir sveikai odai daro įtaką ne tik išorinis priemonių naudojimas, bet ir vidinis. Todėl čia svarbų vaidmenį vaidina mitybos įpročiai. Kadangi vasaros metu oda išsausėja, svarbiausia gerti daug skysčių ir drėkinti ją iš vidaus. Į savo racioną įtraukite kuo daugiau vitaminų, ypač C ir E – juk šiuo metų laiku Lietuvoje vitaminų yra daugiausia.

7 patarimas: veido oda ir sportas

Gal ir atrodys neįtikėtina, tačiau veido odos sveikatai ir grožiui didelės įtakos turi sportinė veikla: pratimai intensyvina kapiliarų veiklą ir skatina veido odos audinių aprūpinimą deguonimi, ko labai reikia vasarą. Tad niekada neatsisakykite, jei paplūdimyje jus pakvies pažaisti tinklinio ar kalbins pasivažinėti dviračiais.

Turbūt pamanysite, kad šie patarimai yra tik demagogija ir tik per daug save mylinčių dabitų užsiėmimas, tačiau nepamirškite, jog tokia oda, kokią mes turime, yra tik mūsų pačių rūpinimosi ar nesirūpinimo veido oda rezultatas, kuris ateityje tikrai gali pasireikšti raukšlėmis, pigmentinėmis dėmėmis, bėrimais ir kt. odos problemomis. Todėl pasirūpinkite savo veido oda šiandien, kad rytoj nebūtų per vėlu!

» Rašyti komentarą