Dalykai, vagiantys gerą jūsų nuotaiką ir atimantys energiją (I dalis)

Visų tų dalykų, kurie sunkia iš jūsų energiją, suskaičiuoti tikriausiai neįmanoma. Kai kurie iš jų jums puikiai žinomi, apie kai kuriuos nutuokiate intuityviai, o apie kai kuriuos net nepagalvojate. Štai kokius didžiausius energijos ir geros nuotaikos „vagis“ įvardija psichologai.

Nuolatiniai situacijos iš praeities apmąstymai (iš serijos „kas būtų, jei...?“)

Ką daryti: vertinkite tokias situacijas kaip būtiną ir naudingą patirtį, pasidarykite išvadas. Kai apmąstote tai, kas įvyko, jūs galite parašyti naują scenarijų ir ateityje tokioje pat situacijoje jau pasielgti teisingai. Svarbiausia – nekvaršinti sau galvos apie tai 24 valandas per parą. Visur ir viskam turi būti saikas.

Netvarka namuose

Ką daryti: patogiausia palaikyti namuose tvarką paskirsčius šeimos nariams tam tikras pareigas, kad kiekvienas iš jų ir be priminimo žinotų, ką jam reikia daryti, ko iš jo tikimasi. Paskirkite kurią nors dieną generalinei namų ruošai, iš anksto įspėkite apie tai namiškius – jei dienos planai visiems bus aiškūs, jums pavyks išvengti protestų ir nesusipratimų.

Yra ir kitas (gal net paprastesnis) variantas: kiekvieną dieną tvarkykite tik kokią nors vieną namų zoną, pavyzdžiui: šiandien – vonios kambarį, rytoj – virtuvę, poryt – svetainę, ir t.t. Pareigas galima pasiskirstyti ir čia (kažkas bus atsakingas už tai, kad šiukšlių kibiras nebūtų perpildytas, kažkas siurbs kilimus ar laistys gėles).

Tvarkymasis padeda pajusti, kad gyvenimas priklauso nuo jūsų, nes rezultatas matyti greitai. Jūs tuojau pat suprasite, kad lygiai taip pat galima kontroliuoti ir kitas savo gyvenimo sferas.

Mažų gyvenimo džiaugsmų, dalykų, kurie teiktų jums malonumą ir jus džiugintų, stygius

Ką daryti? Labai dažnai tenka girdėti pasiteisinimą: „aš tam šiokiadieniais neturiu laiko“. Iš tikrųjų šiokiadienius paversti savaitgaliais yra net labai naudinga: padarykite pirmadienį tai, ką jūs paprastai darote šeštadienį arba sekmadienį (nueikite kur nors su draugais, pasivaikščiokite, nusipirkite sau ką nors malonaus ir t.t.). Neapribokite savo gyvenimo maršrutu namai-darbas-namai.

Nuoskauda, pyktis ant kito žmogaus

Ką daryti: jeigu negalite atleisti ir nesusitvarkote su savo išgyvenimais patys, praverstų psichoterapija ar tiesiog pokalbis su žmogumi, kuris buvo atsidūręs tokioje pat situacijoje ir sėkmingai iš jos išsikapanojo. Kai „paleidžiame“ problemą ir gyvename toliau, nevaržomi negatyvios energijos, mes pradedame aiškiau matyti savo kelią, savo ateitį.

Neužbaigti darbai


Ką daryti? Suskirstykite darbus į tris kategorijas: „labai svarbūs“, kuriuos reikia padaryti pačiu artimiausiu metu, „svarbūs“, kuriuos galima kuriam laikui atidėti, ir „nesvarbūs“, kuriuos planuojate padaryti tada, kai pasitaikys patogi proga. Imtis kiekvienos kategorijos darbų reikėtų paeiliui.

Jeigu kyla sunkumų, paklauskite savęs: kas jums kliudo įgyvendinti savo tikslus ir kas šioje situacijoje galėtų padėti? Tarkim, jeigu jums trūksta laiko, pasiimkite darbo kalendorių ir įrašykite joje konkrečią užduotį. Išbraukę punktą iš savo sąrašo būtinai pasijusite energingesni.

Daiktai (nuotraukos, rūbai, suvenyrai ir t.t.), primenantys apie buvusią meilę

Ką daryti: jeigu negalite šių daiktų išmesti, bent jau paslėpkite juos kur nors, kur nematysite, tačiau tokių priemonių verta imtis tik tuo atveju, jeigu šie prisiminimai tikrai skaudūs (pavyzdžiui, jei žiūrint į buvusio vyro dovanotą žiedą ar bendrą jūsų nuotrauką atrodo, kad širdies tiesiog plyšta, norisi verkti ir t.t.). Jeigu viskas gerai, šį punktą galite praleisti.

Nebaigtas remontas, sugedusi buitinė technika ar sulūžę namų apyvokos daiktai, klibanti durų rankena, atsiklijavusios grindjuostės, varvantis čiaupas ir t.t.

Ką daryti: sulūžę ir sugedę daiktai – kaip rakštis minkštoje vietoje. Skaudėt neskauda, bet nepatogumų pridaro, kaip ir bet kokie kiti nebaigti darbai, apie kuriuos kalbėta anksčiau.

Jeigu jums nuolat krenta durų rankena, kiekvieną kartą žiūrėdami į ją ir keldami nuo žemės jausite tik susierzinimą. Įsirašykite šiuos smulkius buitinius rūpesčius į savo darbo kalendorių, ir išspręskite juos kaip galima greičiau.

Kalbant apie remontą – dizaineriai jo pataria nevilkinti, nes yra didelė rizika, kad priešingu atveju jo niekada nebaigsite. Geriau nusipirkti kiek pigesnes, bet jums prieinamas medžiagas, ir pasidaryti remontą dabar, negu laukti ypatingų tapetų iš Italijos 2 mėnesius.

Kartu su vaikais ruošiami jų namų darbai

Namų darbus geriau palikti pačiam vaikui ir kitam asmeniui, kuriuo pasitikite (pageidautina – ne močiutei, o korepetitoriui, nors, žinoma, viskas priklauso nuo jūsų galimybių).

Jeigu nusisamdyti pagalbininką nėra galimybės, atminkite, kad namų darbai visų pirma yra jūsų vaiko, o ne jūsų rūpestis. Nereikia visko daryti už jį, kontroliuoti kiekvieno jo žingsnio. Duokite jam
laisvės ir laiko pagalvoti, leiskite būti savarankiškam. Atvertėte vadovėlį – ir išeikite. Patikrinti ir aptarti klaidas juodraštyje galima, pavyzdžiui, po 20 minučių.

Savaitgaliai didžiuosiuose prekybos centruose

Ką daryti: nereikia tokioms „pramogoms“ skirti visos dienos – juk pavargęs vyras, minios žmonių ir triukšmaujantys vaikai geros nuotaikos jums tikrai nepridės. Jeigu reikia nusipirkti kažką konkretaus – nusipirkite ir eikite savo reikalais toliau, be reikalo nežioplinėkite ir nesidairykite į vitrinas. Tokios išvykos į didžiuosius prekybos centrus turėtų būti „dozuojamos“ – visa laimė, kad galima rasti begales kitų pramogų.

» Rašyti komentarą