Sveikata namuose. Pozityvus mąstymas - kelias į laimę

Žinoma, kad reikalinga rūpintis savo kūnu ir fizine sveikata, tačiau labai svarbu pagalvoti ir apie psichologiją - juk neužtenka tik stipraus ir sveiko kūno, būtina ir dvasinė sveikata, geras nusiteikimas ir pozityvus mąstymas.

Šiandien supažindinsime su 9 paprastomis taisyklėmis, kuriomis turėtumėte kasdien vadovautis, jeigu jomis įtikėsite ir jos jums taps įpročiu, tai vakarais prieš užmigdami ramiai atsidusite, o ryte pabusite su šypsena. Kalbant apie šypsenas...

Šypsokitės
Tyrimai rodo, kad mūsų šypsenas (net ir nenatūralios, išspaustos per jėgą) skatina laimės hormonų išsiskyrimą, tad kiekvieną rytą atsistokite prieš veidrodį ir nusišypsokite kuo plačiau, truputį kilstelėkite antakius. Taip, atrodysite kvailokai, bet tai tikrai padės geriau jaustis.

Įtepkite raumenis
Jeigu jaučiatės suirzę arba jau norite nuleisti rankas, tai tiesiog sugniaužkite kumštį, įtempkite rankų ar pilvo raumenis, sukąskite dantis - žodžiu, elkitės lyg tuoj tektų muštis. Tai organizmą atves į kiek budresnę, tačiau kartu ir labiau koncentruotą būseną - bus lengviau susikaupti.

Valgykite kita ranka
Labai didelė dalis šiuolaikinių žmonių turi problemų dėl mitybos - valgome paskubomis, nereguliariai, neretai persivalgome. Pabandykite valgyti kaire ranka, jeigu esate dešiniarankis (arba atvirkščiai), turėsite labiau įsigilinti į valgymo procesą, pajusite ryškesnį maisto skonį ir suvalgysite mažiau.

Sėdėkite tiesai ir susikryžiuokite rankas ant krūtinės

Universiteto profesorius Ronas Friedmanas atliko tyrimų ciką, kurių metu studentams išdalindavo vienodas užduotis, tačiau vieniems liepdavo jas spręsti sėdint susikūprinus, o kitiems paliepė išsitiesti, o jeigu užduotys pasirodys itin sudėtingos, tai mąstant susidėti rankas ant krūtinės. Antroji grupė studentų su užduotimis susidorodavo beveik dvigubai greičiau - sėdint tiesiai gerėja kraujotaka, o plaučiai gauna daugiau deguonies, tuo tarpu ant krūtinės sudėtos rankos palengvina iškvėpimą, tad deguonies įsisavinimas tampa dar efektyvesniu. Taip pat tikėtina, kad tokia poza veikia ir psichologiją - būdami pasitempę labiau savimi pasitikime, o ant krūtinės sukryžiuots rankos dar labiau pabrėžia mūsų savarankiškumą.
 
Sėdėkite minkštai
Vadybos profesorius Joshua Ackermanas atliko tyrimą, kurio metu studentai sėdėjo ant minkštų arba ant kietų kėdžių - tie, kurie sėdėjo patogiau, vėliau jautėsi linksmesni ir sugebėjo priimti lankstesnius, tačiau abiems pusėms naudingesnius sprendimus, sugebėjo įžvalgiau įvertinti ateities perspektyvas.

Nusiplaukite nuodėmes
Jeigu jaučiatės kalti, tai pasistenkite savo kaltes išpirkti - išsikalbėkite su tais, ką įžeidėte, atsiprašykite, o jeigu tokios galimybės nėra, tai tiesiog palįskite po dušu. Nusiprausę jausitės švaresni ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai - tai stebėjimų ir eksperimentų metu įrodė Chen-Bo Zhongas iš Toronto universiteto.

Nugalėtojo poza

Šis psichologinis pažaidimas panašus į aukščiau aprašytąjį rankų kryžiavimą. Jeigu jaučiatės nejaukiai, nerimaujate, nepasitike savimi, tai pereikite į nugalėtojo pozą - sėdėdami atsiloškite, praskėskite kojas, rankas susidėkite ant pakaušio, o jei stovite, tai vieną klubą pakreipkite priekin, nugarą atloškite. Abiem atvejais laikykite pakeltą smakrą, akis primerkite. Skamba juokingai ir manote, kad atrodysite, kaip pamaiva? Taip tikriausiai ir bus, tačiau kultūriškai tokios pozos mums asocijuojasi su sėkme, pasitikėjimu savimi, pergale, tad bent trumpai taip pastovėję ar pasėdėje jausimės drąsiau ir užtikrinčiau, lyg jau būtume truputį nugalėtojai. O juk to ir reikia norint nugalėti iš tiesų!

Linksėkite
Linksime tada, kai norime parodyti pritarimą, tad jeigu jūs ieškote pritarimo iš vyresnybės darbe, arba norite greičiau susitarti su šeima ir bičiuliais bei juos paveikti, tai pristatydami savo mintis truputį linktelėkite. Žmonės linkę atkartoti pašnekovo kūno kalbą, tad tikėtina, kad ir tas su kuriuo kalbatės ims linksėti, o linksėdamas nejučiom patikės jumis.

Atviraukite
Kembridžo profesorius Robertas Epsteinas, tiriantis žmonių elgseną, savo darbais įrodė, kad prieraišumas ir geri santykiai priklauso ne tik nuo kartu praleidžiamo laiko, fizinio kontakto, bet ir nuo to, kiek smulkmenų žinome apie savo partnerį. Paklausinėkite savo antrosios pusės apie jų pirmąjį pasimatymą, arba kokį daiktą jie gelbėtų pirmiausia, jeigu kiltų gaisras, arba kokį patarimą duotų sau pačiam. Atrodytų, kad tokie dalykai nereikšmingi? Netiesa, jie padeda nusipiešti ryškesnį žmogaus portretą, o jausmas, kad atsakymus į šias smulkmenas žinote tik jūs ir jūsų antroji pusė (ar tiesiog bičiulis) labai suartina.
 

» Rašyti komentarą