Pasąmonės galios: afirmacijos metodas

Žmogaus organizmas – tai sudėtinga ir daugialypė sistema. Kiekvienas organas atlieka savo darbą, sukurdamas sąlygas tinkamai veikti ir kitiems organams. Taip sukuriama bendra “komandinė” sistema, kurią privalu valdyti.

Kad sistema veiktų be trigdžių, visi žmogaus organai yra sujungti daugybe nervinių pluoštų, kurie susijungia į nervų poras. 31 tokių nervų pora yra išsidėsčiusi nugaros smegenyse, o dar 12 – galvos smegenyse.

Didžiausias informacijos kiekis žmogaus smegenyse apdorojamas nesąmoningai. Pasąmonėje kontroliuojama visa žmogaus organų ir sistemos veikla, raumenų judėjimas, balso stygų darbas ir t.t. Tačiau pačiai pasąmonei vadovauja žmogaus protas. Kitais žodžiais tariant, pasąmonės veiklą galime pakeisti priklausomai nuo savo norų.

Tik mes patys galime nuspręsti ar norime jaustis sveiki ir laimingi, ar ne. Pakanka savo mintis nukreipti pozityvia linkme, ir problemos pradeda nykti savaime. Teigiama, kad ligos – taip pat.

 

  • Žmogus, kurio mintys nukreiptos į ligas, kuris daug apie tai kalba ir klausosi kitų žmonių pokalbių ta pačia tema, užprogramuoja savo pasąmonę ligoms.
  • Žmogus, kuris galvoja apie tai, koks yra sveikas, iš tiesų jaučiasi kur kas geriau ir išvengia ligų.


Pakeitę savo mintis mes savaime pradedame ir kitaip elgtis, taigi pasiekiame skirtingų rezultatų. Tačiau kaip nustumti pesimistinius apmąstymus ir išmokti galvoti pozityviai?

Pats paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas minčių valdymo metodas vadinamas afirmacija. Afirmacijos – tai teigiamo pobūdžio frazės, pateikiamos kaip faktinė informacija. Šios pozityvios frazės kartojamos tol, kol tampa jūsų mintimis.  Afirmacines frazes reikia sakyti esamuoju laiku, tarsi tai, ką sakote, dabar ir vyktų. Pavyzdžiui, “Aš esu sveikas ir nuostabiai jaučiuosi”, o ne “Aš noriu būti sveikas” arba “Aš sveikstu”.

Šio metodo pagalba galima ne tik užkirsti kelią ligoms, bet ir pasveikti sunkių susirgimų metu.

Pirmą kartą afirmacinių frazių metodą pasiūlė Amerikos psichologė Louise Hay. Jos gydymo teorija buvo pagrįsta mintimi, kad ligos atsiranda ne šiaip sau, o yra iššauktos emocinės ir psichologinės žmogaus būsenos. Kiekvienoje ligoje yra savita psichologinė problema, o kiekvienai problemai galima parinkti savitą afirmacinę frazę, padėsiančią įveikti psichologinę problemą ir tuo pačiu išgydyti ligą.

Šio metodo veiksmingumą gali patvirtina daugybė teigiamų pavyzdžių, tačiau vis dar yra žmonių, kurie nesulaukia norimo rezultato. Kodėl taip nutinka?

Žmogus gali tiesiogiai paveikti savo pasąmonę, tačiau ne įsakymais, o emocijomis, kurių veikimo principo jis dažniausiai nežino. Būtent tame ir slypi savitaigos sunkumai. Problema tame, kad galime save įtikinėti esant geros sveikatos kiek tik norime, bet jei tai bus tik garsiai ištarti žodžiai, o patys net nesistengsime tuo įtikėti- niekas nepasikeis.

Pavyzdžiui, galite ilgai kartoti afirmacijas apie turtus, tačiau tuo pačiu metu galvoti apie neapmokėtas sąskaitas ir savo menkavertiškumą. Tokiu atveju afirmacija nepadės, nes jūsų mintys vis tiek dažniausiai bus nukreiptos į neigiamus dalykus.

Afirmacija – tai yra tai, ką mes darome sąmoningai, bet mūsų pasąmonė gali turėti savo nuomonę bet kuriuo klausimu. Jei esame kupini baimių, pykčio, prietarų – tuomet garsiai kartojamos teigiamos frazės susidoroti su liga nepadės. Pasąmonė priešinsis, norėdama apsisaugoti nuo nereikalingo nusivylimo. Dar viena priežastis, kodėl afirmacija neveikia – tai neteisingai apibrėžtos fazės.

Kaip teisingai suformuoti afirmacines frazes, kad jos efektyviai veiktų?

 

  • Supraskite, kokį konkretų tikslą norite pasiekti. Pavyzdžiui: aš noriu būti sveikas.
  • Suformuluokite sakinį tarsi esamą faktą: aš esu sveikas.
  • Žmogaus smegenys viską supranta tiesiogiai, todėl suformulavus frazę reikėtų pagalvoti, ar ji neturi kelių reikšmių.
  • Frazė turi skambėti kaip esamas faktas, o ne norimas rezultatas. Jei išreikšite ją kaip siekiamybę, vietoj pasiekto rezultato nuolatos būsite siekimo procese. Pavyzdžiui frazė “Aš sveikstu” užblokuoja sveikimo procesą ir daro jį begaliniu, o štai frazė “Aš sveikas” sukuria teigiamą įvaizdį ir užprogramuoja pasiekti rezultatą.
  • Sutelkite visas jėgas, kad patikėtumėte tuo, ką garsiai sakote.


Yra keli metodai, padedantys paveikti pasąmonę ir priversti ją patikėti tuo, ką jūs garsiai sakote.

 

  • Iš savo noro suformuluokite klausimą, iš kurio sektų atsakymas, kad tai ko trokštate, yra tiesa. Pavyzdžiui: “Kodėl aš esu toks sveikas?” Žmogaus pasąmonė užprogramuota ieškoti atsakymų, taigi ji dirbs, kol suras tinkamą atsakymą į užduotą klausimą. Kitaip tariant, ji nesiginčys, teigdama, kad jūs esate nesveikas, o tiesiog ieškos sveikumo priežasčių. Tiesa, nesitikėkite greito ir tiesaus atsakymo. Atsakymą gausite per įvykius, įvairias situacijas ar naujas idėjas.
  • Afirmacines frazes formuluokite dėkingumo kažkam formoje. Dėkingumą galite reikšti visatai, Dievui, aukštesnėms jėgoms ir t.t. Šis metodas padeda tiems, kurie netiki savo galiomis ir savo organizmu. Tokiu būdu atsakomybė užkraunama kažkam kitam, taigi žmogus gali atsipalaiduoti ir džiaugtis iš “kažkur” gaunama teigiama energija. Pavyzdžiui: “Ačiū visatai, kad aš esu sveikas ir gerai jaučiuosi”.
  • Afirmacinės frazės bus bejėgės, jei bus nesuderintos su fiziniais veiksmais. Jei norite pasveikti nuo chroniško bronchito, tačiau ir toliau surūkote po pakelį cigarečių, tuomet neturėtumėte tikėtis stebuklų. Imkitės fizinių veiksmų, kurie padės įtikėti savo galiomis kažką pakeisti.
  • Atleiskite visiems, ant kurių pykstate, ir pirmiausia atleiskite sau. Tai išlaisvina teigiamą energiją, kurią blokuoja apmaudas ir pyktis. Be atleidimo blogos mintys niekur nedings ir toliau nuodys pasąmonę.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Dimitrijus
2021-03-25 12:40
Čia ir gavau atsakymą. Ačiu
Rita
2021-03-02 11:29
Super.
maja
2012-03-01 17:13
na, jei as sirgciau tarkim kokiu veziu, neisivaizduoju kaip reiketu savo pasamone itikinti tuo "as sveika". taigi protas vistiek suvokia kad tai ka sakai nera tiesa
Pompeja
2012-02-29 20:05
Taip, sutinku su Vaida. Aplamai žmogaus savijauta labai priklauso nuo jo minčių.
Vaida
2012-02-29 20:05
Aš asmeniškai tikiu šiuo metodu. Esu įsitikinusi, kad ligas galima ne tik įsikalbėti, bet ir pagydyti tikėjimu